Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Знае што праи жабаров бе,не се секирајте.
И сигурен сум дека Анелка нов договор ќе потпише.
Кај ќе зема толкава плата и кој клуб би го зел на 30 годишна возраст,освен да се врати во Турција,таму одат звездите во залезот на кариерата.
Така да,сигурен сум дека Анелка останува.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Пошто како што глеам не си глеал Бирмингем-Челзи ( 0-0 ) , минатиот пат кога играа , да ти објаснам. Алекс имаше една шанса од слободен удар , ама погоди статива. И тоа беше единственото нешто добро од Алекс за тој натпревар. Се друго што направи беше катастрофа. Па сега сметам дека Алекс нема да игра пошто како што личи , не му лежи Бирмингем.

Ваљда сеа јасно ти е ?
Да во право си не ја гледав утакмицата.Али Бирмингем го имам гледано доста и како екипа игра класичен бункер и си ја бара шансата од контра и прекин, а зошто Алекс да не игра уште неможам да те разберам али до негде можам сакаш да филозофираш (без навреда). Го кривиш Алекс како тој да е виновен за нешто во таа утакмица, а човекот игра одбрана, а Челзи не примил гол па за да можам да сватам да го кривиш за нешто и да кажуваш дека е катастрофа дури и како одбрамбен играч тој ја имал една од најдобрите шанси на тој натпревар како ти што кажа. А и на крај краева ај ако сакаш кажи што сакаше да кажеш со тоа не му " лежи " Бирмингем !?.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611


Birmingham City
Stamford Bridge
19:45
Wednesday 27 Jan 2010
Fans arriving at today's game will be treated to free special Blues ice cream, with a festival feel full of sombreros and palm trees galore. Thomas Cook Sport will offer a holiday club discount to Chelsea fans and to redeem it all you have to do is ask in any Thomas Cook store nationwide.
There will be lucky winners all over the stadium with Thomas Cook's scratch card competition. Simply scratch off the front to see if you're a winner. But don't throw it away if you're not! By filling in the form on the back of the card and dropping it into any Thomas Cook store nationwide, you could be in with a chance of receiving a shirt signed by our very own Chelsea heroes.
:wink:
 
F

fantomX

Гостин
Утре Дидие ќе игра?
Не, одмараат (ко многу да се уморија...), в сабота се враќаа на терен.

Утре Бирмингем би требало да ги победиме. Лампард ќе игра , Белети на операција , Дрогба и Калу највероватно ќе играат. Ќе се врателе утре сабајле , ќе тренирале , и ако се биде добро ќе можат да играат. Највероватно и Малуда и Џо и Балак ќе играат прва постава , а одбрана Тери , Иванович , Ешли незнам дали оздрави од повредата , а Алекс највероватно нема да игра пошто минатиот пат иако имаше супер шанса , кога играше против Бирмингем 0-0 беше.

Сеа нешто се збори дека и со Анелка неможеле да се договорат за да напраат нов договор ама има време за Анелка. Џо највероватно ќе остане.

А Бензема никад нема да дојде во Челзи иако сите сакаме.Он уште е млад па ако сега дојде за 2-3 години , кога би влегол наместо Дрогба или Анелка , ќе биде супер.
Белети не оди на операција, ама сепак ќе отсуствува месец дена.
Дрогба и Калу ќе гледаат од трибини.
Анчелоти пак порано изваде состав: Чех, Ешли, Тери, Карваљо, Иванович, Деко, Балак, Лампард, Малуда, Џо, Шмуљо. Ако нема нешто непредвидено во однос на вчера, тоа е.
Алекс немаше никаква супер шанса, Алекс едноставно испали торпедо од 35 метри чиј удар во пречката предизвика звук кој го слушнавме и ние преку тв-преносот. Шанса имаше Лампард, 1 на 1 со Харт на 10-15 метри, и Малуда на полупразен гол од 5-6 метри.
И Џо и Шмуљо ќе останат, нема да се најди поевтин, а подобар в лето.
Бензема, аман со то годините ваши. Стуриџ беше спремен за Престон и Ватфорд, изигра таман. Какута беше спремен за Карлинг Куп и ЛШ со Апоел, изигра. Белети игра на 34 години пошто е далеку поспремен од Матич, Мелис....не заради то шо е стар дркул, фудбалски се разбира. И Стуриџ ќе заигра прва постава регуларно, но сега не е спремен.

Едно време кејф ми беше да влезам на фан клубов и да прочитам нешо убаво и убав коментар али доста луѓе се испооткажале од пишување и кажување на корисни работи во врска со тимот, освен со исклучок на некој.

:smir:
Читај се површно, без многу „мозгање“. Ко ќе налеташ на нешто салам кажано, ќе знајш и така, и автоматски „уклучуваш сензори“. :smir:

Околу Шмуљо да се навратам, за мене не бил и никогаш нема да биди играч од една светска класа. Никогаш. Тоа што во Челзи „го нашол домот“, и „игра со насмевка“ значи само дека е во животна форма, а не светски играч. Анчелоти како еден од тренерите кои ми се по вкус го поддржувам, но за впуштањето на Анелка како главен плејмејкер на Челзи и изјавите како е рано до рамо со Торес, Дрогба и Ибрахимович, ќе ми извини, но НЕ Е! :toe:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845

ај насмејте се со игорче и опуштете се за вечерва
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Хехехехе Игорче е најлуд ваква будала мајка еднаш во живот раѓа, али ако не се лажам он ова го коментираше на баскет на европсково незнам против кого играа Македонија и ги излупа овие работи : )).

Ако не му е тешко на некој за вечер да пушти линк за Челзи.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Да на баскет го коментираше , а стаено е на многу вакви видеа. Јас глеав едно со голот на Роналдо што го избраа за најдобар.


Да во право си не ја гледав утакмицата.Али Бирмингем го имам гледано доста и како екипа игра класичен бункер и си ја бара шансата од контра и прекин, а зошто Алекс да не игра уште неможам да те разберам али до негде можам сакаш да филозофираш (без навреда). Го кривиш Алекс како тој да е виновен за нешто во таа утакмица, а човекот игра одбрана, а Челзи не примил гол па за да можам да сватам да го кривиш за нешто и да кажуваш дека е катастрофа дури и како одбрамбен играч тој ја имал една од најдобрите шанси на тој натпревар како ти што кажа. А и на крај краева ај ако сакаш кажи што сакаше да кажеш со тоа не му " лежи " Бирмингем !?.

Во кратки црти : Денес треба Карваљо да добие шанса пред Алекс.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Дечки за 165 евра во Струмица една агенција организира превоз за натпреварот Интер - Челзи во Милано на 25 февруари, во цената е вклучена и картата секако.
Е сега што се однесува до мене можеби и ке присуствувам но само немам биометриски пасош па од утре си ја фаќам работата на озбилно да извадам под итна постапка, зошто ваква шанса не се пропушта. Тоа ќе биде спектакл.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.370
Дечки за 165 евра во Струмица една агенција организира превоз за натпреварот Интер - Челзи во Милано на 25 февруари, во цената е вклучена и картата секако.
Е сега што се однесува до мене можеби и ке присуствувам но само немам биометриски пасош па од утре си ја фаќам работата на озбилно да извадам под итна постапка, зошто ваква шанса не се пропушта. Тоа ќе биде спектакл.
Кога спомна веќе, јас одам. :)
Гледам информиран си, да не знаеш да не организират и за Милан-Манчестер?
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Кога спомна веќе, јас одам. :)
Гледам информиран си, да не знаеш да не организират и за Милан-Манчестер?

Јас и едно другарче ќе идеме на Милан - Манчестер , карта на централна трибина на Сан Сиро 60е , авионска карта од Софија до Милано 75е и + за у мотел да преспиеме некој 20 - 30е, али авионската карта ни е закажана уште пред 1 месец за тоа и толку е ефтина преку една Унгарска авио агенција незнам сеа колку е може и да е поскапа авионската карта. За тоа види и сам ако моеш да си организираш не чекај зошто сигурно може и веќе карти да нема за утакмицата.

А глеам и за Челзи - Интер има хмм баш супер па ако се дочепам до некој + пари сеа у Фебруар сигурно и на таа ќе отидам, како се вика агенцијата само или нешо контакт број да не имаш фала унапред.
 
В

Вори

Гостин
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Дечки за 165 евра во Струмица една агенција организира превоз за натпреварот Интер - Челзи во Милано на 25 февруари, во цената е вклучена и картата секако.
Ако може да прашам како се вика Агенцијата што го организира превозот за натпреварот Интер-Челзи, за да се информирам по добро па да видам шо како ќе биде.

Поздрав.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Ако може да прашам како се вика Агенцијата што го организира превозот за натпреварот Интер-Челзи, за да се информирам по добро па да видам шо како ќе биде.

Поздрав.
Не сум точно информиран која е агенцијата, но до утре ќе се потрудам да дознаам повеќе информации околу тоа и ќе ве известам.
п.с. Има реклама на едно локално радио ја пуштаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom