Фудбалски вицеви

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.413
Поени од реакции
6.034
Незнам дали го имаше предходно вицов ама морав да го напишам :)

Фатиле навивачите на Астон Вила некој Ром и му рекле ако не испее некоја навивачка песна за тимот ке го истепаат. И Ромов почнал да пее...“Она мене Астон Вила због вина ме напустила“!:pos2::pos2:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
What's the difrence between man utd fan and vibrator?
-Man United fan is a real dick...
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
* A Chelsea player is stopped for speeding at 130mph in a 30mph zone. When the police ask him to explain, he says: "I've just heard John Terry is parked outside my house." :pos2:

* After Wayne Bridge refused to play for England while John Terry remains captain, fans are now urging JT to try it on with Emile Heskey's wife. :pos2:

* John Terry has explained he didn't mean to have sex with Vanessa Perroncel - he just slipped while he was showing her how to take a penalty. :pos2:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Незнам дали го имаше предходно вицов ама морав да го напишам :)

Фатиле навивачите на Астон Вила некој Ром и му рекле ако не испее некоја навивачка песна за тимот ке го истепаат. И Ромов почнал да пее...“Она мене Астон Вила због вина ме напустила“!:pos2::pos2:
:zver::eek:lee: се превртев од смеење најдобар виц 10 поинтс :)
 
В

Вори

Гостин
Си бил еден Паоло Фереира.

И за првпат во неговата фудбалска,блескава кариера,направил еден добар центаршут.

Кој не видел нека види,зошто тоа не се гледа секој ден...

За Кајгана од Стемфорд Бриџ, Д.Ј!
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud:

Осама Бин Ладен испратил снимка до FBI со која се покажува дека е жив. Во снимката тој рекол дека Јувентус оваа сезона се за никаде! Некој човек рекол:
- E да бе таа снимка може да е стара и 5 години!!!
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Умрел некој црнец и пошол кај св. Петар и го прашал кај да оди. Св. Петар му вика ти ќе одиш во рајот и црнецов пошол таму, ама на вратата го сретнува Господ и му вика бегај назад црнци не примаме. Овој изнервиран пак оди кај св. Петар и му вика абе вака и вака не ме примија во рајот, расисти се. И св. Петар му вика е ај пробај си ја среќата во пеколот. И оди црнецов таму, ама Луцифер му вика бегај назад овде црнци не примаме. И така црнецов изнервиран оди пак кај св. Петар и му вика и таму не ме примија, кажувај сега кај да одам. И св. Петар замислен стои и му вика:
-А да се пробаш ти во Арсенал?
Да не е грешка случајно да не му кажал Челзи ? :)
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Што имаат заедничко сперма и навивач на ман утд?
- И двете имаат шанса од 3,000,000 еден да постане човечко суштество... (нема љутиш)

Што е првото што си помислуваш кога ќе видиш 100 навивачи на ман утд затрупани во песок до главата?
- Нема доволно песок...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.204
Незнам дали го имаше предходно вицов ама морав да го напишам :)

Фатиле навивачите на Астон Вила некој Ром и му рекле ако не испее некоја навивачка песна за тимот ке го истепаат. И Ромов почнал да пее...“Она мене Астон Вила због вина ме напустила“!:pos2::pos2:

хаха да се надврзам на вицов.

Иде ромов после тоа у Манчестер и го начекале навивачи на Сити. И му викаат да испее некоја песна за нивниот клуб или ќе јаде ќутек. И Ромот почнал "Манчестер Сити а такав сам и ја ....."

:pos2:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.610
Поени од реакции
1.098
Не знам дали вицов да го ставам овде, али ај нека биде

Се враќа мажов дома и и вика на жена си
-Жено, Интер ме изеба на спортска !!!
-Е море мажу, мене Милан ме изеба
-Дај мори да видам листето
-Е,не ми остави ливче
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
What ship doesn't go to Liverpool?
-The Premiership! :pos2:

Што имаат заедничко Ливерпул и штекер со 3 приклучоци?
-И двете се безнадежни во Европа.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
When David Beckham scores I drink Becks.
When Paul Scholes scores I drink Skol.
When Tommy Miller scores I drink Millers.
Thank stuff David Seaman was a goalie.

Ashley Cole was caught doing 104mph in a 50mph zone. When questioned by police as to why he was speeding he said, "l've just heard John Terry is parked outside my house."

:icon_lol:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Шо прави навивач на Интер кога Интер ќе освои Лига Шампиони?? Гаси Pro Evolution Soccer :tv:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Фудбал: Mакедонија - Аргентина. Селекторот му кажува на Ристо како да го чува Меси. Почнал натпреварот, Аргентина изведува корнер. Топката доаѓа до Блажо кој го погодува сопствениот гол, 0:1 за Аргентина. Продолжил натпреварот, Аргентина во напад, Блажо постигнува нов автогол, 0:2. Тогаш селекторот почнал да скока и да му вика на Ристо: - Ристооо, заеби Меси, чувај го Блажо!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom