Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Sir Dalton

Ću te patošem!
Член од
30 март 2010
Мислења
54
Поени од реакции
4
Kako be da ne urgirame? Site znaat deka dvata kluba sto igraat najubav fudbal se Barca i Arsenal a oni Inter-CSKA i Youzhny-Soderling ke davaat prenos. Ma ne samo da urgiram ima i strajk so jadenje da pocnam (toa so glad nekako ne mi se vide na arno). A kraj na mesec e, ne mozam na net da si gleam poso pominav limit u kurac... treba u kladilnica negde da idam da gleam... tibam zivotot... dzabe se registrirav na forum... mislev ke gi organiziram sirokite nardoni masi ali izglea niso :toe:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Утре очекувам отворен фудбал, само таков можат да ни прикажат Барса и Арсенал.Од тука би требало да видеме погодоци, јас и со нерешен резултат во Лондон сум задоволен.Конечно го имаме Абидал на располагање.Е сега не знам колку ќе може Абидал да одигра, но и едно полувреме да одигра ќе бидам задоволен.Според мене Пеп ќе излезе со нешто ваква формација

Викец

-Дани--Пујол--Пиќе--Максвел/Абидал

----Чави----Туре--Кеита------

--Меси---Ибра--Педро--
VISCA EL BARCA
 
B

Beck's

Гостин
i Pique e pod znak ? bolki vo grbot mislam deka cuvstvuval,ali se nadevam deka ke bide 100% za utre.Inaku ja poveke bi za Maxwell utre nego Abidal,odlicno se vklopuva vo igrite na Barca poslednite utakmici,taka da mu davam prednost za denesniot mec.

p.s Arsenal-Barcelona 1-2
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Нерешено со гол на гости е одличен резултат за Барса. Сепак играме против Арсенал, децата пораснаа, добија на искуство, не е ова истата екипа која паѓаше лесно против големите екипи минатите сезони. И да, не се трипајте со петарди, тоа нема да го видиме утре. Искрено, и пораз од 2-1 нема да биде страшен, сепак ќе гостуваат на Кампот.

Составот горе-доле е познат:

------------------------Валдес-------------------------
-Данн--------Пујол-----------Пиќе---------Максвел-
-------Чави--------Бускетс/Туре-------Кеита--------
--Меси-----------------Ибра-------------Анри/Педро--
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ќе биде интересно утре... да не се лажеме дека лесно ќе го минеме Арсенал, сепак се доволно квалтитетни да направат проблеми на секого.
И за утре... би сакал и јас да биде 1 - 2.... ама се некако ме влече накај 1 - 1.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Еве и слики од тренингот на Емирати.Да се надеваме дека нема да е дождливо и за време на утакмицата:toe:








 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Утре кој ја има РТС- Радио Телевизија Србија, ќе ја даваат Арсенал Барселона
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/586531/Фудбал:+Арсенал+-+Барселона.html
На која ртс ке ја има утакмицата,дека јас ја имам ртс али незнам која,само една ртс имам,од скопје сум и на кабловската само една ртс имам,али појма немам која е
п.с-ти од каде си,ако си од скопје,кажи на која кабловска си
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
На која ртс ке ја има утакмицата,дека јас ја имам ртс али незнам која,само една ртс имам,од скопје сум и на кабловската само една ртс имам,али појма немам која е
п.с-ти од каде си,ако си од скопје,кажи на која кабловска си
Јас сум на телекабел и ја имам РТС Сателитска ,а и сите други ја имаат РТС Сателитска ,ниедна кабловска во МК ја нема РТС 1 ,со некои исклучоци :)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Јас сум на телекабел и ја имам РТС Сателитска ,а и сите други ја имаат РТС Сателитска ,ниедна кабловска во МК ја нема РТС 1 ,со некои исклучоци :)[/quote
значи ништо не правиме тогаш,ке мора да идам во кладилница да ја гледам,заради тоа дебилите од канал 5:tapp::tapp:
Иначе за натреварот не очекувам јас никаква петарда или голеада,зашто сите знаеме дека ке биде тешко,и плус ние играме без Иниеста,иако сум сигурен дека Кеита добро ќе го замени,и со 1:1 јас би бил задоволен,да не се залетуваме и ние одма,најбитно е да постигнеме гол,после ќе биде лесно
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Очекувајте ги Анри и Бускетс пред Педро и Туре утре.... :smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Искрено би сакал да биде спротивното
Me too :smir:

Но, не за џабе Анри го преседе цел натпревар против Мајорка на клупа.... А Бускетс беше суспендиран, така да е свеж за утре.
Во овој период во кој ке играме натпревари на секои 3 дена, поважна е физичката спремност пред нијансите во квалитет.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Me too :smir:

Но, не за џабе Анри го преседе цел натпревар против Мајорка на клупа.... А Бускетс беше суспендиран, така да е свеж за утре.
Во овој период во кој ке играме натпревари на секои 3 дена, поважна е физичката спремност пред нијансите во квалитет.
хммм.. во право си ... иако јас мислам дека Педро моментално е физички поспремен од Анри...а со Туре (во неговата форма) изгледаме поцврсти на средината, и него мислам не му е проблем физичката спремност.

Како и да е... кој и да излезе мора да даде 100% од силата и можностите и да извадиме добар резултат :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Јас сум на телекабел и ја имам РТС Сателитска ,а и сите други ја имаат РТС Сателитска ,ниедна кабловска во МК ја нема РТС 1 ,со некои исклучоци :)
Kaj мене ја има РТС 1 и РТС сателитска, така да таму ќе гледам.

хммм.. во право си ... иако јас мислам дека Педро моментално е физички поспремен од Анри...а со Туре (во неговата форма) изгледаме поцврсти на средината, и него мислам не му е проблем физичката спремност.

Како и да е... кој и да излезе мора да даде 100% од силата и можностите и да извадиме добар резултат :)
И јас мислам дека со Педро и со Туре најдобро ќе биде да излеземе, ама да го оставиме тоа на Пеп, битно е да извлечеме позитивен резултат :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom