Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Арсенааааал:vozbud::vozbud::vozbud:МИ СЕ ОСТВАРИ ЖЕЛБАТА:vozbud::vozbud:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
многу интересен дуел,играчите на Арсенал се враќаат еден по еден од повредите...се надевам дека Цеск нема да ги пропушти двата дуели,само така ќе бидат вистинско уживање за фановите...без него средниот ред на Арсенал би немал никакви шанси и се знае како би завршиле натпреварите:toe:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде сега да им покажеме на Арсенал кој сме и што сме иначе првиот натпревар го играме во гости :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924

Tешки пациенти се овие,очекувам лесно да се пласираме во 1/2 финалето.
 
P

pepito*

Гостин
Ова ќе биде многу лесно, задоволен сум од ждрепката!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Барса поново финале, овојпут со Интер :tv:
семифајнл де, ама тешко за на Бернабе
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ke bide interesno....

Nikoj ne go procita ova be? (Dodusa najverojatno se spekulacii)

http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&ArticleID=136798&EditionID=1973
Чисти шпекулации, еднаш го седна Пеп на клупата и одма новинарите го поврзаа со продавање. :tapp:
Иначе искрено, доколку Ибра продолжи со слабите игри ич к*р нема да ми чуе доколку биде продаден или трампан.

Иначе Арсенал, а ??
Ми се исполни желбата.
Таму ќе гледаме одличен, убав натпревар. Таму нема да има паркирање на автобус, одлика на другите екипи што играат против Барса.

Сметам дека нема баш да биде лесно, Арсенал покрај толкуте повреди продолжува годинава во трка за шампионската титула во Премиер, одлични се во ЛШ, доста се ефикасни па одтаму и сметам дека ќе гледаме неизвесен двомеч.
Но од друга страна, доколку ја играме нашата игра, ако ја повториме играта од 2-ро полувреме против Валенсија, играта против Штудгарт на Кампот, играта што ни донесе 6 титули ондак не гледам причина зашто да не стигнеме далекууу.

Ќе ја повторам реченицата на Пеп од вчера со која се слагам во потполност: значи доколку сакаме да освоиме нешто годинава едноставно ќе мора да го видиме најдоброто од Анри, најдоброто од Ибра. Без нивна помош се ќе биде тешко.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Конечно екипа која нема да паркира автобус пред голот, екипа која игра добар, напаѓачки фудбал што на нас совршено ни одговара!

Очекувам пласман понатака:smir:
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
92
Поени од реакции
3
Со Арсенал,значи ќе има убав фудбал за гледање.А победник знае се -Барса:helou:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Убедливо најлесниот противник за Барселона! :vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Класично газење врз англичаните.

Дома 4-0
Гости 1-2

:salut:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Со Арсенал се паднавме,очекувам еден одличен натпревар,и првиот дуел го играме во Лондон и тоа е супер,очекувам пласман во 1/2 финале,каде најверојатно ќе се сретнеме со интер,а и во 1/2 финале првиот меч го играме на гостински терен:vozbud:,и оваа година очекувам реприза на ланското финале.. Барса-манчестер.ј:smir:
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Mn lesno ne otkazuvate ali pazete da ne bide ko sto vi se desi so Atl.Madrid :baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom