Норвешка-Македонија

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
И минатиот натпревар реков дека кога игра Стојков играме како со играч помлку. Величе исто така незабележителен, а тие топку што се обиде да ги даде катастрофално...

Го слушам Марјан вика да дадевме пенал поинаку ќе беше...
Треба да бидеме задоволни и со овој резултат по тоа што го прикажавме денес. Имавме добра игра во втората половина на второто полувреме но норвежаните така играа цел натпревар и заслужено победија.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
И повторно четврти да да од пет екипи Македонија четврта драги гледачи огромен успех кои не победиле пет години никого во гости браво.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Само да го видам сега Хаџи-Ристестки да му го продолжи договорот на Јонуз на неодредено време...Селекторско место не се заслужува со една победа против Исланд, нерешено со Норвешка, порази од Шкотска и Норвешка како и едно местено полувреме со Шпанија.Овој не заслужува ни да биде селектор на младинската репрезентација како што беше до сега.А ги имавме сите услови! Холандија си ја тепа Шкотска поштено, а ние со половиот орган не мрднавме да победиме и да бидеме втори во групата со што на крај сите ќе беа задоволни иако немаше да играме бараж.Барем ќе ни се кренеше рејтингот многу.Вака пак си тапкаме во место.Под итно да се доведе Хаџиевски за селектор и да му се даде плата колку што бара и да му се овозможат сите услови за работа па за година-две очекувајте резултати.Вака веќе не може!!!!!!!!!!!!!:nenene::nenene::nenene::nenene:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Со “добро“ играње само на домашен терен неможе да се стигне до никаков резултат. Немам што да кажем, освен она што го викаме секоја година...ЌЕ ЧЕКАМЕ ДРУГА ШАНСА! (а подобра од оваа сега што ја имавме тешко дека ќе имаме пак во наредните 10 год.).

Едно големо БРАВО за навивачите, секоја чест!
 
D

DartWader

Гостин
Не е до селекторот :/ До играчите е . Зар нема Македонија талентирани деца што би играле од срце за земјава ?
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Дебакл...Тоа е Македонија,само се фалиме а за ништо не не бива...Кошарка водиме со 17 разлика и на крај губиме со двоцифрен број.......Фудбал само се надеваме дека ке згреши противникот,а ние да се потрудиме малце не бива тоа......КАТАСТРОФА СМЕ
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не е до селекторот :/ До играчите е . Зар нема Македонија талентирани деца што би играле од срце за земјава ?

Па селекторот треба да ги види да ги повика, не да чека кој ќе плати да игра.:helou:
 
B

Beck's

Гостин
Na Ibraimi i Alimi treba da im se dade poveke sansa,super talentirani se.
Plus Pandev treba malku da se spusti na zemja,vidovte koa bese postignat golot kako se obide da go popreci Grncarov samo za da toj postigne gol,posle toa sansata na Ivanovski,ne go ostavi na raat da si se smesti pa da sutira mora da se pikne nasekade...ae poveke sreka narednite natprevaruvanja,so poveke borbenost i zelba za uspeh
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
drva i kamenja ne ni se ramni. pushti albancite da igraat od pocetok nemashe do ova deregje da dojdeme.
od koga vlegoa ibraimi itn. podobar fudbal imashe.
sekoj koj igra za nacionalniot dres momentalno ne go zasluzuva..
mameto mamino dusava me boli koj gi gledam kako bez dusa igraa.. ne ne biva lugje za nisto..samo videte kakva igra imaat bosancive.. treba da gi gledame i da ucime,

se nadevam deka ke igrame podobro vo idnina. mora da se potrudime.
 
D

DartWader

Гостин
Нема везе кој игра Македонци , Албанци , Турци , ако сака и ванземајци нека играат.Важно резултати да има од тоа.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Пандев уште еднаш покажа колку е “голем“. Неговиот збор е поголем и од Јонуз изгледа, тек сега почнувам да го сфаќам Катанец, и зошто Пандев не го сакаше него. Само џабе да зборим, одма чекам 100 реплики како не јади бурек, Пандев е закон итн. Нека биде закон и далеку ќе стигнеме!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Пандев е виновен за поразот! Го видовте ли како бранеше денес? Прво 10-ка по месечарење, после гол низ уши? Виновен е и да му се забрани да игра!

Што, не бранел Пандев? Е ако де, виновен е!

...

Вие сте како селаните во скечот на Монти Пајтон кога сакаат да ја запалат вештерката.

Вештерка е, да ја запалиме!
Е зошто е вештерка?
Облечена е како вештерка, да ја запалиме!
Девојката: тие ме облекоа вака...
Навистина?
Не, не, не, не...! Добро де малку...
Ама вештерка е, да ја запалиме!!!


Биваше ли бе голман да се избрука вака а да не спомнете. Во Англија ќе го пердашеа месец дена по весници и телевизии и ќе заминеше во пензија предвреме. Биваше ли два гола да се примат чисто по заслуга на одбранбен играч, и никој од вас фудбалски експерти да не гугне.

А Пандев доволно е шанса да утне, и се фрлаат дрва и камења.

До кога во лов на вештерки?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе подобро што испадна вака ионака Норвешка испадна втора и нема ниту да игра бараж најслаба ќе е.
Шкотите каква шанса пропуштија не се свесни. Примија еден никаков гол и си останаа дома барем до 2012 Евро.
И сватете во Македонија нема да има фудбал додека од корен не се променат некои работи. Селекторите ќе доаѓаат ама исто ќе си остане.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Пандев е виновен за поразот! Го видовте ли како бранеше денес? Прво 10-ка по месечарење, после гол низ уши? Виновен е и да му се забрани да игра!

Што, не бранел Пандев? Е ако де, виновен е!

...

Вие сте како селаните во скечот на Монти Пајтон кога сакаат да ја запалат вештерката.

Вештерка е, да ја запалиме!
Е зошто е вештерка?
Облечена е како вештерка, да ја запалиме!
Девојката: тие ме облекоа вака...
Навистина?
Не, не, не, не...! Добро де малку...
Ама вештерка е, да ја запалиме!!!


Биваше ли бе голман да се избрука вака а да не спомнете. Во Англија ќе го пердашеа месец дена по весници и телевизии и ќе заминеше во пензија предвреме. Биваше ли два гола да се примат чисто по заслуга на одбранбен играч, и никој од вас фудбалски експерти да не гугне.

А Пандев доволно е шанса да утне, и се фрлаат дрва и камења.

До кога во лов на вештерки?
Спомна некој дека е некој виновен за поразот? Едноставно сите изиграа катастрофа. Зборим за тоа колку е себичен. Прочитај го постот на Тетова и ќе ти биде јасно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Абе јасно ми е мене се, ама не беше постот за тебе. Кој си ја има мувата на капата се јави :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom