Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ajde be preku kur vise na vakvi natprevari ne se stava da go ucis igracot......a za Valdes pa samo prasanje na vreme bese koga ovaa sezona ke kiksne..

Ajde vo vtoro treba mnogu poagresivno da napagjame...:barca:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Значи овој Бускетс неможам веќе да го гледам,поголем идиот не памтам да играл во нашиот тим,златен човек чува на клупа,а игра ова детиште што нема 20 утакмици изиграно укупно,ебати тоа спремање,кога заради него губиме утакмици и бодово.

Анри играше?

П.С Меси досега требаше да има 20 гола,ама не знам што му е оваа сезона,промашува неверојатни шанси,а Ибра изиграва нешто ќе го дрибла голманот,место да даде гол.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.777
Поени од реакции
9.969
Ова само кај нас го има. Играат мега супер, 100 шанси и на крај 1-1. Депортиво 1 шут имаа и си дадоа гол додека ние промашивме се и сешто. Дај нека престане тој малер, не сакам Осасуна да се повтори. За Бускетс нема ништо да кажам, го мислам истото што и вие. Валдес се надевам нема да почне пак со киксови како секоја сезона што има период.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Значи овој Бускетс неможам веќе да го гледам,поголем идиот не памтам да играл во нашиот тим,златен човек чува на клупа,а игра ова детиште што нема 20 утакмици изиграно укупно,ебати тоа спремање,кога заради него губиме утакмици и бодово.

Анри играше?

П.С Меси досега требаше да има 20 гола,ама не знам што му е оваа сезона,промашува неверојатни шанси,а Ибра изиграва нешто ќе го дрибла голманот,место да даде гол.
Па немоеше да шутира ако не го издриблаше пошо Меси многу фор и дае на топката.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Па немоеше да шутира ако не го издриблаше пошо Меси многу фор и дае на топката.
Не го правдај,можеше само малку да ја „поткопа“ топката голманот веќе беше на земја.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.777
Поени од реакции
9.969
Можеше и Меси да погоди сам кога излезе 2 пати...можеше и Бускетс да не асистира за Депортиво, можеше и Валдес да ја фати топката а не да изиграва Мухамед Али со Паркинсонова болест. Можеше ама ете, бидна. Дај сега да мислиме за второто полувреме, не се сомневам дека со играва ќе дадеме нов гол ама страв ми е од некој кикс како што ни се случува секогаш. Малер екипа.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Што е работава бе, што Туре на клупа, абе Мамата да му ебам на Овој Бускетс.
не ми се вервува дека Вакви глупости почна да прави Гвардиола.:nesum:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Леле значи овој Бускетс неможам да го смислам:tapp::tapp:,незнам зашто пеп го форсира секој меч овој,а Туре не го става во игра,и Валдез можеше подобро да реагира,али тоа е тоа,ај се надевам дека во второ полувреме ке дадеме гол
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Туре пак на клупа а?
Бускетс катастрофална грешка а?
Па нека си иде Туре тогаш нека си игра Бускетс прва и ќе видиме до кај ќе стигне Барса со 17 играчи.:tapp:
Валдес срамота не му доликува. . . 10 удари кон голот на Депортиво 1 гол, 1 удар кон голот на Валдес 1 гол:tapp:.
Анри нема шанси да го пуштиме да си иде летото а на зима мора да се земе напаѓач евентуално да се врати од позајмица Хлеб, а Џонатан да се прокломира во првиот тим, закон игра дечково.
За десен бек може да тргнеме да го вратиме Касерес од позајмица зашо страшно игра, но не ми се верува едниствено решение ни е Ебуе.:toe:
Ај да не должам, очекувам победа во второ полувреме.:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Џабе добра игра, џабе толку работење на теренот, едноставно после ваков идиотски гол се е излишно.
Нејкам више да го видам во тимов Бускетс, на секој натпревар ми го крева притисокот, тежок глупак, појма нема од фудбал. Али ако, се надевам ќе му дојде паметот на Пеп.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Џабе добра игра, џабе толку работење на теренот, едноставно после ваков идиотски гол се е излишно.
Нејкам више да го видам во тимов Бускетс, на секој натпревар ми го крева притисокот, тежок глупак, појма нема од фудбал. Али ако, се надевам ќе му дојде паметот на Пеп.
Пеп чека да си иде Туре, па после ќе мора да дава 100000 милиона за да зеде извонреден играч како што е Туре кој засега го има а сака да го изгуби.:toe:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
и после ова наредно коло ако го видам пак Бускетс у прва постава тогаш стварно ќе мислам дека Гвардиола нешто му фали
 
V

Viktoranius

Гостин
Уште е во игра Бускетс? Кај мене се изгуби нешто алфа да го ебам ...
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Гвардиола е ментален жими се....Педро и Чигрински на загревање место да го прати Кеита или Ј.Тире он:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom