Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
kako be kakuta 5 penal da mava namesten????? )))))))))))))) leeee, trauma ke nosi ova cel zivot
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ах бе Балак, никад не си утнал, сега ли најде?!?
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ех па ли Манчестеров ќе освои, барем вие да пројдевте да беше малце интересно а не се Вила,Блекбурн и Сити ќе ги глеаме :tapp::tapp::tapp:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Поубо Фереира да шуткаше отколку Какута,,,:tv:
 
F

fantomX

Гостин
Балак ебаго мајката, шо капитен е, смири го малку детето, нема стартувано сеуште натпревар, одлучувачки пенал шутира.

Боли другарчина мои, боли. Ама, да сме здрави и живи, ни гледав, ни слушав, нема ништо конкретно друго. :toe:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Балак ебаго мајката, шо капитен е, смири го малку детето, нема стартувано сеуште натпревар, одлучувачки пенал шутира.

Боли другарчина мои, боли. Ама, да сме здрави и живи, ни гледав, ни слушав, нема ништо конкретно друго. :toe:
И јас се нервирам, ама со оглед на тоа дека игравме со 10 играчи, се спасивме при крај, добро е. Добра страна, нема нервози со туткање во Јануари, што ни одговара. Сега мора максимум во ПЛ!
 
F

fantomX

Гостин
Леле, како финале ЛШ да коментирате.
Смирете страсти, Карлинг Куп е.
Баш е у право. Ипак, весел натпревар е било ова.
Дуел со натпреварувачки карактер е, било и прво коло да е на купов.

kako be kakuta 5 penal da mava namesten????? )))))))))))))) leeee, trauma ke nosi ova cel zivot
Ако се гледа сериозна иднина во него, ќе се издигни, и тоа со помош на целиот тим.
А јас лично, гледам сериозна иднина во него, и затоа уште појќе боли.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Какута не е Меси за да му се даваат одлучувачки шанси... тука ја утна работата Карло :uvo:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ајде, за убаво нека е жртвувањето на Карлингов (иако тоа не треба да е оправдување за поразот).... ама нека ни се најде за понатаму :) - една мисла(обврска) помалку !!!

Какута не е Меси за да му се даваат одлучувачки шанси... тука ја утна работата Карло :uvo:
Не треба да се суди одма Карло, или Какута за промашениот пенал... кога тогаш мора да се справи со притисокот што го носи 'одлучувачки' пенал за тимот - така се кали фудбалер така да ништо страшно....
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
picku mater so edni blekburn nemojme da gi pobedime anceloti so gi redit mladine na vakov biten natprevar trebese cel 1 tim da go stajt a ne po pola gi mesat so gi cuvat za man city sekako gi tepame niv ,ama i kakuta ja utna rabotava da go daese ke imavme pojke sanski balak utna ama pak mu izenacivme ne e tolku kriv balak kakuta e mn kriv ama to e so e odime ponatamu mn mi e maka so ne ja gledav na tv vo zivo,dan gi imat nekoj golojte sakam mn da gi vidam isto i penalite:toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Ајде, за убаво нека е жртвувањето на Карлингов (иако тоа не треба да е оправдување за поразот).... ама нека ни се најде за понатаму :) - една мисла(обврска) помалку !!!



Не треба да се суди одма Карло, или Какута за промашениот пенал... кога тогаш мора да се справи со притисокот што го носи 'одлучувачки' пенал за тимот - така се кали фудбалер така да ништо страшно....
незнам дали така се кали еден млад фудбалер... јас мислам дека ова ќе биде спротивно и негативно при неговиот развој, бидејќи ќе има трауми во текот на цела кариера за промашениов пенал, сепак е уште дете и нема оформено карактер за да се врати како тоа што го направи Тери професионално.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
незнам дали така се кали еден млад фудбалер... јас мислам дека ова ќе биде спротивно и негативно при неговиот развој, бидејќи ќе има трауми во текот на цела кариера за промашениов пенал, сепак е уште дете и нема оформено карактер за да се врати како тоа што го направи Тери професионално.
Мислиш дека некој ќе го обвини? Па Балак прв утна, тој ќе ја превземе одговорноста. Барем не би требало до толку да е пиче, 33 год има, кај и да е, ќе земе старосна, ако не друга пензија!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom