A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Абе каков упад бре. Користат ради врска за дотур на сигнал (место насочена релејна) па крив им е ѓавол. Што не се жалаб бе другиве телевизии.

Еве линк до жалбата и до одговорот од АЕК (Агенција за Електронски Комуникации.) па проценете сами какви лешпери се овие А1.

Ова доага вака , имам две мрежи со топ Гигабит конфигурација и ги поврзам мегу себе со маде ин кина њајрлес рутер :vozbud:
 
Член од
12 август 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Да, глупаво е да се бојкотира дигиталната терестриална телевизија зашто конечно и ние да добиеме таков сигнал (кога во Америка пред некој месец се укина аналогната комплетно) ама морам да признаам дека А1 се во право. Концесија за дигиталната телевизија требаше да издаде советот за радидуфизија, а не агенцијата за комуникации.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
Jungle TV е достапен на Бум тв
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Да, глупаво е да се бојкотира дигиталната терестриална телевизија зашто конечно и ние да добиеме таков сигнал (кога во Америка пред некој месец се укина аналогната комплетно) ама морам да признаам дека А1 се во право. Концесија за дигиталната телевизија требаше да издаде советот за радидуфизија, а не агенцијата за комуникации.
ај елаборирај го ова.според кој тоа закон е вака како што викаш
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
6.048
Абе ако ја има Hbo adria и другите филмски програми во посебен пакет боље ми се исплашта да си земам сателитска него Боом. Btw до март даваат тест период ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
http://www.axn-mk.com/ Ова програма баш сега ја гледам јас искрено и МНОГУ МЕ ИЗНЕНАДИЈА ЈА ДАВЕТ FLASH forward со македонски превод.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Телекабел у моментов рулс.. ХРТ2, РТЛ Хрватска, Showsports 1-2-3-4, Sportklub srbija, nova sports1, discovery сите, nat geo, viasat explorer и history... поркиииииии...:vozbud: не ги мењам за ништо, евентуално за дримбокс би размислил :)
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
kade ims HRT2 i RTL na telekabel? Na digitalnite?
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Телекабел у моментов рулс.. ХРТ2, РТЛ Хрватска, Showsports 1-2-3-4, Sportklub srbija, nova sports1, discovery сите, nat geo, viasat explorer и history... поркиииииии...:vozbud: не ги мењам за ништо, евентуално за дримбокс би размислил :)
На дигитална?
Ако е така одма земам !!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
kade ims HRT2 i RTL na telekabel? Na digitalnite?


Ако имаш ЛЦД телевизор некој понов модел можеш да гледаш дигитални тв програми ак оси приклучен на телекабел без да купуваш ресивер. Јас затоа се нервирам не можам да соберам пари за лцд тв и ќе имам супер програма.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Да, на дигиталната платформа!!! Конкретно јас имам ЛЦД со дигитален тјунер, друга варијанта е да земес ресивер од Телекабел. Што најбитно, каналите се бесплатни!
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Digitalniot tuner treba da e DVB-C ili DVB-C2 za da se gledaat digitalnite od Telekabel, televizor so DVB-T tuner nema da vrsi rabota edino ako planirate da gleate BoomTV, taka da ako planirate shopping na LCD vnimavajte sto kupuvate posto ima tjuneri so samo DVB-T, samo DVB-C i kombinacija DVB-C/T, normalno i cenata e razlicna :)
DVB-C stands for Digital Video Broadcasting - Cable
DVB-C2 podobrena varijanta na DVB-C
DVB-T(DVB-T2) - terrestrial TV (za BoomTV)
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
Da ama koj znae dali preku DVB-C LCD mozes da imas DVB-C besplaten signal, dali telekabel ima besplatni kanali.veruvam deka site se dekodiraat preku DVB-C priemnikot sto go dava telekabel, a preku DVB-T2 LCD televizorot BOOM tv ke ostavi besplatno da se gledaat samo 8 kanali.
a preku DVB-C LCD televizor kaj cabeltel besplatno moze da se vidi samo germanskiot RTL.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
site digitalni kanali na telekabel se gledaat besplatno ako imas digitalen priemnik ili risiver :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom