Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Давор, пробај да сватиш: фановите на Челзи и фановите на Интер се огромно малцинство во однос на фановите на Горан Пандев. Еве пример ќе ти кажам за нашиот сајт: информациите за Пандев се 2-3 пати повеќе читани од сите други.

Батали тоа фанови на Интер и на Челзи. Канал 5 сака да си привлече гледачи и има право на тоа. А и не би требало да ти смета. Штета е само што немаме повеќе играчи во ЛШ.

Инаку и Спартак Москва го форсираа на МТВ кога играше Игор Митрески во ЛШ. Ништо необично.
Да не дојде до забуни.Ја го поштуам Пандев ептен,ама некако ми е..што знам,иритирачки.Ама нема везе,само тој гол да не ни даде,друг кој сака..

Зошто да ја мразиш Барселона, мрази го Toм Хенинг Овребо :tv:

И од пред тоа ја мразам Барселона,ама од лани уште повеќе.

Овербо?

Тој ќе умре кај и да е,од моите клетви,а и од клетвите на милион фанови низ светов.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Да не дојде до забуни.Ја го поштуам Пандев ептен,ама некако ми е..што знам,иритирачки.Ама нема везе,само тој гол да не ни даде,друг кој сака..
Можеби е, јас само ти кажувам зошто е тоа така како што е.

Интересно, Миланезите викаа ако веќе сме ги тепале, барем Пандев да им дадел, полесно ќе им било :)
 
F

fantomX

Гостин
Зошто да ја мразиш Барселона, мрази го Toм Хенинг Овребо :tv:
Овребо не постои појќе за Челзи, појќе нема да биди судија ни зад гол (ако се воведи тоа како општо правило) на меч на Челзи, дури е жив. Додека Барсеона можи да дојди пак уште сезонава. :toe:

Интересно, Миланезите викаа ако веќе сме ги тепале, барем Пандев да им дадел, полесно ќе им било :)
Сонардоник ни е, зошто него клетви да му фрламе, ако мора веќе на некого. :smir:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
Abe Pandev neso ako ne naprae ona crnecot eto nisto ne prae barselonac bivsi.. ama murinjo ce naprae nekoja tatkika + on znae kako igraat celzi ne e normalen ce tepa inter 2 0 ce stae pandev dva gola, pa rusinov ce se cesa kaj zgresil eee ama dzabe posle
 
В

Вори

Гостин
Ми го зема зборот од уста Фантом.
Не сакам да го замрзам најдобриот наш играч,така да боље Ето да даде гол,и така го мрзам барем да има поголема причина.:jaj:

Abe Pandev neso ako ne naprae ona crnecot eto nisto ne prae barselonac bivsi.. ama murinjo ce naprae nekoja tatkika + on znae kako igraat celzi ne e normalen ce tepa inter 2 0 ce stae pandev dva gola, pa rusinov ce se cesa kaj zgresil eee ama dzabe posle

:tapp:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Незнам по која логика би го замразиле играчот што ќе ви даде гол :) Ете на пример јас ги почитувам многу Лампард и Дрогба и немам никаква намера да ги замразам ако ни го бапнат :)

Не ве разбирам тука ама вие си знаете... :)
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Хулио Цезар на денешниот тренинг со видливи рани на лицето од воздушните перничиња од вчерашната собраќајна несреќа.неивесен на утрешниот натревар со Челзи

 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Незнам по која логика би го замразиле играчот што ќе ви даде гол :) Ете на пример јас ги почитувам многу Лампард и Дрогба и немам никаква намера да ги замразам ако ни го бапнат :)

Не ве разбирам тука ама вие си знаете... :)
Што е мразење? Тоа никогаш не ми било јасно...

Кога сме веќе кај фудбалот и кај Овербо, мислам дека правиот збор е гнев... Мене ништо не ми згрешил човекот, како може да го мразам? Нит ми украл, нит ми убил некој близок.

Од екипи, да речеме Милан. Не знам зошто, ама антипатични ми се. НЕмам ништо против, ама не ги ни сакам.

Значи зборот омраза е погрешен! (барем според мене).
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Abe Pandev neso ako ne naprae ona crnecot eto nisto ne prae barselonac bivsi.. ama murinjo ce naprae nekoja tatkika + on znae kako igraat celzi ne e normalen ce tepa inter 2 0 ce stae pandev dva gola, pa rusinov ce se cesa kaj zgresil eee ama dzabe posle


Пандев нема да го почне натреварот од почеток.Предната линија ќе ја сочинуваат Снајдер,Станкович,Ето и Милито
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Пандев нема да го почне натреварот од почеток.Предната линија ќе ја сочинуваат Снајдер,Станкович,Ето и Милито
Кој рече? :)

Утре околу 19.00 дефинитивно.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Пандев нема да го почне натреварот од почеток.Предната линија ќе ја сочинуваат Снајдер,Станкович,Ето и Милито
Ја сум сигурен дека Пандев ке почне во стартнот сотав заедно со Милито,пред неколку дена кажа Мурињо дека Пандев е во подобра форма од Ето и затоа му даде шанса во 2 полувреме против Самдорија:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Незнам по која логика би го замразиле играчот што ќе ви даде гол :) Ете на пример јас ги почитувам многу Лампард и Дрогба и немам никаква намера да ги замразам ако ни го бапнат :)
Не бе, никого не мразиме. Само од некои усти ко ќе излези клетва, џабе после. :pos2:
Посериозно, нема омраза, до клетвата е :))). Иниеста за мене беше и е главен мотор на Барселона, иако знајме што ни напрај лани. Јебига, се бидува.
 
В

Вори

Гостин
Уф,едвај чекам у курац!

Спектакл ќе биде утре,осеќам.

Ја мислам дека утре одиме на победа!
(првпат олку да сум оптимист,ама ај:pipi:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Не е важно. Ние барем на наш фан-клуб сме такви, ќе му се с'снеме на некој одбранбен за голот и тој ќе ги јаде клетвите :)

Ајде, се читаме утре. Поздрав!
 
F

fantomX

Гостин
Не е важно. Ние барем на наш фан-клуб сме такви, ќе му се с'снеме на некој одбранбен за голот и тој ќе ги јаде клетвите :)

Ајде, се читаме утре. Поздрав!
Можи и така, има нешто и во тоа.
На Оби Микел јас му се истурам ако Челзи прими гол, и на Шмуљо. :icon_mrgr
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom