Норвешка-Македонија

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе јасно ми е мене се, ама не беше постот за тебе. Кој си ја има мувата на капата се јави :pos2:
Во случајов зборев за Пандев, па ти после мене пиша за тие кои го критикуваат...јас го критикувам и се јавив, да :) Само ме зачуди за тоа дека Пандев бил крив за поразот :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Aбе, имаат шанси Исланд за 4то место ?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
1 полувреме додека да помине replay од акција или шут на норвежаните,топката пак во нивни нози. :toe:

Инаку ние може ке се квалификуваме на некое СП или ЕП :) Кога ке влегуваат првите 4 у група,ние со нашето вечно 4 место ке влезиме :)
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Aбе, имаат шанси Исланд за 4то место ?
Па завршија сите натпревари така да ние сме 4ти,а Исланд 5ти.
Инаку Норвешка најверојатно ке игра бараж затоа што Северна Ирска има 8 бода и меч на гости во Чешка кој тешко дека ке го добие.
А за денешниов натпревар покрај Пачовски дефинитивно Тасевски беше најслаб ниедно прецизно додавање немаше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Хиуу, добро е . . .
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Инаку ние може ке се квалификуваме на некое СП или ЕП :) Кога ке влегуваат првите 4 у група,ние со нашето вечно 4 место ке влезиме :)
Зашо да се кфалификуваме,пак ли да се "мачи" нашата фудбалска репрезентација:tapp::tapp:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Па завршија сите натпревари така да ние сме 4ти,а Исланд 5ти.
Инаку Норвешка најверојатно ке игра бараж затоа што Северна Ирска има 8 бода и меч на гости во Чешка кој тешко дека ке го добие.
А за денешниов натпревар покрај Пачовски дефинитивно Тасевски беше најслаб ниедно прецизно додавање немаше.
полека со констатацииите,изгледа Словенија си осигура бараж,северна ирска скоро е во аут.......поздрав,Словенија има натпревар помалку а и меч со сан Марино,алал да му е на Словенците,а Норвешка ке го папа

a da do sea Slovenija ima 11 boda bez tie 3 so san marino,a norveska samo 10,taka da nisto
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Нешто тактикава во спротивно тргнала???
Сега само второ полувреме почнавме да го играме.
:pos2::pos2::pos2:
Ги жалам навивачите кои дојдоа да навиваат без престан 90 и кусур минути.Тоа ти се вика навивачи.Да надвикаат цел стадион со норвежани и кога Македонија губеше со 2-0.Алал нека им е заслужуваат чиста 10-ка.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Гол во гости,бар имаме за што да се радуваме и да славиме :pos2::pos2:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Еееу само колку глупи голови примивме.:tapp:

Пачовски со онакво бранење не заслужува втора лига да брани, а камоли за репрезентација.

Добро е што постигнавме гол на гости.=):wink:
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Ne e do Pandev luge..... Eden igrac ne go pravi cel tim..A kade bea:Sumulikoski,Sedloski,Mitreski nikade gi nemase.I plus toa na Pandev ne mu e tuka sea pametot...ajde u taa smisla da kazeme,oti ne se znae negovata idnina..Spored ja so imam citano na edna stranica na net toj nema da zaigra u Lacio i ke padne u forma i tolku..a toa deka ke go kupi Juventus ili Inter....aj ke vidime ama ja ne veruam u toa....koj ke go kupi... A na pocetok imase da bira kade da igra..a sea na klupa
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.338
Поени од реакции
16.465
Квалификацииве завршија, утре кога ќе станам очекувам да прочитам дека Јонуз си поднел оставка! Па после здравје да се одбере некој добар тренер кој ќе успее да направи солидна смена на генерација и конечно да се надеваме на подобар пласман.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Ќе си поднесе, ќе видиш кога ќе му дадат договор на две години... :pos2:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ги гледав првите 30 минути и после сфатив дека е поинтересно да гледам LOTR :) Кога ги видов колку млитаво играат, без никаква желба едноставно не можев и сменив.

Откако дадовме гол (не можев да поверувам кога видов 1 до нашето име) балетаните се разбудија од својот сон.

Пред натпреварот реков дека единствено што сакам е да одиграат со срце и мотивација, бидејќи не е исто да си 4, 3 или 2ро место. За жал го немаше тоа кај овие морони, а се создаде и златна шанса за бараж.

Колку само се смеев кога видов дека Холандија води со оглед на тоа дека бев уверен 99% дека ќе ја победат Шкотска и телињата ќе останат со рпазни раце.

Епилог на оваа крајно мизерна група, Норвешка што 2 пати не можеше Исланд да го победи, беше растурена од Холандија и во Скопје изигра како 5то класна екипа најверојатно ќе оди во бараж, а ние ќе си останеме со нашето 4то место.

п.с. Тој што му рекол на Тасевски дека е надежен фудбалер слободно нека си побара психијатар.

п.с. 2 Кога нашиот голман го преставува Вардар тогаш јасно е што може да се очекува од него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom