Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
drugari izvinete sto olku kasno vi pisav ama sega se svestiv imav edno 200 razgovori na tel za da mu gi zatnam muckite na ovie telinata.................GAZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII BARSAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA POZDRAV DO SITE I CESTITO POBEDA I USTE MNOOOOOOOOOGU PATI DA GI DELKAME zaripnav po golot na Ibra ....pozdrav
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Добра работа е шо го исклучија Бускетс, нема повеке да го гледам на јаки натпревари, т.е може да игра ама сигурно не на местото на YAYA
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Сега да кажам нешто за играчите. Секој на теренот беше супер (посебно Пујол без сомневање најдобар денес) освен Анри и Бускетс. Кога ги видов во составот, знаев дека тука ќе биде најтенко. Бускетс е класа под Јаја, неискусен и приглуп. Анри е веќе потрошен, па дури и шпиц беше...знам дека ќе звучи грдо, но време е да се ослободиме од Анри и да купиме некој на таа позиција или пак да се даде шанса на Педро. Првото полувреме беше хорор, ја немаше играта, премногу беа несигурни и Реал дојдоа до добри шанси кои за среќа Валдес и Пујол ги спречија. Второто полувреме сосема друга приказна, се врати препознатливата Барса се до глупоста на Бускетс. Тогаш мислев дека ќе се затвориме но дури и со 10 играчи ја контролиравме играта и го имавме поседот, а и повеќе шанси во второто полувреме. За оние од Мадрид кои зборуваат за шанси, БЕЗ ШУТ ВО ГОЛ НЕМА ШАНСА. Пред шансите на Абидал и посебно на Меси, односот во шанси прикажан од режисерот беше 5-2 за Барса. Се на се, изедначен натпревар, неизвесен, кој на крај го добивме. Тоа е од мене за денес:helou:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сега да кажам нешто за играчите. Секој на теренот беше супер (посебно Пујол без сомневање најдобар денес) освен Анри и Бускетс. Кога ги видов во составот, знаев дека тука ќе биде најтенко. Бускетс е класа под Јаја, неискусен и приглуп. Анри е веќе потрошен, па дури и шпиц беше...знам дека ќе звучи грдо, но време е да се ослободиме од Анри и да купиме некој на таа позиција или пак да се даде шанса на Педро. Првото полувреме беше хорор, ја немаше играта, премногу беа несигурни и Реал дојдоа до добри шанси кои за среќа Валдес и Пујол ги спречија. Второто полувреме сосема друга приказна, се врати препознатливата Барса се до глупоста на Бускетс. Тогаш мислев дека ќе се затвориме но дури и со 10 играчи ја контролиравме играта и го имавме поседот, а и повеќе шанси во второто полувреме. За оние од Мадрид кои зборуваат за шанси, БЕЗ ШУТ ВО ГОЛ НЕМА ШАНСА. Пред шансите на Абидал и посебно на Меси, односот во шанси прикажан од режисерот беше 5-2 за Барса. Се на се, изедначен натпревар, неизвесен, кој на крај го добивме. Тоа е од мене за денес:helou:

Pa onie i sutevite blokirani od Puyol gi smetaat za sansi :tapp:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Cestitki momci...nema da kazam dali vi e zasluzena pobedata.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ajde be nekoj statistika od natprevarot da najde...ajdeeee :)


Uff samo kakva bese atmosferata vo Camp Nou...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom