Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Долго време немате засилувања во тимот, тоа се одразува, Дрогба 32 години ќе почне со пад од форма наскоро, мислам од Лампард и Балак веќе неможеш да бараш чуда, двајцата се скоро пензионери. Џо Кол не е веќе поранешниот, Есиен е повреден и нормално дека е тешко да се победи. Мора вложување во Челзи, ама долгорочно. Овој Старич ми се сфиѓа а тој Борини не сум го гледал. :S
 
В

Вори

Гостин
Сеа ќе излезе Анчелоти и ќе рече дека не мора засилувања на зима,ги имаме Стариџ и Борини..
Па колку и да се добри децава и надежни,не може на нив да се ослонуваме..а сакаме титула..епа нема.:tapp:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Давор, поголем песимист и скептицист од тебе нема......... Кога и да се сомневаш во нешто, се лошо праиме, се малер не фака, ебате малеро шо си....... ти мисли си пак лошо, ама барем пишувај друго, лажи малку, така малер фака
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Долго време немате засилувања во тимот, тоа се одразува, Дрогба 32 години ќе почне со пад од форма наскоро, мислам од Лампард и Балак веќе неможеш да бараш чуда, двајцата се скоро пензионери. Џо Кол не е веќе поранешниот, Есиен е повреден и нормално дека е тешко да се победи. Мора вложување во Челзи, ама долгорочно. Овој Старич ми се сфиѓа а тој Борини не сум го гледал. :S
Море камшик треба да заигра па да биде нешто


Господава наши у Бело денес просто ме оставија без лаф :kesa: за срамови бе - арно што не бев у можност да ги глеам ( посебно Оби, Мал(им)уда, Калу, и дедото !!!
 
В

Вори

Гостин
Давор, поголем песимист и скептицист од тебе нема......... Кога и да се сомневаш во нешто, се лошо праиме, се малер не фака, ебате малеро шо си....... ти мисли си пак лошо, ама барем пишувај друго, лажи малку, така малер фака
Милиони луѓе низ светов ја гледаат утакмицава,и ја сум малер..
До малерот е ја мислам,до Тошо малерот..
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Прво да му се заблагодарам на Анчелоти што ме послуша да не стартува со Џо Кол и Балак, одма се осете разлика во играта на минатите натпревари и денес. Очигледно е дека Џо Кол заборави да игра фудбал, а и Балак го стигнаа годините.Второ мн.голема грешка ќе направат ако не донесат нови играчи пред се напаѓачи,искрено да зборуваме,нема Челзи академија како Арсенал и Манчестер колку и да зборува Анчелоти деке ќе игра со Стариџ и со Борини. После незнам што беше замислата на Анчелоти да го извади денес Лампард, прво го посрамоти после награда што ја доби за играч на деценијата,а после и тоа дека тој е еден од клучните играчи кој му носи водство на Челзи во последните минути.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Значи не ви бил црниот дрес малер,
туку гостинскиот ви бил среќен.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Давор, пред следната утакмица немој да правиш малер за да видиме дали е до тебе што сме у криза или до Анчелоти и играчите :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
до Роман е... нема веќе купено асален фудбалер поише од 2 години... ако ми држи гзот да одвои за Кун 50 мил.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Искрено, и јас сум веќе загрижен. Мора да работат повеќе! Со вакви киксови, ќе му ја подариме титулата на Јунајтед.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
цацко ни е крив шо не ни оди. тренеров ни е труп не виден. ич не го сакам.

со утепани тимови утепано и играме.

со ваква форма само милано и пелистер може да ги тепаме
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Искрено, и јас сум веќе загрижен. Мора да работат повеќе! Со вакви киксови, ќе му ја подариме титулата на Јунајтед.
Не мора да е Јунајтед, и Арсенал, Вила и Тотенхем се во игра, а ако и Јунајтед продолжи како Челзи, и јас не се надевам на титула, двата клуба се во криза, доста отсутни фудбалери но тоа е тоа!
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
мислам дека роман веќе не сака да се троши

затоа и донесе тренер кој преферира постари играчи, или кој може да тренира со нив

шо знам, мене тоа така ми изгледа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom