Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Дали ова беше групна фаза???

Протв Баерн голот, да, признавам. И финалето во Москва исто, само имаше многу повеќе среќа него умешност.
Ако прашуваш за Барса, да, во групи беше. А оној против Баерн ми се чини дека беше во 1/4 финале.

Овај против Баерн е одличен за мене, тешко е од такво свртување да изведиш таков удар.
Се сложувам, одличен гол, но оној против Барса има посебен шмек, немам видено некој да направи такво нешто, додека пак има многу голови од свртување...
 
F

fantomX

Гостин
Ако прашуваш за Барса, да, во групи беше. А оној против Баерн ми се чини ека меше во 1/4 финале.

Се сложувам, одличен гол, но оној против Барса има посебен шмек, немам видено некој да направи такво нешто, додека пак има многу голови од свртување...
Значи кај што најмногу се бара, Лампард го најдовме на три дуели. Бравос.

Секоја чест за веќе виденото од него, но не е тоа што вие го прајте - Бог. Бар јас не сум го видел. Вистински мечвинери во нокаут дуели?!
Ајде, да се надеваме „на старост“. :toe:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Значи кај што најмногу се бара, Лампард го најдовме на три дуели. Бравос.

Секоја чест за веќе виденото од него, но не е тоа што вие го прајте - Бог. Бар јас не сум го видел. Вистински мечвинери во нокаут дуели?!
Ајде, да се надеваме „на старост“. :toe:
Далеку е од Бог. Но за мене е еден од најдобрите плејмејкери, а воопшто и играчи, последнава деценија (и најконстантен во форма). Нешто ко Чави во Барса, Гигс во Манчестер, итн... А не потрошен материјал ко Роналдињо, Роналдо...
 
F

fantomX

Гостин
Далеку е од Бог. Но за мене е еден од најдобрите плејмејкери, а воопшто и играчи, последнава деценија (и најконстантен во форма). Нешто ко Чави во Барса, Гигс во Манчестер, итн... А не потрошен материјал ко Роналдињо, Роналдо...
Лампард не е плејмејкер, Лампард е еден специфичен играч, не сум видел сличен. Плејмејкер разбирам да знај да издрибла, брз, пробивен. Лампард не е одличен ни во едно од триве. Но, во право време, на право место за погодок е, везиста со таков инстикт е нешто многу вредно......само што во за мене омилената ЛШ, рековме, само на три пати вистински го гледаме ко шо треба, и тоа еднаш (види, во финалето!) без реален ефект. :toe:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Лампард не е плејмејкер, Лампард е еден специфичен играч, не сум видел сличен. Плејмејкер разбирам да знај да издрибла, брз, пробивен. Лампард не е одличен ни во едно од триве. Но, во право време, на право место за погодок е, везиста со таков инстикт е нешто многу вредно......само што во за мене омилената ЛШ, рековме, само на три пати вистински го гледаме ко шо треба, и тоа еднаш (види, во финалето!) без реален ефект. :toe:
Од играчиве што ги имаме во моментов, кој би го заменил него? Тапа сме! Нема кој да игра... Ако е пријавен Какута, викам да им влезе тој да не знаат кај се наоѓаат, односно да се извади на брзина... Другото се‘ лесно се чита. Освен ако нема некое изненадување како против Вулфси (Асистенцијата на Чех).
 
F

fantomX

Гостин
Од играчиве што ги имаме во моментов, кој би го заменил него? Тапа сме! Нема кој да игра... Ако е пријавен Какута, викам да им влезе тој да не знаат кај се наоѓаат, односно да се извади на брзина... Другото се‘ лесно се чита. Освен ако нема некое изненадување како против Вулфси (Асистенцијата на Чех).
Шмуљо.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Тоа е најпредвидливиот играч што постои во ПЛ и пошироко. Пре би се надал на Малимуда, него ли на Шмуљо. Не дека не е добар, арно ама се знае секој негов нареден потег. Што тииит бараше да дрибла против Вулфс, ко слободно можеше да опали или да иде уште 2-3 чекори напред?
 
В

Вори

Гостин
Не дај Боже Џо Кол да игра..чоекот е ко мува без глава,и ја нема старата форма.

Ја би во нападот вака:

-----------------------Дрогба----------------------------
-------Малуда---------------------------Анелка


Среден ред:

--------------------Лампард--------------------Балак------------------
-------------------------------Микел-----------------------------------

Одбрана:

-------Жирков-----------Тери---------Карваљо------------------Бане

Евентуално наместо русинов,да заигра сакатиов,е тогаш го јадевме немиен.

И нормално на голот Чех.
 
F

fantomX

Гостин
Тоа е најпредвидливиот играч што постои во ПЛ и пошироко. Пре би се надал на Малимуда, него ли на Шмуљо. Не дека не е добар, арно ама се знае секој негов нареден потег. Што тииит бараше да дрибла против Вулфс, ко слободно можеше да опали или да иде уште 2-3 чекори напред?
Сепак е нашиот плејмејкер. :toe:

Не дај Боже Џо Кол да игра..чоекот е ко мува без глава,и ја нема старата форма.

Ја би во нападот вака:

-----------------------Дрогба----------------------------
-------Малуда---------------------------Анелка


Среден ред:

--------------------Лампард--------------------Балак------------------
-------------------------------Микел-----------------------------------

Одбрана:

-------Жирков-----------Тери---------Карваљо------------------Бане

Евентуално наместо русинов,да заигра сакатиов,е тогаш го јадевме немиен.

И нормално на голот Чех.
Деко ако е спремен место Малуда или Шифоњерково, то би било многу добро.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Не дај Боже Џо Кол да игра..чоекот е ко мува без глава,и ја нема старата форма.

Ја би во нападот вака:

-----------------------Дрогба----------------------------
-------Малуда---------------------------Анелка


Среден ред:

--------------------Лампард--------------------Балак------------------
-------------------------------Микел-----------------------------------

Одбрана:

-------Жирков-----------Тери---------Карваљо------------------Бане

Евентуално наместо русинов,да заигра сакатиов,е тогаш го јадевме немиен.

И нормално на голот Чех.
super e vaka da igret ama mojt samo na mestoto na mikel-deco,a so e rabotava so esien us kolku vreme nemat da igrat
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не дај Боже Џо Кол да игра..чоекот е ко мува без глава,и ја нема старата форма.

Ја би во нападот вака:

-----------------------Дрогба----------------------------
-------Малуда---------------------------Анелка


Среден ред:

--------------------Лампард--------------------Балак------------------
-------------------------------Микел-----------------------------------

Одбрана:

-------Жирков-----------Тери---------Карваљо------------------Бане

Евентуално наместо русинов,да заигра сакатиов,е тогаш го јадевме немиен.

И нормално на голот Чех.
Најверојатно и вака ке биде...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Интер има ропачки среден ред.
За да ги неутрализираме,треба Карло да ги пушти Балак и Микел и завршена работа.
И ќе им мава рака Снајдер како Болт шо им се кривеше на оние позади него на олимписките игри :smir:
Другите се ко шо кажа ропачи, ама Снајдер и Ето не се некои корпулентни, така да пак ќе кажам, ни фали Есиен повеќе од кога било.

Тоа е најпредвидливиот играч што постои во ПЛ и пошироко. Пре би се надал на Малимуда, него ли на Шмуљо. Не дека не е добар, арно ама се знае секој негов нареден потег. Што тииит бараше да дрибла против Вулфс, ко слободно можеше да опали или да иде уште 2-3 чекори напред?
И јас, ако не го исклучат уше во 30та минута за физичко малтретирање на противничките фудбалери :icon_mrgr
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
И ќе им мава рака Снајдер како Болт шо им се кривеше на оние позади него на олимписките игри :smir:
Другите се ко шо кажа ропачи, ама Снајдер и Ето не се некои корпулентни, така да пак ќе кажам, ни фали Есиен повеќе од кога било.
Ето е многу веројатно трета опција во моментов. Зависно од формацијата која ќе ја одбере Мурињо, нападаот би требало да изгледа по овој редослед:

Пандев - Милито
Пандев - Ето - Милито
Ето - Милито

Ова според мене, мислам дека веројатноста е да биде една од првите две формации, а тек потоа третата. Ето е во очајна форма, Пандев игра сосема солидно. Милито е фикс.
 
В

Вори

Гостин
Пандев-Милито и Снајдер позади нив.
Вака сигурно ќе игра Мурињо.

Ја мислам дека и то како одбранава наша на чело со капитенов,може да се справи со овие..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom