Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Уште еден баниран член,со нов јузер...до кога бе вака бе,до кога?

Да не бидам офтопик!

Ибрахим ќе игра против Реал сабота или?
Не бе дечко само прашав онака :toe:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Неизвесно е сеуште за Ибра но мислам дека ќе биде опоравен за сабота.
Еве една слика од денес
 
B

Beck's

Гостин
sea nz dali e do mene no mislam deka zaedno nikako da blesnat i dvajcata Ibra-Messi,ili edniot vo slucajot Arsenal-Barca ili pa drugiot vo vtoriot mec.Ne im ide zaedno :toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
sea nz dali e do mene no mislam deka zaedno nikako da blesnat i dvajcata Ibra-Messi,ili edniot vo slucajot Arsenal-Barca ili pa drugiot vo vtoriot mec.Ne im ide zaedno :toe:
Полека бе. Меси беше навикнат на играта на Ето, а Ибра игра далеку поразлично од него. Плус на почетокот на сезоната имаше неколку утакмици кога се разбира супер, ама тогаш додје сушата на Ибра и ојде се у неповрат. И сега таман пак да се разиграат за крајот на сезоната:)

Инаку после ова денеска го сакам Анри во сабота. Се виде денеска дека е подобро да земеш искуство, отколку млад играч. Страв ми е од Педро да не направи некоја слична глупост како шо напраи Рафаел денеска и да не кошта дерби тоа:) Ама ок Педро го нема тој темперамент шо го има Рафаел:)
 
V

Viktoranius

Гостин
Epten neznae sto zboruva :pos2::pos2::pos2:

Не му го спомна ни името коментаторот, само кажа the young substitution ...:)

Полека бе. Меси беше навикнат на играта на Ето, а Ибра игра далеку поразлично од него. Плус на почетокот на сезоната имаше неколку утакмици кога се разбира супер, ама тогаш додје сушата на Ибра и ојде се у неповрат. И сега таман пак да се разиграат за крајот на сезоната:)

Инаку после ова денеска го сакам Анри во сабота. Се виде денеска дека е подобро да земеш искуство, отколку млад играч. Страв ми е од Педро да не направи некоја слична глупост како шо напраи Рафаел денеска и да не кошта дерби тоа:) Ама ок Педро го нема тој темперамент шо го има Рафаел:)
Незнам зошто ама кога игра Педро јас ептен се осеќам опуштено, за разлика кога игра Бојан на пример. Дечкото ептен ме воодушеви оваа сезона, верувајте овој може еден ден да биде носач на екипата заедно со Меси.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Полека бе. Меси беше навикнат на играта на Ето, а Ибра игра далеку поразлично од него. Плус на почетокот на сезоната имаше неколку утакмици кога се разбира супер, ама тогаш додје сушата на Ибра и ојде се у неповрат. И сега таман пак да се разиграат за крајот на сезоната:)

Инаку после ова денеска го сакам Анри во сабота. Се виде денеска дека е подобро да земеш искуство, отколку млад играч. Страв ми е од Педро да не направи некоја слична глупост како шо напраи Рафаел денеска и да не кошта дерби тоа:) Ама ок Педро го нема тој темперамент шо го има Рафаел:)
Se slozuvam! Posle 1 natprevar so Arsenal(2 poluvreme) dobiv filing deka ibra e onoj sto treba da bide t.e dve prekrasni natrcuvanja a da ne se ofsajt i 2 super gola.Ocekuvajte da raspali na sred bernabe.A messi? Neka dobie malku prostor pa ke vidat sto gi snaslo.Poz:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Колку повеќе ми се свиѓаше играта со Ето.. ко струја беше. Коментаторов е луд,ќе поремети гласни жици :tv:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Не му го спомна ни името коментаторот, само кажа the young substitution ...:)



Незнам зошто ама кога игра Педро јас ептен се осеќам опуштено, за разлика кога игра Бојан на пример. Дечкото ептен ме воодушеви оваа сезона, верувајте овој може еден ден да биде носач на екипата заедно со Меси.
Абе да дефинитивно прераснува дечкото во еден од моите омилени, ама адреналин пука во тие утакмици. Посебно после ова вечерва се виде тоа, ама рака на срце Педро има далеку повеќе искуство набиено отколку шо има Рафаел, дечкото ни има решено неколку утакмици, не има извадено неколку пати, ама сепак Ел Класико е спешл момент:) А и Анри ако изигра пола од тоа шо го изигра лани на Бернабе!!!!!:drk::drk::drk:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ако би бирал еден од Педро / Бојан за Ел Класико ондак тоа би бил Педро...
Во случај ако Ибра не е спремен ја би за: Педро--Меси--Анри со тоа што сите тројца ќе ротираат.

Ако пак Ибра е ок ондак: Меси--Ибра--Педро со можност Анри да влезе во 2-ро на местото на еден од Ибра / Педро зависно од нивните перформанси на натпреварот.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Iako e neblagodarno mora da se kaze deka ostanatite 3 ekipi se sepak recisi sovrsen rasplet na nastanite ovaa sezona.

Od timovite kojsto igraa vo 1/8 Barca ne (ili nema,kako i da e ) se sretna nitu so Chelsea nitu so Real Madrid nitu so Manchester koj vecerva nemase sreka.

Pritisokot da se igra protiv Real,motivacijata na Chelsea za minatata godina,istoto vazi i za Manchester se daleku poteski(osobeni psihicki) protivnici otkolku Bayern ili Lyon.

Pak ke kazam,ne sakam da zvucam potcenuvacki voopsto kon preostanatite timovi,stom stignale do tuka vredat(osobeno Inter) ama koga ke se poglednat protivnicite(i formata na istite) od minatata godina vo istata faza,ovaa izgleda daleku polesno.

Sto se odnesuva do Ibra-Messi,koga ne igra Ibra,Barcelona igra mnogu poprecizno,imaat daleku podobra realizacija i mnogu potecna igra.Koga igra Ibra,mnogu topki se gubat vo nafrluvanja a ovaa sezona ne se ni sekavam dali voopsto ima dadeno nekoj gol so glava...cesto vleguva vo ofsajd i lesno gubi samodoverba po promasen sut.

I protiv Valencia,i protiv Studgart i protiv Arsenal se vide istoto...mnogu pogolem prostor za Messi,mnogu poveke igra po zemja, i mnogu poveke kontri.

Iskreno se nadevam deka Ibra konecno ke se uklopi vo sistemot ama ednostavno e sosema druga gradba i tip na igrac za ovaa generacija na Barcelona spored moe skromno mislenje.Kvalitetot negov ne e spored no za zal koga igra vo prva postava izgleda kako da igra Barca + Ibra a ne kako edna kompaktna celina.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ибра не е воопшто лош, впрочем тоа го покажуваат и бројките, 20 гола и 8 асистенции, али и понатаму сметам дека Ето е подобар профил за екипа како Барса.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom