Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Каде се игра реваншот, кај прво пласираните (од групната фаза) или кај второпласираните?



Би сакал реваншот да го играме на домашен терен...:raz:
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Каде се игра реваншот, кај прво пласираните (од групната фаза) или кај второпласираните?



Би сакал реваншот да го играме на домашен терен...:raz:
И ќе го играме.:smir:
 
В

Вори

Гостин
Значи да ја гледам ждрепката,и после директ Скопје..
Се надевам на полесен противник..:smir:

Интер!
Најтежок противник од наведениве,но не се плашам...
Мислам дека ни Мур не им помага..
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Има да ги згазиме Интер и на Меаца и на Стемфорд :vozbud:!
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Чуч утакмица е оваа... ќе биде интересно...да видиме како ќе го пречекате Мурињо на Стемфорд...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Враќањето на Жозе, а? :)

Ќе биде неизвесно, се подразбира тоа, но идеме даље овој пат. :wink:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мур се враќа на Стемфорд! :)

Ептен јако ке биде...едвај чекам...:vozbud:
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Го добивме можеби најтешкиот можен противник, и ќе биде многу неизвесно. Но сепак сигурен сум дека ќе поминеме. :helou:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Леле тапа, само Интер не сакав да ни се падне, и тоа се случи, ццц, баксузи. Фаворити сме, криво ми е што ќе го елиминираме Мурињо, ама тоа е тоа. Сепак најтешкиот ни се падна.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
од златен гејпиакос и штудгарт ни се падна интер со мур.
ќе биде тешка но мораме да изиграме добро првата и да дадеме 1-2 гола, па после на стемфорд полесно ќе се дише:salut:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Леле тапа, само Интер не сакав да ни се падне, и тоа се случи, ццц, баксузи. Фаворити сме, криво ми е што ќе го елиминираме Мурињо, ама тоа е тоа. Сепак најтешкиот ни се падна.
Ако се прашуем јас потежок противник од Баерн Минхен немаше во Runners-up шеширот.

А мислам дека Челзи има супер шанса да се пласира понатака , само да си ја играат нивната игра. :smir:

Ќе биде супер да се гледа оваа утакмица убаво рече тој што ја водеше ждребката: This is magic this make's football special, game's like this.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
hhee ajde ajde inter vs chelsea, jaka utakmica ke e ama na inter ne mu ojt neso vo liga na shampioni taka da chelsea se favoriti da ne zarekvam,a isto taka i milan vs man utd jako ke e ama mislam milan ke gi pobedet
 
F

fantomX

Гостин
Шампион на Италија, нормално е Интер да е реалтивно задоволен, а Челзи баш и не. Но исто така, нормално е еден тим кој имаше за цел во следните 10 години барем 2 пати да е првак, а во првите 5 години ниеднаш да не успеа; да не го интересира многу кој е противник, впрочем, се вика Лига на шампиони, завршна фаза на купот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom