Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Ахахха 140 милиони фунти... јес да Торес е добар ама не толку добар. Можда грешка додадиле единица напред. А да дојде, супер би било, не велам не.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
заборавив да честитам победа :)
со мало закаснување честито победа и така да продолжиме во 2010
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
истот и јас го белам малку ми е безвеза сумата, летото да имаше ваква информација немаше ич да поверувам вака малку се замислив можит Торес да дојт ама сумата е ненормално голема не верувам дека Абрамович ќе дајт толку
 
В

Вори

Гостин
Мора да им се плати на Сити..сеа на 14 трибуналот ќе одлучува нешто..
Туку ја сум за да го земеме Карлос..и така во најдобрите години е,плус и млад и искусен,све во едно.
Или пак да го земеме Заморано?
Виера и Хески стари се више,мора малце кон помлади.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Мора да им се плати на Сити..сеа на 14 трибуналот ќе одлучува нешто..
Туку ја сум за да го земеме Карлос..и така во најдобрите години е,плус и млад и искусен,све во едно.
Или пак да го земеме Заморано?
Виера и Хески стари се више,мора малце кон помлади.
Минималната цена која треба да се плати (што ја бааме ние) е 3М фунти, а максималната (онаа што ја бара Сити) е 7М фунти. Би требало да се досуди за една златна средина (околу 5М фунти). Пошто нели слободен играч беше, само ради некое си правио ако е под 20 год. фудбалерот, треба да се плата отштета, или како и да е точно правилото...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
сега на идивиди прочитав дека 140 милиони фунти сме давале за Торес мислам дека ова е уште една од нереалните шпекулации
Без 1 од пред...Може, зш да не. Подобро отколку за Кур Агуеро :toe:
Е сеа проблем е шо тоа е само шпекулација, и ако се продава бидете сигурни дека некој од Реал или Барса ќе го земат (освен ако не е ептен верен на матичниот Атлетико и да не сака да отиде во ривалски клуб, ама во ривалски клубови спаѓаме и ние. Така да...пиши пропало)

Анчелтои го сврти вниманието кон Хески и Виера

глупости изгледа дека карло сака да имаме просек во тимот над 32 год:tapp:
Ако дојдат у пакет за 4-5 милиони, јас сум за :toe:
Ќе бидат љута резерва како Белети и копанија, + ќе добиеме на квантитет и нема да мора да крпиме состав дури и при само 1-2 повреди :helou:


П.С. Ако сакате да купите играч, еве како да го направите тоа

Жал ми е за Клас, од коа го напушти Ајакс...Не е на арно...



П.П.С. Сепак мислам дека не му се трча гол на Анчелоти, така да молете се целосно да ја укинат забраната и да си пазаруваме летоска ;) :)
 
F

fantomX

Гостин
Ваков гол Лампард знаел да даде, но до сега позицијата не му дозволуваше толку слобода, ама сепак голот е чиста 10!!
Ќе биди, ќе биди. Ко ги нема Есиен, Дрогба и Просечко за голој, тука е Лампард. Место околу Дрогба, играта ќе се врти околу него. :toe:

Нормално ќе негира, и да рекол и да не рекол. Лампард не е ко шо знај да биди, ама има константност за разлика од копуков.

сега на идивиди прочитав дека 140 милиони фунти сме давале за Торес мислам дека ова е уште една од нереалните шпекулации
Не верувам Абрамовиќ да даде толку пари,а за шеикот што знам..полн е со пари и сега ги расфрла по играчи,ама пак за ѓабе!

Еве го линкот:
http://www.idividi.com.mk/sport/fudbal/572521/index.html
Никој не дава толку за цел Ливерпул да го купи, не па само за балеринава. :pos2:

П.С. Ако сакате да купите играч, еве како да го направите тоа

Жал ми е за Клас, од коа го напушти Ајакс...Не е на арно...

П.П.С. Сепак мислам дека не му се трча гол на Анчелоти, така да молете се целосно да ја укинат забраната и да си пазаруваме летоска ;) :)
Се кладиме оти пак нема Џеко да пој во Милан? Барем не за таква понуда.
Анчелоти, пак нагласил оти нема да трча гол низ Кобхам. :icon_mrgr

Еве видео со, барем кај мене, одличен квалитет...
http://www.dailymotion.com/video/xbqiwu_chelsea-v-watford_sport











 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Фантоме каде изјавил Анчелоти дека нема да трча гол низ Кобхам ако купиме играч? :)

Значи сепак може да се надеваме на поднова :vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
Фантоме каде изјавил Анчелоти дека нема да трча гол низ Кобхам ако купиме играч? :)

Значи сепак може да се надеваме на поднова :vozbud:
Нигде. Рекол само дека нема да трча гол. Ништо појќе. Само...има еден начин да ги заеби сите, тоа е: купува играч сега, го позајмува до в лето. Ем нема да трча гол, ем и да има казна од ФИФА ќе има засилување. :icon_mrgr
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
20 часот на Челзи тв ке даваат реприза...вреди да се погледне
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Нигде. Рекол само дека нема да трча гол. Ништо појќе. Само...има еден начин да ги заеби сите, тоа е: купува играч сега, го позајмува до в лето. Ем нема да трча гол, ем и да има казна од ФИФА ќе има засилување. :icon_mrgr
Тоа е причината за трчање, КУПУВА, без разлика дали ке го даде на позајмица или ке го задржи :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom