Дали/колку девојките сакаат анален секс?

Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
Marchence напиша:
e aj da probam!?
A sto ako ne e taka!?
Ili od licno iskustvo?!:nenene:

Pari nazad garancija ama nemojte posle da zaakate se anal:nenene: ke si go rasipete sexot. Samo povremeno za razmenka. Negoviot orgazam e ist moze i da ne svrshi ama tvojot ke bide definitivno razlichen:helou:

Devilish Angel напиша:
Хм, за жените колку сакаат а колку не сакаат анален секс неможам да зборвам, јас лично не сум пробала ни па имам желба да пробам.
Туку ми ја погодивте темава многу, одавна се мислев за вакво нешто ама од друг аспект гледано, дали желбата за анален секс кај мажите не ги прави хомосексуалци?
Pogreshno! na M im e poubavo vo p..ka.Analen e iskluchivo bonus za F.Toa za zenskite e poseben orgazam ne velam podobar tuku razlichen. Maskoto ne e draznet vo g..ot pa da ima homo izazov tuku se drazni glans penis kako pri vaginalen kontact samo so pomal intenzitet.Mashkoto saka analen sex samo so zenska so koja shto e mnogu emotivno blizok.
Sto se odnesuva do tvojata zelba za analen sex a vazi za site zenski mozam da kazam deka e apsolutno nemozno da ne si bila analno nadraznuvana zatoa shto pri vaginalen sex mudata postojano te udira po g..ot a pri oralen sex ne zaboravi deka p..kata e na 1cm rastojanie od g..ot. Prashanje e samo kako mozokot gi prenesuva komandite dali ke ja opushti p..kata i ke go stegne g..zot pa go primash vaginalno. Ako gi opushti dvata otvori togash si spremna i za analno. Uzivaj toa e samo zabava ne se srami:kesa:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
некои сакаат на некои не

имам пробано ама после женска ми 3 дена не ме оставаше да седнам до неа
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
ахаха од кај шо нешто излегвит, кај мене не влегвит! вгз пикање не дај боже!! ак ми го пикнит, ќе купам дилдо и немо ќе му го бапнам да видам дал ќе му се бендисат, така играм јас !
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
MiaWallace напиша:
ахаха од кај шо нешто излегвит, кај мене не влегвит! вгз пикање не дај боже!! ак ми го пикнит, ќе купам дилдо и немо ќе му го бапнам да видам дал ќе му се бендисат, така играм јас !
Немој бе, ќе се зафркнеш, ептен убаво ќе му дојде. И ај што ќе му дојде, да не смени вера после само, со тебе да остане.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
MiaWallace напиша:
ахаха од кај шо нешто излегвит, кај мене не влегвит! вгз пикање не дај боже!! ак ми го пикнит, ќе купам дилдо и немо ќе му го бапнам да видам дал ќе му се бендисат, така играм јас !
Како мојт да ти го пикнит ак не сакаш ти?
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Fortune напиша:
Како мојт да ти го пикнит ак не сакаш ти?
е ти то да видиш како ќе ми го пикнит скришум..
мор па и ти пример велиме требеше да напишам “АК ПОКУШАТ ДА МИ ГО ПИКНИТ, ШО ЌЕ ГО НАЈДИТ„ аххахаха
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Охридскиов:nesvest:

Па и да покушат, шо имат врска? Од тебе зависит дали ќе го остајш или не. И за то требит да се убиваме? Не мојт со убо да му кажиш дек не сакаш?
А сигурно немат да покушат ако знајт дека не сакаш. Ма се зависит од то колку знает партнерите да бидет отворени еден кон друг. И едниот да знајт шо сакат другиот (и обратно).
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
А давет, давет...Ак не не ќе ја мољам. Друга ќе си најдам.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Во денешното општество преполно со тинејџерска бременост, групен секс и секс за една вечер, не е чудно што аналниот секс кој иако е табуизиран, многумина го одобруваат и практикуваат. И додека едните го доживуваат како врвно доживување, други го сметаат за прљав начин на задоволување на сексуалните потреби. Тешко и неблагодарно е да се суди што спаѓа во "нормално", а што во девијантно однесување. Секој сам си ја одредува границата до каде ќе оди, а на таа одлука влијае и општеството во кое живее.

Многу од мажите посегнуваат по аналниот секс поради желбата за искажување на моќта, но не треба да се генерализира, исто како што ни сите жени нема да ја одбијат можноста да доживеат анално уживање, па така ни сите мажи не сакаат анален секс.

Е сега, за сите што мислат дека аналниот секс е производ на современото општество едно разочарување. Аналната еротика била доста застапена уште во античкиот свет, а во некои култури се сметала за вообичаена варијација во сексуалните игри. Но, сексуалните норми се подложени на промени и се разликуваат од општество до општество. Во австралиската сојузна држава Тасманија, аналниот секс е вообичаен начин на сексуално општење, што потврдува дека човековата сексуалност е сложен феномен кој не може да се анализира оддвоено од културата во која живееме и во која постојат одредени правила на однесување. Тоа што е нормално во едно, може да биде девијација во друго општество.

Многу од жените имаат одбивност кон аналниот секс бидејќи предизвикува болка, а доколку е премногу брутален може да предизвика и крварење. Треба да се има на ум дека ректалната слузокожа е чувствителна и е погодно тло за вируси и бактерии, а со тоа и за полово преносливи болести.

Некои од жените прифаќаат анален секс само за да им удоволат на партнерите, додека на други навистина им се допаѓа. И нив, како и мажите дополнително ги возбудува радозналоста и откривањето на новата и неистражена територија.

Анусот има бројни нервни влакна и е една од најчувствителните ерогени зони. Поврзан е со главниот мускул на карличното дно и во него се наоѓаат голем број нервни завршетоци, а кога ќе дојде до контракции за време на оргазмот, тие се чувствуваат и во вагината. Значи, освен вагинален и клиторален, постои и анален оргазам.

Доколку се одлучите за уживање, задолжително заштитете се од полово преносливи болести, а за да уживате без болка, користете лубрикант. Нормално, за уживање се важни и нежноста и довербата, како и емоционалната поврзаност со партнерот.
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Грчки

Јас сакам анален секс. :sekss: Повеќе сакам анален секс отколку класичен секс. Во моментов сум слободна и немам со кого да си направам, но се надевам дека во најскора иднина ќе си најдам партнер. Не би имала анален секс со кого било, ниту пак сакам да ги менувам често партнерите.
 
Член од
6 јуни 2007
Мислења
43
Поени од реакции
1
Денешно време то е трошок.Секое задоволство се наплаќа.Нека ми купи вазелин и нека се намачка на градите оти таму ќе ја боли.Нема проблем оти јас немам никаков трошок.И ако и ги преместам органите не одговорам ако треба на нотар одиме да потпиши.
Знајте колку е вазелинот скап?
На суво...Греота сум и јас не сум на улица најден.Сега дека ми е голем да го фрлам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас сакам анален секс. :sekss: Повеќе сакам анален секс отколку класичен секс. Во моментов сум слободна и немам со кого да си направам, но се надевам дека во најскора иднина ќе си најдам партнер. Не би имала анален секс со кого било, ниту пак сакам да ги менувам често партнерите.

A be kaj e ovaa i najde li partner za analen, plus da ja aktivirame temata pak.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Аналка се поштуе. Само што девојчињава немаат муда(а кога имале?). Прилично е остварливо со помош на екстремни количини на лубрикант, па зашто бе барем еднаш да не се проба?
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
Хм, за жените колку сакаат а колку не сакаат анален секс неможам да зборвам, јас лично не сум пробала ни па имам желба да пробам.
Туку ми ја погодивте темава многу, одавна се мислев за вакво нешто ама од друг аспект гледано, дали желбата за анален секс кај мажите не ги прави хомосексуалци?
Ja mislim deka gi prae.A i kogaj ke prasam nekogo oti tolku saka analno ne znae so da odgovori,veli oti sakam.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom