Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Некни влезе пошто Жирков се повреди, а на клупата од петмина младинци, Хиларио и Просечко, дефанзивец беше само Брума.
Интер е нешто друго, и колку и да е трагично и патетично, Малуда е фаворит за лев бек (ако Белети не се опорави). :kesa:
Јас пак мислам дека поради ново настанатава ситуација ќе играме како против Барса 7-2-1. Инаку црно ни се пишува. Е ако е арен Жирков или Белети, тогаш може да се напрај некој напад, ако не, да се надеваме на асистенција на Чех. Патем, се знае нешто за Лампард?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Како е момци ??

Ја едвај чекам да дојде натпреваров =) А глеам и дека мирољубиви се навивачите на 2та клуба , бар во Фан Клубовите =)

Тоа ме радува =))
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Еве ви листа кои заминале за Италија од играчите на Челзи:

The travelling squad of 20 is:
Petr Cech
Ross Turnbull
Hilario
Branislav Ivanovic
Ricardo Carvalho
John Terry
Alex
Jeffrey Bruma
Juliano Belletti
John Mikel Obi
Michael Ballack
Frank Lampard
Joe Cole
Florent Malouda
Gael Kakuta
Salomon Kalou
Daniel Sturridge
Nicolas Anelka
Fabio Borini
Didier Drogba


Фереира не бил регистриран , па изгледа Белети ќе игра како лев бек. Жирков и Деко не се фит за овој натрпевар.
Но и со кои и да било 11 да излезе Челзи очекувам барем нерешено рачунајќи ја и формата на Интер која и не е на кој знае какво ниво. (можеби и на Челзи не е ама сепак според мене би требало нерешен резултат).:nesvest:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Како е момци ??

Ја едвај чекам да дојде натпреваров =) А глеам и дека мирољубиви се навивачите на 2та клуба , бар во Фан Клубовите =)

Тоа ме радува =))
Секогаш сме биле мирољубиви освен ако не почне некој да провоцира(најчесто од фан клубовите на јунајтед,арсенал и барса) и секогаш сме фер така и ќе остане освен некој судијата ако не не зезне на уткамица па после овде да го ваѓаме револтот:smir:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Аууууууу само погледнете го клипот и мислам дека нема некој што ќе остане рамнодушен на ова.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Пандев-Милито и Снајдер позади нив.
Вака сигурно ќе игра Мурињо.

Ја мислам дека и то како одбранава наша на чело со капитенов,може да се справи со овие..
Која одбрана?
Дуото Иванович/Тери?

Јас пак мислам дека поради ново настанатава ситуација ќе играме како против Барса 7-2-1. Инаку црно ни се пишува. Е ако е арен Жирков или Белети, тогаш може да се напрај некој напад, ако не, да се надеваме на асистенција на Чех. Патем, се знае нешто за Лампард?
На 24 фудбал пишуваше дека е фит.
Еве подоле имаш линк

Еве ви листа кои заминале за Италија од играчите на Челзи:

The travelling squad of 20 is:
Petr Cech
Ross Turnbull
Hilario
Branislav Ivanovic
Ricardo Carvalho
John Terry
Alex
Jeffrey Bruma
Juliano Belletti
John Mikel Obi
Michael Ballack
Frank Lampard
Joe Cole
Florent Malouda
Gael Kakuta
Salomon Kalou
Daniel Sturridge
Nicolas Anelka
Fabio Borini
Didier Drogba


Фереира не бил регистриран , па изгледа Белети ќе игра како лев бек. Жирков и Деко не се фит за овој натрпевар.
Но и со кои и да било 11 да излезе Челзи очекувам барем нерешено рачунајќи ја и формата на Интер која и не е на кој знае какво ниво. (можеби и на Челзи не е ама сепак според мене би требало нерешен резултат).:nesvest:
Добро бе, озбилно се надевате дека од Милано ќе си дојдеме со поволен резултат?

Во одбрана и среден ред сме десеткувани, што сакате повеќе од тоа?


Ето изјавил дека Интер и Мурињо ги знаат сите тајни на Челзи.
Какви тајни бе другарче мое црно, (ќе) играме со никаков состав, шо уште повеќе сакаш...

______________________________________________________________

Сеа гледам во фан клуб Интер еден член (ИОсоноИНТЕРИСТА мислам беше) постирал дека сите од одбраната се пожолтени.
Така да еве го првиот наш адут, да ги ослабнеме пред Стемфорд :smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Штета Есиен што не игра. :(

За разлика од фанови кој се радуваат на повреди јас сосема напротив,ако си ги одмеруваме силите да ги одмериме во најјаки состави :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Па да ама никогаш не било без повреди и картони во оваа фаза. Тоа е реалноста, некогаш е во корист на едниот некогаш на другиот. Челзи има поголеми маки со повреди ама не треба да се занесуваме, и со Барселона се радувавме дека не игра Меси па изгубивме глатко. Двата тима ќе дадат максимум, ќе решаваат нијанси.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Многу се сакате и почитувате со интерашиве и обратно...:)

Nice to see that, иако нема долго да трае.:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom