Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
а сега повторно на кој датум ке може да се купи и што треба да се пази да не футнат поените на lockerz при купување???
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
LOCKERZ Saturday update: The restock is NOT today. Remember--it's only the 21st of November. There will be 2 restocks by the end of the month: first a Z-list only, and then a general restock. We will be releasing the rules (and exciting new additions to the redemption process) very soon.

Нивен пост од фејсбук
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
LOCKERZ Saturday update: The restock is NOT today. Remember--it's only the 21st of November. There will be 2 restocks by the end of the month: first a Z-list only, and then a general restock. We will be releasing the rules (and exciting new additions to the redemption process) very soon.

Нивен пост од фејсбук
а ако сакаш преведи го текстот бидејки не разбирам многу англиски
поздрав
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
а ако сакаш преведи го текстот бидејки не разбирам многу англиски
поздрав
нема да прават restock (“полнење“ на сајтот со продукти) денес, нели гледате тек е 21, ќе има 2 restock-а до крајот на месецот, еден само за з-листерите еден за сите, ќе ги објават правилата и начините за нарачување набрзо.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Ај помош!!!! Пред 30 минути ми направи апдејт на пријателите. Имам 21 пријатели уклучени, но ми вика дека ми требало уште еден пријател за з-листер.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
Ај помош!!!! Пред 30 минути ми направи апдејт на пријателите. Имам 21 пријатели уклучени, но ми вика дека ми требало уште еден пријател за з-листер.
Баг на страната е тоа почекај ќе се среди
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
не ќе да беше баг, поканив уште 2ца пријатели па еве сега сум з-листер (браво за мене).

Ај сега некој совет од з-листерите, како правите поенчиња?
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
исто како и обичните членови... само добиваме дупло поени место 2 4добиваме :baeh::tapp:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
не ќе да беше баг, поканив уште 2ца пријатели па еве сега сум з-листер (браво за мене).

Ај сега некој совет од з-листерите, како правите поенчиња?
Па нели овие денови пробуваа да пронајдат ако спамираш т.е илегални пријатели..можеби ти ги отстраниле тие пријатели:)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Па нели овие денови пробуваа да пронајдат ако спамираш т.е илегални пријатели..можеби ти ги отстраниле тие пријатели:)
нема везе баг е...јас инвајтнав 7-8 луѓе пред некој ден, само 3 ми ги регистрираше. утредента сите ги покажуваше :)
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
шо се деси со ајподите ги нема за порачување :nenene::nenene::nenene:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.499
Ќе ги вратат, сигурно нема да бидат само овие. Може се спремаат за ристок.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Абе баш дека се спремат за ресток, од шо мајка да ги тргат? Ако ги тргнаја мислам дека нема ни да ги има. Ако го нема Wii за овај ресток ништо не земам.
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Да и јас гледам многу работи фалат ПС3, ИксБокс, ај под тач итн. Да не имало ристок без да знаеме :vozbud: А мислите дека ова ќе биде последен ристок кај што ќе може да се земе нешто без пари? Мислите ли дека од кога ќе се пушти фулл страната (30ти Ноември) ќе нема вака давање на награди? Уште нешто колку би ми земале шипинг поинтс за до Македонија за рокбенд сакам да нарачам?
Едит: Пошо имам 376 а рокбендот е 376.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Lockerz.com is launching soon. And we want you to be a part of it. This will be THE place for under-20-somethings to find incredible deals on the coolest brands—and discover ones you don't even know about yet. Get your hands on exclusive video, music, and games. Hang with your friends. And think of Lockerz as THE site you turn to for everything you love, all in one place. (Finally.)
Можно е да се купва и со пари понатака, не знам, ако напрат така многу членови ќе му заминат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom