Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Videte go Schuster vo 7:10 a ovie od real trener go zedoa hgaghgha!

 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
ajde be eto ni fali mene pa i4 ne mi fali ibra go obozavam vo najpotrebnite momenti ibra e najkorisen ni gi donese 3 bodovi poleka no sigurno se vklopi vo barcelona treba da go svatite ne e sedno da se vklopis vo spanija kade kade pojaka e od italjanskata liga vo italija se se bosh klubovi i lesno e da postignes gol ama vo spanija e podrugo:smir:
btw pobedava ne ja izvojuvavme tesko bas super igravme na najteskiot teren vo spanija posle onaj na real pa majorka doma se top imaja 12-0-1 so sakate neznam vie da gi pobedevme 3-0?

uste ednas 4estitki za pobedata sosema zasluzena bese i poleka no sigurno odime kon vrvot:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
btw real treba da igra na gosti so majorka da vidime tie kako 4e se pokazat.
 
B

boki10messi

Гостин
ajde be eto ni fali mene pa i4 ne mi fali ibra go obozavam vo najpotrebnite momenti ibra e najkorisen ni gi donese 3 bodovi poleka no sigurno se vklopi vo barcelona treba da go svatite ne e sedno da se vklopis vo spanija kade kade pojaka e od italjanskata liga vo italija se se bosh klubovi i lesno e da postignes gol ama vo spanija e podrugo:smir:
btw pobedava ne ja izvojuvavme tesko bas super igravme na najteskiot teren vo spanija posle onaj na real pa majorka doma se top imaja 12-0-1 so sakate neznam vie da gi pobedevme 3-0?

uste ednas 4estitki za pobedata sosema zasluzena bese i poleka no sigurno odime kon vrvot:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
btw real treba da igra na gosti so majorka da vidime tie kako 4e se pokazat.
Ќе ја победат. 100%:smir:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ќе ја победат. 100%:smir:

Да да.. Мајорка ги нема квалитетите кој се потребни. Паднаа со Севиља, паднаа и вечерва, ќе паднат и со нас. Едноставно знаев дека вечерва победувате безразлика и на состав и на се, ова беше чиста 2ка. :)
 
B

boki10messi

Гостин
Да да.. Мајорка ги нема квалитетите кој се потребни. Паднаа со Севиља, паднаа и вечерва, ќе паднат и со нас. Едноставно знаев дека вечерва победувате безразлика и на состав и на се, ова беше чиста 2ка. :)
Мислам дека до крајот на сезоната на домашен терен ќе имаат 1-2 нерешена и 3 порази(севиља, барса и реал). А во гости се катастрофа.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Мислам дека до крајот на сезоната на домашен терен ќе имаат 1-2 нерешена и 3 порази(севиља, барса и реал). А во гости се катастрофа.

Нормално. Ќе се задоволат тие и со Лига Европа сезонава. Преголем залак е ЛШ.
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
more od kaj znajs brat moze i da iznenadat se e mozno vo fudbalot:smir:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
честито нека ни е победава, Ибра мислам дека полека полека се уклопува за со Арсенал и за Ел Класико да биде у врвна форма! :vozbud::vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
trebe uste da se raboti so ibra,ama i pep ne trebe mnogu da ekspermentira so igracite
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ajde be eto ni fali mene pa i4 ne mi fali ibra go obozavam vo najpotrebnite momenti ibra e najkorisen ni gi donese 3 bodovi poleka no sigurno se vklopi vo barcelona treba da go svatite ne e sedno da se vklopis vo spanija kade kade pojaka e od italjanskata liga vo italija se se bosh klubovi i lesno e da postignes gol ama vo spanija e podrugo:smir:
btw pobedava ne ja izvojuvavme tesko bas super igravme na najteskiot teren vo spanija posle onaj na real pa majorka doma se top imaja 12-0-1 so sakate neznam vie da gi pobedevme 3-0?

uste ednas 4estitki za pobedata sosema zasluzena bese i poleka no sigurno odime kon vrvot:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
btw real treba da igra na gosti so majorka da vidime tie kako 4e se pokazat.
Се се е во ред ама овде морам да те корегирам....ибра кога пристигна во барса даде интерву дека во шпанија е многу полесно да се постигни гол бидејќи екипите се надигруваат и оставаат повеќе простор и има повеќе шанси..а во италија екипите се бранат со 10 души во шеснаесетникот и има многу помалце шанси со тоа што се игра и побавен фудбал..е сега види ти каде е потешко да се постигни гол....:toe:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ибра... ич не е за фалење иако постигна гол. Аматерски грешки во додавања, пети без врска, кисни во офсајд, фаули во напад... кога и да прими топка или ќе ја загуби или ја враќа назад.
Се надевам дека ќе блесне на најважниот натпревар оваа сезона, второто Ел Класико.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Се се е во ред ама овде морам да те корегирам....ибра кога пристигна во барса даде интерву дека во шпанија е многу полесно да се постигни гол бидејќи екипите се надигруваат и оставаат повеќе простор и има повеќе шанси..а во италија екипите се бранат со 10 души во шеснаесетникот и има многу помалце шанси со тоа што се игра и побавен фудбал..е сега види ти каде е потешко да се постигни гол....:toe:
А против Барса со колку души се бранат екипите, не со 10 туку со 11:smir:

Цеск може да ја пропуште Барса :smir:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
Се се е во ред ама овде морам да те корегирам....ибра кога пристигна во барса даде интерву дека во шпанија е многу полесно да се постигни гол бидејќи екипите се надигруваат и оставаат повеќе простор и има повеќе шанси..а во италија екипите се бранат со 10 души во шеснаесетникот и има многу помалце шанси со тоа што се игра и побавен фудбал..е сега види ти каде е потешко да се постигни гол....:toe:
abe brat ne e taka italija kade kade ima pobosa liga od spanija nema nekoi jaki timovi so dobra odbrana osven inter roma i mozi milan drugite se se bosh klubovi.

Ибра... ич не е за фалење иако постигна гол. Аматерски грешки во додавања, пети без врска, кисни во офсајд, фаули во напад... кога и да прими топка или ќе ја загуби или ја враќа назад.
Се надевам дека ќе блесне на најважниот натпревар оваа сезона, второто Ел Класико.

e so sakas ti be brat da dava po 5 gola na natprevar pa da bide jak???stvarno neznam so sakas ti super si e ibra a 4e vidis drugata sezona kako 4e razstura slusaj mi go zborot:smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Изгледа Цеск нема да игра во Среда...:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom