Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.791
Поени од реакции
10.040
Ама стварно, кој к*р Кака во најдобрите 5? Па што направи со Милан? Се квалификува во ЛШ и тоа е голема работа за да биде меѓу најдобрите 5? Башка и повреден беше пола сезона кажи-речи. Има барем 20 фудбалери кои заслужуваат да бидат во топ 5 за изминатата сезона повеќе од Кака. Не дека е лош, таман работа, но минатата сезона не направи ама баш ништо. Кристина може да земе награда, не се знае...како најдобар женски фудбалер :pos2:. Интересно исто така, овие од Барса потекнуваат од школата, овие Реаловите ги купија па таму се поради играта во Јунајтед т.е. Милан. Така да незнам зошто би се радувале мадриѓаните.
 
B

Beck's

Гостин
decki ste primetile li kolku dobar stanal Caceres:) aj daj boze da stane uste podobar pa da se vrati kako zamena za Alves
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Така се шпекулира дека Јуве би можел да даде 10 милиона за Касерес, а дали ќе ја прифатат овие нашиве, останува да видиме.

Инаку замена за Алвес од сите играчи моментално би можел да биде само Маикон и никој друг(читајте нема замена:)).

Искрено не верувам дека Касерес ќе се врати летово во Барса, али останува да видиме. Очигледно е дека на купените одбрамбени играчи им е најтешко да се прилагодат во тимот ( Чиги, Касерес, Хенрике)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Абе сам сигурно нема да одам :) Ама реков ајде да дадам прилика на некои форумџии со аватарчиња, тетоважи, потписи, постери во соба од Барселона, да се појавиме како фан клуб кој во јануари треба да стане и официјален, регистриран во FC Barcelona, aма живи тапи сте.
Ај ако не те мрзи повеќе за ова да кажеш во врска со фан клубов:)

Инаку Го следиме Фернандо Белуши
Да не знаете нешто повеќе за играчов??? На која позициај игра и ткави слични работи
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
pa ti pisuva tamu, igra za river plate, igra AMF (prirodnata pozicija na iniesta) ... ima 26 godini :D drugo so treba :vozbud:
Немора до толку да го просветлуваш со англиски:),доволно беше само сликата да ја видиш.

Unconfirmed sources claim that Barcelona are following Porto attacking midfielder Fernando Daniel Belluschi (26).
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
pa ti pisuva tamu, igra za river plate, igra AMF (prirodnata pozicija na iniesta) ... ima 26 godini :D drugo so treba :vozbud:
Абе оноа стварно е добар или ќе биде само за на клупа?? А толку сум го читал текстот јас изгледа кога промашив
Код:
Porto attacking midfielder
:vozbud::vozbud:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
MARCA e MADRIDSKI VESNIK BAKJOO
Pa tokmu deka e madridski vesnik go postirav ovaa...razbiras!

Абе оноа стварно е добар или ќе биде само за на клупа?? А толку сум го читал текстот јас изгледа кога промашив
Код:
Porto attacking midfielder
:vozbud::vozbud:

Pa normalno ako go zememe ke bide za na klupa bidejki nemame mnogu igraci na taa pozicija!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Јас со закаснување од Х денови, да ја честитам победата против Депортиво, ги пропуштив дебатите околу квалитетите на Бускетс :)
па и јас да кажам 2 3 збора, очигледно дека детето има квалитет, иако уште не е на нивото на Туре, ама мислам со тек на време ќе го добие тоа што му треба, а сега освен квалитет најмногу му треба искуство, кое очигледно многу му фали.
Некој спомна дека Меси ќе имаше 20 гола до сега да беше попрецизен, јас мислам дека и други играчи ќе имаа подобра статистика околу головите да беа поприсебни во нападот, оваа година нешто не се многу сконцентрирани, ама тоа мислам дека ќе среди.

За одењето кај Филе, би сакал да дојдам ама сега имам многу обврски :( , ако има некое друго одење кај ќе се пријавам...здравје.

И вечер... одиме на победа, разбира се :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Така се шпекулира дека Јуве би можел да даде 10 милиона за Касерес, а дали ќе ја прифатат овие нашиве, останува да видиме.

Инаку замена за Алвес од сите играчи моментално би можел да биде само Маикон и никој друг(читајте нема замена:)).

Искрено не верувам дека Касерес ќе се врати летово во Барса, али останува да видиме. Очигледно е дека на купените одбрамбени играчи им е најтешко да се прилагодат во тимот ( Чиги, Касерес, Хенрике)
Зошто бе да не го вратиме Касерес?
Блеска со неговите игри во Јуве, а нам ни треба десен бек така да Касерес ќе биде повеќе од замена за Дани.
И не ми се верува дека Пеп ќе го даде Касерес туку така, се мислам дека ќе го вратиме зашто ни треба десен бек и тој е наш играч.:pipi:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Касерес ја доби шансата во Јуве на десен бек,оригиналното место му е во средината иначе.... во Барса нема шанса да заигра човекот така да 99% преминува целосно во Јуве или некој друг клуб
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Да прашам нешто околу вечерашните натпревари од оваа група... ако Барселона загуби од Динамо Киев 2:0, а при тоа има победник во Милано... Барселона нема да се пласира во 1/8 финалето и ќе продолжи во Лига Европа, така?

Ја гледав табелата и Барса има 8 бода, а Динамо Киев 5... Барса има гол разлика 5:2, а Динамо 6:7... во случај на победа на Динамо од 2:0, и двете екипи би имале по 8 бодови, Барса би имала гол-разлика 5:4, а Динамо 8:7 и бидејќи и двете екипи во меѓусебните дуели се победија со по 2:0, тогаш натаму продолжува Динамо Киев поради повеќе постигнати голови, а? :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom