Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ја па се мислам дека Бојан ке добие шанса со Анри и Меси во нападот. Пеп ги наградува оние кои ке се покажат добро, а Бојан играше доста солидно последниве два натпревари, за разлика од Педро.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Не го очекувајте Кеита утре во средината бидејки одигра потполно отсечено последните натпревари.Средината ќе си е стандард Иниеста Чави и Туре/Бускетс.Во нападот мислам дека Пеп ќе излезе со Анри,Меси и Педро.Мислам дилемата ќе биде помеѓу Туре и Бускетс, но мислам дека Бускетс ќе добие шанса иако не сакам тој да игра утре бидејќи сите знаете какви грешки праве и дека на претходното Ел Класико моравме поради него да играме цел натпревар со играч помалку.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
-----------Валдес-------------
---Дани----Пике---Пујол---Максвел
---Иниеста---Туре---Чави---
-----Анри-----Бојан----Меси---
Ова дерби мислам дека ќе го одлучи прашањето за Титулата.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Оти имам некое „лошо“ претчуство дека сабота Бернабе ке плачи, пак ?

:pos2::pos2::pos2::pos2: Баш би сакал да се повтори лани кога Анри ги реши или пред две-три години кога стадионот му ракоплескаше на царот Роналдињо ?

Добра 2-ка е, 2,70:helou:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Па незнам точно ама мислам дека по една утакмица во која Бускетс одигра многу слабо(скоро секогаш игра слабо) некој од фановите овде викаше не можел името даму го слуша и го крстија Трајче :pos2::pos2::pos2:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Валдес
Алвес---Пујол---Пике---Максвел
Чави----Бускетс----Кеита
Педро---Меси---Иниеста

Скоро сум убеден дека ќе биде овој составот
 
B

boki10messi

Гостин
Го очекувам овој состав:
---------------Valdes---------------

--Dani----Puyol---Pique----Maxwell--

---------------Sergio*---------------
----Xavi-----------------Iniesta*-----

-Messi------------------------Pedro*-
----------------Henry*--------------

*Sergio-Toure
*Pedro<->Iniesta (во тој случај во средина лево ќе игра Кеита, а Педро на клупа)
*Pedro<->Henry (во тој случај Меси шпиц, Педро десно, Анри лево крило)

Се надевам го разбравте мојот шаблон:tv:

П.С.
За мене е малку смотано да велам, Арбелоа "ќе го чува Меси" или Рамос или не знам кој. Ќе го чува само на хартија(или на PES2010). Во играта на Барса во нападот постојано се прават рокади-ротации на сите 3 напаѓачи. Поздрав, се надевам на 3 бода од Бернабеу.:pipi:
 
Член од
9 март 2010
Мислења
47
Поени од реакции
1
дете имаш слушнато за алт и шифт???? да смениш мак фонт да се приржаваш на нив:smir: кој зарид бе ???


Kako sakam taka ke si pisam moja dozvola koga ne kazuvaat nisto od forumot pa ti mene ke mi kazis dali ke pisam makedonski ili albanski puli tamu ne meni tema dete :pos2:

Најскапиот фудбалер во светот, Кристијано Роналдо изјави дека Ел Класико нема да биде дуел само меѓу Меси и него и при тоа верува дека овој дуел е одлучувачки за титулата.
Меси има фантастична сезона, ги живее своите најдобри моменти и тој е еден од најдобрите фудбалери на денешницата, но и на сите времиња. Исто и јас работам одлично и сум пресреќен заради тоа. Сигурен сум дека годините кои ќе ги поминам на Бернабеу ќе бида многу добри.“
“Сепак не сме само јас и Меси кои ќе играме на овој дуел, ова не е индивидуален дуел. Јас сакам на Реал да му помогнам да освои титула, а истото го сака и Меси.“
“Се надевам дека Меси ќе продолжи да постигнува голови, но не и во сабота. Тој не игра сам и голема заслуга имаат неговите соиграчи. Тој е феномен, но и тие кои се околу него. Барселона е скоро комплетен тим, но им фали уште нешто, па се надевам дека ние во сабота ќе бидеме покомплетни од нив.“
Дефинитивно ќе биде одличен натпревар, специјален, но нема да биде ни првиот ни последниот кој ќе го одиграме. сакам да победиме за да излеземе пред нив на табелата.“
“Немам ништо против Барселона, ние сме двата најдобри тимови во лигата и нека победи подобриот, а се надевам дека тоа ќе биде Реал Мадрид.“
“Ова ќе биде сосема поинаков натпревар од оној лани, затоа што има многу различни играчи. Не одиме по реваш за поразот од 6-2 затоа што овој меч може да биде одлучувачки за титулата.“ - рече на крај Роналдо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom