Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktoranius

Гостин
La lesion de Iniesta no parece grave - Повредата на Иниеста не изгледа опасна !

Пишува дека треба да се прават тестови, но Пеп мисли дека Иниеста ќе биде фит до утакмицата со Арсенал, во најмала рака сигурно би заиграл против Билбао.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Рутинска победа против Мајорка :smir:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Ајде каталонци честито ни победа.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Со нетрпение го очекуваам ЕЛ Класико:smir:
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Честито нека ни е победата.

Не бев во можност да го гледам второто полувреме.

Ако може некој да каже како течеше играта?

Пс: Ибра се враќа на ГОЛЕМА ВРАТА :)
Do 63 minuta,odnosno pred da padne golot prilicno mirna igra,nemase sansi na dvete strani...Ibra dade gol od odbiena po korner na Xavi.

Po golot edinstvenata poznacajna sansa na dvete strani ja imase Messi vo 81,izleze sam pred golmanot ama loso sutna nad gol.

Pri kraj imaa nekolku korneri Majorka ama nisto poseriozno.

Eden od najnteresnite momenti bese koga odese nafrlena kon Ibra i mu ja smiri so grb (da,so grb :)) na Mesi kojsto sutna ama golmanot obrani.
 
Член од
11 март 2008
Мислења
144
Поени од реакции
60
Do 63 minuta,odnosno pred da padne golot prilicno mirna igra,nemase sansi na dvete strani...Ibra dade gol od odbiena po korner na Xavi.

Po golot edinstvenata poznacajna sansa na dvete strani ja imase Messi vo 81,izleze sam pred golmanot ama loso sutna nad gol.

Pri kraj imaa nekolku korneri Majorka ama nisto poseriozno.

Eden od najnteresnite momenti bese koga odese nafrlena kon Ibra i mu ja smiri so grb (da,so grb :)
) na Mesi kojsto sutna ama golmanot obrani.
Порано то Роналдињо обавезно го праеше ко ќе спасуваше аути :)
 
B

boki10messi

Гостин
Е ова се вика тимски играч. Се бореше за екипата со сите сили..

Сега кога го гледам како игра за Интер, како дава голови, како прославува, едноставно ми доаѓа да заплачам. ШТО ИЗГУБИВМЕ:cry::(
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Честита нека ни е победата, не можев (оправдано) да го гледам натпреварот, така да неможам да коментирам, али мило ми е што Ибра постигнал гол...


Ме интересира само како одигра Ибра, покрај тоа што постигнал гол, како се движеше, дали покривал, дали вршел притисок, дали создавал шанси, асистирал... и ме интересира исто за Чави и Хефрен. Ако би бил некој љубезен да каже :pipi:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
сигурно и него сега му е жал....а претходно кога се праеше манга,мислам дека ја претера и мораше да смени средина,за жал....за роналдињо не ми беше толку жал оти ја падна формата на еден просечен играч,ама ето`о е друга приказна:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Честита нека ни е победата, не можев (оправдано) да го гледам натпреварот, така да неможам да коментирам, али мило ми е што Ибра постигнал гол...


Ме интересира само како одигра Ибра, покрај тоа што постигнал гол, како се движеше, дали покривал, дали вршел притисок, дали создавал шанси, асистирал... и ме интересира исто за Чави и Хефрен. Ако би бил некој љубезен да каже :pipi:
Па според мене една анализа
Ибра - се трудеше, влегуваше во шанси правеше добри пасови, не се нервираше и не се траќаше од земја кога немаше да му успее некоја финта. Се на се добро изигра. Се враќа Ибра повеќе од очигледно е тоа:):vozbud::vozbud:
Џефрен - Да речеме дека изигра солидно иако на моменти стварно се губеше по теренот. Ја има брзината тоа е факт само мора да се работи со него на техниката и тие работи. Ако успее да ги усоврши тие работи дечкото ќе биде ЅВЕР.
Чави - Се виде одма колку фалеше во играта иако пак не успеаа да се погодат со иниеста да играат заедно:toe:При крајот кога требаше се гледаше искуството кај него знаеше како треба да се задржи топката:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom