Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.925
Венгер не е патетичен будала тука ги имаше направено сите 3 измени, па Фабрегас мораше да остани да игра, инаку ќе беа и тие со играч помалку како и вие. И да, незнам шо толку имаш против Фабрегас, ама ако некогаш во наредниве сезони ако дојди кај вас сигурен сум дека ќе кажуваш оти најмногу го сакаш и дека е најдобар. Па ако ви дал гол, немора толку да се радуваш на тоа шо се повредил чоеко. Аман :/
И што? И Барса беше без играч, и така Фабрегас не можеше ама баш ништо да направи пошто одеше како Кембел да му го бапнал одпозади. Тоа што остана во игра можеше само да му ја влоши повредата. Си гледал некогаш натпревар кога тренерот прави 3 измени и некој играч се повредува и не може да продолжи? Е тогаш најчесто го вадат тој играч од игра без оглед на тоа што се со играч помалку после тоа (а во случајов ќе беа 10 спрема 10).
П.С. Не сум јас како вас да се радувам на нови играчи. Фабрегас го нејќам бидејќи е курва невидена, сам си замина од Барса сега ги моли да го купат, демек Барса у срце му била, прва љубав...Инаку прво топџиите што не прднаа не па да пукаат вечерва ќе ги средиме, после вие сте на ред. До тогаш, аста ла виста.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Како бе момак 2 метри, ќе скинеше мрежата. Чист пенал беше не знам шо се буните.
a ti koj kur idas tuka odi tamu na fan club Bayern i cestitaj im.

ako napises tuka napisi nesto a ne provokaci ebati go Ferguson vusta!
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Нека си бираат 1 од 6те титули ако не победат на Камп Ноу:smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
кој ја фаќа РТС 1(српската) може да ја следи Барса......браво за Ибра,ем офсајд,ем промаши празен гол !!!:kesa:досега Арсенал не може да ја помине половината,Барса изгледа доста расположена вечерва,мириса на чиста победа
Оф,Господ на помош нека ти е!

Иначе ја да сум ко Лапорта,го продавам босанецон без око да ми трепне.
Значи тешко дрво е,не сваќајте ко провокација,али послаб напаѓач,а и по преценет немам видено.
Онакви шанси ја ќе ги дадам,камо ли играч како него.
Нека излезе нека не се брука веќе...:smir:
НЕЈЌАМ ДА СЛУШНАМ ЗБОР ЗА ИБРА. НЕМАТЕ ПРАВО ДА ПИСНЕТЕ
Требаше Пеп одма после вториот гол да го извади Бускетс и да го стави Јаја, дефинитивно немаше да припарат кон нашиот гол.
И да, ќе заборавев, нејкам да го видам Бускетс на следниот натпревар, само он може да направи таква грешка на средината од теренот, незнам Пеп што толку го форсира кога има играч како Туре на истата позиција. Премногу го форсира.
Со Иниеста и Чави во средината, и дефинитивно ЈАЈА ТУРЕ пред Бускетс, Арсенал нема да ја осетат топката, а не па да нападнат.
Добро бе шо толку сте му запнале на Бускетс денеска. Прво полувреме изигра фантастично, ЅВЕР беше, е сеа напраи грешка па јебига се дешава и тоа. Јај Туре е подобар, ама ваков натпревар Бускетс одамна нема изиграно.
Читајте ги во фан клуб Арсенал, ко 3-0 да не згазиле. Играат без Аршавин, Фабрегас, па дури и ќе не газеле. Патетични се. Се би дал сеа да е после 6 дена, али ќе биде и тоа.
Одвај чекам брат. не се свесни шо ќе ги најде.

Знам дека иаме активен резултат и се тоа, ама мршнициве од ништо направија нешто. Цела утакмица Барса шевата им ја играше ЏЕ ЈЕ ЛОПТА ИМ ВИКАА и на крај успееа да извадат нерешно. Господ нека им е напомош само на Кампот оти не се свесни кој масакр ќе биде тоа. Тоа што им се случи на Штутгарт ќе биде гола вода:)
П.С. Не викајте џабе пенал имаше, ама црвен не требаше да му даде. А пеналот беше чист:toe:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ова се вика СИЛУВАЊЕ во сред Лондон.Ги уништивме во секој поглед.Пеп изјави дека мораме да постигнеме гол во гости, ние постигнавме 2 и засклужено ќе беше да победиме со оглед на тоа колку шанси имавме.Ибра докажа дека е светска класа напаѓач и можеби промашува ситуации кој не смеат да се промашат, но погодува кога ни е најпотрено.
На Кампот ќе го јадат и за оваа среќна вечер за нив.

P.S Судиски олуки не коментирам.

VISCA EL BARCA
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
П.С. Не сум јас како вас да се радувам на нови играчи. Фабрегас го нејќам бидејќи е курва невидена, сам си замина од Барса сега ги моли да го купат, демек Барса у срце му била, прва љубав...Инаку прво топџиите што не прднаа не па да пукаат вечерва ќе ги средиме, после вие сте на ред. До тогаш, аста ла виста.

Некој извор за ова ? Линк?


без провокации само си правиме муабет :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Во предност сме бидејки имаме 2 гола во гости, и пак пиздиме ко 3-0 да сме изгубиле. Али тешко е да го ебам, да имаш водство од 0-2, да им ја скриеш топката сред Лондон, да ги направиш мајмуни, и пак да ти израмнат. Фрустрации има многу, али се ќе се среди за 6 дена. Деца невоспитани лондонски.:pos2:
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
П.С. Не сум јас како вас да се радувам на нови играчи. Фабрегас го нејќам бидејќи е курва невидена, сам си замина од Барса сега ги моли да го купат, демек Барса у срце му била, прва љубав...Инаку прво топџиите што не прднаа не па да пукаат вечерва ќе ги средиме, после вие сте на ред. До тогаш, аста ла виста.
Glupak si, ustvari neinformiran glupak !!!

dobra igra imate prvo poluvreme ama almunia se fana so mozese, prvo poluvreme arsenal bea nekako isplaseni, a posle koga se vide deka nema so da izgube se otvori i pocna da igrae kako so znae i dade dva gola,. vo sekoj slucaj ce vrie i vtorata utakmica, a rezultatot od vaa e vo vasa korist :smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Во предност сме бидејки имаме 2 гола во гости, и пак пиздиме ко 3-0 да сме изгубиле. Али тешко е да го ебам, да имаш водство од 0-2, да им ја скриеш топката сред Лондон, да ги направиш мајмуни, и пак да ти израмнат. Фрустрации има многу, али се ќе се среди за 6 дена. Деца невоспитани лондонски.:pos2:
Човек оваква игра. Абе Штутгарт изиграа поубаво дома и не бев толку сигурен дека барса ќе помине колку шо сум сега. Има да биде колење тоа на Кампот, едвај чекам да дојде вторник ова време ме интересира шо ќе коментираат фановите на Арсенал.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
стварно се изнервирав какви ефтини голови примивме, посебно вториот... :nerv:

Венгер околу 70 минута го згусти средниот ред (извади напаѓач и одбранбен и стави два средни - денилсон и ебуе) и затоа ни ја зедоа играта на средина...
Не знам зошто Пеп ништо не правеше...
Али ај... на кампот под 3 гола разлика ништо не признавам.. :fcbarcelona::barca::fcbarcelona:
 
B

Beck's

Гостин
a sto trebase da praat navivacite na Stutgart koi izvlekoa 1-1 so Barca:pos:

Victoranius doba rezultat imame tacno ali zal mi e sto prokockavme dobar rezultat.Inaku i da izgubivme ke bev isto sreken posto vecerva vidov edna Barcelona sto i lani mozda ja nemase,igrata me pravi sreken i gord,vo 2 plan doaga i rezultatot.Tesko niv u Campot leeeeeee koe ebenje,siluvanje ke bide toa
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Некој извор за ова ? Линк?


без провокации само си правиме муабет :)
Општо позната работа... Фабрегас се пробиваше во кантерата во времето кога Чави веќе беше незаменлив во првиот тим, а Андрес се повеќе добиваше шанса покрај него.... доби понуда од Арсенал и знаејки дека нема шанси за прв состав во Барса, ја прифати. :toe:
Веројатно и ја би постапил исто да сум на негово место.
 
B

Beck's

Гостин
edno ne mi e jasno sea: Kolku meca ke pauzira Puyol,i dali zoltiot karton ke mu bide ibrisan t.e imase zolt karton pred natprevarot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom