Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Утре чекам одмаздување над Осасуна за тоа реми што го игравме во Памплона. :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Не знам зошто повеќето фанови сте толку против Ибра, а Ибра е напаѓач од светска класа и не случајно Пеп го доведе во Барса.Треба да веруваме во Ибра, секој играч има пад во формата.Ако промашувал празни голови не значи дека треба сите да сме против него.Ако е во тоа работата напаѓачите се ценат бидејќи знаат да постигнат гол кога е најпотребно.Ибра влезе на привот натпревар со Реал постигна погодок и потоа го немаше цела утакмица.Кога Пеп изјави дека Ибра е оној стариот од почетокот на сезоната, треба да му веруваме и добро е што Ибра почна да влегува во шанси, головите ќе си дојдат сами по себе.
Нема збор за тоа дека Ибра е напаѓач од светска класа и не е работава дали некои од фановите се против Ибра туку муабетот е дека не може а да не се искритикува кога Ибра на некои натпревари се понаша ноншалантно на терен, кога не учествува во акциите, кога е здрвен у шеснаестерец, кога не се труди.

Значи што се однесува до мене, не би го критикувал за промашен зицер иако тоа знае да извади од такт, посебно кога се работи за израмнет натпревар, туку ме нервира кога не учествува во акциите, кога не се отвара да прими топка, кога чека се на тацна, кога е само посматрач на терен.

Пр: од последниов негов натпревар сум задоволен иако утна неколку чисти шанси, значи задоволен сум затоа што учествуваше скоро во сите акции, се движеше добро, се отвараше да прими топка, се бореше...тоа е тоа што сакам да го видам од него, головите сами ќе си дојдат, он само нека се наоѓа во шанси а за головите ич не се секирам.:):)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Нема збор за тоа дека Ибра е напаѓач од светска класа и не е работава дали некои од фановите се против Ибра туку муабетот е дека не може а да не се искритикува кога Ибра на некои натпревари се понаша ноншалантно на терен, кога не учествува во акциите, кога е здрвен у шеснаестерец, кога не се труди.

Значи што се однесува до мене, не би го критикувал за промашен зицер иако тоа знае да извади од такт, посебно кога се работи за израмнет натпревар, туку ме нервира кога не учествува во акциите, кога не се отвара да прими топка, кога чека се на тацна, кога е само посматрач на терен.

Пр: од последниов негов натпревар сум задоволен иако утна неколку чисти шанси, значи задоволен сум затоа што учествуваше скоро во сите акции, се движеше добро, се отвараше да прими топка, се бореше...тоа е тоа што сакам да го видам од него, головите сами ќе си дојдат, он само нека се наоѓа во шанси а за головите ич не се секирам.:):)
Тоа ми е муабетот, добро е што влегуваше во шанси против Сарагоса, нека продолже така и головите ќе си дојдат :smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.756
Гвардиола сакал да направи по грешка и четврта измена со Сарагоса :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^:pos2:
Да да, ова беше интересен момент на натпреварот.:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Гвардиола сакал да направи по грешка и четврта измена со Сарагоса :)
Додека Маркез чекаше покрај аут линијата да влезе...Пеп му вика на Чиги подготви се и ти да влегуваш...а Анри му кажува дека веќе направил 3 измени :) и потоа почнаа да се смеат...

барем така кажа коментаторот на СуперСпорт! :)
Значи добро сум разбрал :)
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Утре рутински ке победи Барселона, без многу напор :smir:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Утре очекувам Барса да победи со 3 4 разлика мора да надомести головната предност на Задрит,а со осасуна ќе имаат шанса за тоа.:smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Единствено нешто за кое можеме да се пожалиме за Златан на последниот натпревар е тоа што неможеше да постигне гол, па мораше Меси да му поклони пенал за да постигне. Иако тоа мислам дека е добро за неговата самодоверба, му требаше гол па макар бил тоа гол постигнат од пенал.

Против Сарагоса видовме дека учествуваше во акциите, не ги кочеше, секогаш беше во центарот на она што се случува пред голот на противникот. Додајте ја на тоа изјавата на Пеп, дека верува во него и дека на последниот натпревар сме го гледале тој Ибра од Септември и Октомври кога постигнуваше гол на секој натпревар... очекувајте го во полна форма и физичка спремност во најважниот дел од сезоната:vozbud:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
За утрешниот меч со Осасуна очекувам лесна победа и одмазда за мечот во Памплона,иначе би сакал во нападот да стартуваат Анри-Ибра-Педро,а Меси да остане на клупата,зашто мора да го одмориме и Меси,зашто веќе во Сабота не очекува еден тежок меч со Мајорка на гостински терен,а потоа првиот меч од ЛШ. Мајорка дома имаат 13 победи и 1 пораз и Меси ќе треба да биде одморен за тој меч.. составот би сакал да изгледа вака:
............Валдез..........
.....Алвес.....Пике/Пујол......Милито.....Максвел
.....Кеита..........Туре.........Иниеста
.....Педро............Ибра.........Анри
и сигурен дека ќе проработи и Ибра на овој меч,очекувам гол од Ибра на утрешниот меч
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Единствено нешто за кое можеме да се пожалиме за Златан на последниот натпревар е тоа што неможеше да постигне гол, па мораше Меси да му поклони пенал за да постигне. Иако тоа мислам дека е добро за неговата самодоверба, му требаше гол па макар бил тоа гол постигнат од пенал.

Против Сарагоса видовме дека учествуваше во акциите, не ги кочеше, секогаш беше во центарот на она што се случува пред голот на противникот. Додајте ја на тоа изјавата на Пеп, дека верува во него и дека на последниот натпревар сме го гледале тој Ибра од Септември и Октомври кога постигнуваше гол на секој натпревар... очекувајте го во полна форма и физичка спремност во најважниот дел од сезоната:vozbud:
Меси испадна виситнски фер-плеј играч, што му дозволи на Ибра да го шутира иако слободно можеше да ја земе топката и он да го даде четвртиот гол. После тоа се виде дека Меси воопшто не е заинтересиран за златната копачка. Ако успее да ја освои добро, ако не ништо лошо се додека Барса освои некоја титула:smir:
За утре очекувам победа и да им вратиме за среќната нерешена утакмица во Памплона кога Маркез си играше дрндупка во 90+:toe:. И не очекувам утре гол од Ибра колку шо мислам дека Анри ќе проработе, а може и Меси да одмара прво полувреме, па доколку е потребно да влезе во второ:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom