Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ај нека ни е честито новата победа на тешкото гостување со оглед на составот со кој игравме сепак со малце среќа тепавме.
Ибра ѕверка, какви голови дава такви важно ни носи победи.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Колку-колку е резултато?
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Ako Barcelona odigra nereseno vo Madrid i na kraj na sezonata imaat ist broj na poeni,se gleda meguseben duel ili gol razlika?

So ogled na toa deka Real vo 2004 osvoi titula blagodarejki na megusebniot duel i ovaa godina bi trebalo da bide taka sto bi znacelo deka Barca bi bila sampion.

Ne sum siguren,pa zatoa prasuvam.

Inaku vo vrska so mecot,se gleda deka penalot koj sto mu go dopusti Mesi dosta pozitivno vlijaese vrz Ibra...poveke trca,ne se frustrira koga promasuva i sto e najvazno resava dva meca po red.
 
B

boki10messi

Гостин
Да. После изигрувањето на Ел Класико се гледа меѓусебните дуели.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ako Barcelona odigra nereseno vo Madrid i na kraj na sezonata imaat ist broj na poeni,se gleda meguseben duel ili gol razlika?
Да, во тој случај Барса би била шампион. Ќе биде тесно сепак до крајот на сезоната, на Барса ја чекаат тешки гостувања кај Вилареал и кај Севиља. Ако играме како вечерва, јас не гледам дека ќе имаме проблеми. Само да се живи и здрави сите играчи, па да го крстиме првенството на бернабе.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Уф, многу слатка победа на тешкото гостување.
Јас сум задоволен од вечерва, пред се заради тоа што колку толку одмори Меси, Чави е ок, играта не беше лоша, а и тука се 3-те слатки бодчиња.

Visca el Barca
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ајде нека ни е честито новата победа,на ова тешко гостување против Мајорка,но како и да е,најбитно е дека ние си заминавме со 3 бода од овој меч:vozbud:
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Fala za odgovorot momci

Dobro e da se znae deka i nereseno na Bernabe e dobar rezultat za Barca...se ke zavisi od niv do kraj duri i da ne kiksne Real.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Cestitki :smir::smir::smir::smir::vozbud:
Ibra Kadabra izgleda se vraka vo forma koga e naj potrebno :)
 
B

Beck's

Гостин
cestito pobeda momci na ova tesko gostuvanje:) i so bidna so Iniesta nekako cuden mi izgledase koa Pep go smeni,da ne se iznervira neso?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
cestito pobeda momci na ova tesko gostuvanje:) i so bidna so Iniesta nekako cuden mi izgledase koa Pep go smeni,da ne se iznervira neso?
Повреден беше, затоа Дани ја однесе топката во аут за да се изврши измената, затоа и ни ја вратија топката по измената. :smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Честито нека ни е победата.

Не бев во можност да го гледам второто полувреме.

Ако може некој да каже како течеше играта?

Пс: Ибра се враќа на ГОЛЕМА ВРАТА :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom