Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Еј коле а Ван нистел јор сварно ке доага во челзи ?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Ја прочитав изјавата и не сум изненаден.
Анчелоти после секој нерешен резултат и после утакмица кога Челзи губи бодови тој на прес конференциите е самокритичен, признава дека играта е добра но вели дека секогаш има место за подобрување.
Но јас како фан на Челзи сум разочаран од играта на неколку поединци што не сакам да ги наименувам и се надевам дека во иднина се ќе биде као што треба.
 
В

Вори

Гостин
Црни Анчелоти..па што ќе ни е добра игра,кога нема резултат бе..7 утакмици Челси е жива мизерија..па чукни ја главата малку,и воочи каде е проблемот.
Ова по малку ме потсеќа кога Сколари ќе излезеше на прес и ќе речеше дека добро сме играле,ама топката не сакала да влезе во мрежа...
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Проблемот е тоа што реализацијата на Челзи последниве неколку утакмици не е како што беше. Ќе видиме со Фулам како ќе биде. Се надевам дека ќе дадеме барем два гола за да може потоа да го сочуваме водството.:se_ molam
 
F

fantomX

Гостин
ги читам постовите поназад и гледам дека го критикувате оби?
не е како есиен ама пак солидно игра со оглед на позицијата,го немам видено да направи некој голема грешка,гледано во глобала добро ја држи средината ,солиден е во одбрана,сеа што е слабза во напад е ама може да направи добар пас:salut:
Абе ѕвер е, дур да смири топка, па дур да се заврти, па дур да подај топка...абе чудо од играч. Најмногу ми е криво шо има(ше) голем потенцијал.

+1 ,истото и за калу ,барем овој натпревар одигра доста добро!
Секако, и пак зицер промаши. :toe:

Лампард, Деко, Балак, Џ. Кол...
Ауу се "креативци" :icon_mrgr
Балак не е, копито е. А кој е проблемот во креативноста на Лампард, Деко и Џо? Проблем е шо се во зимски сон, ништо друго. Ај Деко знам, ама англичаниве...:raz:

Црни Анчелоти..па што ќе ни е добра игра,кога нема резултат бе..7 утакмици Челси е жива мизерија..па чукни ја главата малку,и воочи каде е проблемот.
Ова по малку ме потсеќа кога Сколари ќе излезеше на прес и ќе речеше дека добро сме играле,ама топката не сакала да влезе во мрежа...
Ваква сличност е првпат, и не е страшно. Страшно е ако продолжи.

Проблемот е тоа што реализацијата на Челзи последниве неколку утакмици не е како што беше. Ќе видиме со Фулам како ќе биде. Се надевам дека ќе дадеме барем два гола за да може потоа да го сочуваме водството.:se_ molam
Еден да дајме, верувам дека нема да се прими ниеден.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе Анчелоти сварно е поголема будала отколку што мислев.
Изгледа сериозно не планира да купува фудбалери во јануари (или можеби сака гол да се истрча во снегот)

Незнам за вас ама ја нејќам да станеме ко Милан пензионери, со сите играчи над 30 години, башка шо забрана ни следува. Незнам како планира да им парираме на Реал М, Барселона, Интер, Манчестер (иако сега се мачат со повреди) со овој состав, незнам.


Фантом спомна Џо Кол и Лампард креативци, какви креативци бе друже немат К од креативци. Да не ги споредувам со оние од другите клубови.
Ни фали свежа крв, брз играч - техничар да може да ги размрда сите 11 сосе Чех, а не...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Да се надеваме дека манчестер ке изгуби што е скоро па нереално 3 пати поред тим како ман утд да изгуби.Инаку сега го гледав арсенал почнуваат момците да ме плашат имаат страшна игра.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Да се надеваме дека манчестер ке изгуби што е скоро па нереално 3 пати поред тим како ман утд да изгуби.Инаку сега го гледав арсенал почнуваат момците да ме плашат имаат страшна игра.
Мала исправка..нема да биде трет пат по ред,него втор :)..:

Сори за офтопик..позз!
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Ја не знам каква креативност очекувате од Џо Кол и од Лампард.
Лампард на која и да е утакмицата има по 7-8 употребливи и тоа какви страшни топки само шо нема кој да ги икористе. Сега може не е Меси или Роналдо но Лампард не е 24 год. Кога беше на тиа год на Лампард му немаше рамен.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе ако можеме ние да играме нерешено по којзнае кој пат, може и Манчестер да киксне али не е тоа работата. Ние играме со 1 состав, тие играат без одбрана и пак неможеме да се одлепиме. Башка тоа шо Арсенал се во налет...:nesvest:
 
В

Вори

Гостин
Ни фали еден креативец,тоа несомнено..
Ја мислам да им пуштиме на Јуве една понуда за Диего..баш таков како него ни треба.
И уште Агуеро да се земе,или кој било напаѓач(освен Тони и Нистерлој) и ќе бидеме конкурентни на сите полиња...

Манчестер води,сигурно и ќе победи..до утре ќе се доближи на -2..до задутре на +1 и така..
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Манчестер води,сигурно и ќе победи..до утре ќе се доближи на -2..до задутре на +1 и така..
Манчестер прими гол.

А ако продолжи вака работава, ни вие ни Јунајтед, туку Арсенал ќе биди шампион :hihi:
 
В

Вори

Гостин
Арсенал ќе изигра убаво против Вила пример,ќе дојде Волвс ќе го тресне од земја..и се по старо.
Иако никако не ги потценувам,зошто добри се стварно..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom