Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Тити ќе го започне мечот,гарант.:smir:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Тие се тие опции....

Ни мене не ми се верува дека Бојан ќе го започне дуелот, премногу ризично би било, особено при комплетна одбрана на Реал.

Меси во шпицот, дефинитивно....ем подобра контрола во средината, ем покорисен во нападот....доколку игра странично, Арбелоа и Гранеро би го удвојувале цело време па и потпомогнати од Ласана или Чаби тешко дека би можел да одигра онака како што играше со Арсенал, или барем слично на тоа....

Педро, особено последниве утакмици, се почесто е на таа десна страна и игра сосема коректно.

Кеита во средината или Иниеста....Иниеста или Анри во нападот...би требало да биде единствена дилема на Пеп за утрешната утакмица.
Да се надополнам....

Кога би размислил подобро, би му дал предност на Кеита во средината, а Иниеста во нападот, странично. Максвел многу често излетува напред и остава голема дупка за контра напади, можеби главното оружје на Реал за утрешниот дуел. Кеита би можел да биде многу корисен и би затворил голем простор по таа лева страна...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
The 19 players brought along for tomorrow’s El Clasico are Goalkeepers Valdés and Pinto; Defenders Alves, Puyol, Pique, Milito, Marquez, Maxwell and Chygrynskiy; Midfielders Xavi, Keita, Sergio, Touré and Iniesta; and Forwards Messi, Henry, Pedro, Bojan and Jeffren.




Like any great player he’s a fighter, he can’t lose. During training sessions if his team loses 2-1, he’ll gets the ball, dribbles around everyone and scores, and we have to start again from scratch.

“On Tuesday, (after his spectacular 4 goals demolition of Henry’s former team) in the changing room, I started staring at him. He asked: ‘What???’
“I just laughed and left him. What can you say to such a guy? He is just so strong (physically and mentally).

“Leo is not human. That is the truth.”

FC Barcelona winger Thierry Henry, commenting on Messi’s performance in an interview he gave to L’Equipe.

 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Еј да не се лажеме...лошо е што го нема Ибра. Можеби е побавен но заедно со Меси е единствениот кој може сам да реши натпревар. Се сеќавате на претходното Ел Класико? Како и да е...освен Меси од нашата напаѓачка линија кој е секако најдобар, Реаловата напаѓачка линија е доста подобра. Анри ми ги искина нервите сезонава, човекот има дадено околу хмм 2-3 гола? Се надевам ќе се разбуди утре. Бојан и Педро се понеискусни а и искрено не толку добри како другите. Незнам...ќе биде тешко. Јас би бил задоволен и со нерешено.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Мислам дека ќе биде најбитно да ја добиеме битката на средината на теренот..
Ако таму имаме контрола, ќе можат да се направат слидни шанси за гол...
Јас се надевам на победа...ама и со нерешено не би бил незадоволен.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Kaka nema da igra

http://timesofindia.indiatimes.com/sports/football/top-stories/Kaka-and-Ibrahimovic-out-of-El-Classico/articleshow/5778520.cms

@ alexsr

Da,Ibrahimovic moze sam da resi natprevar,ama koga ne igra,igrata e takva sto nema potreba od individualni herojstva.Go pisav toa i pred mecot so Arsenal,koga ne igra,Messi ima sloboden pat po sredinata,ima pogolemi priliki za sut i igrata po krilata ne se zasnova samo na navrluvanje i molenje topkata da go pogodi Ibra.

Vo 3 klucni mecevi vo koi pauzirase,Barca dade 11 golovi(Valencia,Bilbao,Arsenal).
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Мислам дека ќе биде најбитно да ја добиеме битката на средината на теренот..
Ако таму имаме контрола, ќе можат да се направат слидни шанси за гол...

Јас се надевам на победа...ама и со нерешено не би бил незадоволен.
Го делам истото мислење.
Средината е таа што утре ќе го одлучи победникот.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
------ Valdes ------
Alves-Pike-Puyol-Max
-------Toure---------
---Xavi----Iniesta---
Pedro----------Bojan
--------Messi--------
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
P

pepito*

Гостин
-----------Валдес-------------
------Пике--------Милито-----
--Алвес----------------Пујол--
------------Трајче-------------
------Чави------------Кеита---
------Педро----------Иниеста--
-------------Меси--------------
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Јас би сакал да почнеме со Анри во шпицот,а Педро и Меси по страна..
........Валдез..............
..Алвес.......Пујол........Пике......Максвел
Чави.....Туре......Иниеста
Меси......Анри....Педро
би сакал да започнеме со овој состав:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom