142
Поени од реакции
64
Која грешка е направена летово во трансфер периодот.Ај ти најди класичен напаѓач кој ќе се сложи да му грее клупа на Ибра и да чека овој да се повреди и да игра,не знам вие што очекувавте без пола тим лесно да поминеме во Баскија,епа нема.Од Педро ништо не бидувало?
Дај просветли не како го заклучи тоа...даде победнички гол во супер купот со Шахтјар,постигна гол со Билбао во супер купот на Шпанија,исто така има постигнато голови и во лига,лш и купот не знам ти што очекуваш од 21 годишен перспективец.

Eпа ок штом нема според тебе а ги има многу што сигурно ке сакат во Барса да греат клупа така ке се мачиме на многу утакмици а ке ги има уште многу кога ке треба да ги одмараме стандардните играчи.А за Педро немам коментар колку и каде и да ги дал головите не е за у Барса тоа дете.

22.924
И да, ке заборавев, на нашите противници не им поништуваат регуларни голови како на некои други тимови.:toe:
Некои се заштитени од судии нон стоп ама со тоа нема да стигнат далеку.

Ти реков најброј ми барем 2 кои ќе сакаат да греат клупа,а со тоа да го уништиме Бојан.

Педро сеуште има 21 година ти одма пресуди дека не е за Барса.

Член од
Мислења
142
64

Па Бојан и така не добива многу шанска очигледно кај Рајкард повеке добиваше.

181
Играта не беше толку лоша, но слаба реализација и по којзнае кој пат во овие 2 - 3 сезони противникот освојува 1 бод со 2 шута цел натпревар.

Не сакам да го критикувам Гвардиола, ама некогаш ми оди на нерви со неговото чекање да направи замена се до 80та минута, а често му се случува тоа при нерешен резултат.
Не ја сфатив замената на Чави на крајот. Ај сака да го одмори за Интер, ама тогаш што не го извади порано, а не во 85 минута.

Како и да е останува да се оди на победа против Интер и секако да се добие Класикото.

I

IBIZA SOUND

Гостин
како и да е во јануари мора да се купе напаѓач оти вака не бива да се чека од не искусните бојан и педро

Тониииииии?

Тони да игра прв состав кај нас во 10 утакмици неам да може да даде гол.Ако дојде он нема да ја гледам Барселона додека не си отиде,зашто неможам органски да го поднесам.Непокретен старец.

Немора да се купи не знам што сте запнале ги имаме доволно.

Лоши измени направи Пеп вечерва, убаво кажа The Mummy Returns ,
ако веке сакаше да ги одмара Чави и Меси...ондак тоа требаше да го направи многу порано а не на крај кога бркавме победа, а и многу подобро ке беше во ист момент на теренот да ги имаме Анри, Меси и Чави, макар тоа било и 10 минути.:smir:

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
8.511
Kako i da e, mora da se podobri efikasnosta, vo prvoto poluvreme mozevme barem 2 gola da dademe. Posle takvi promasuvanja redovno se prima eftin gol.
Mislam deka Pep morase mnogu porano da go pusti Henry vo igra.
Odbranata ovie nekolku natprevari e predodredena da prima takvi golovi, od nikade, da se nadevame deka ke se popravi vo idnina.

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
9.126
Само едно нешто да те прашам, на прошлата утакмица против Осасуна, што беше тоа на Аранда?? Офсајд? Па никој не дигна галама за тоа, како им поништиле чист гол. А ти овде кажуеш дека нонстоп ни помагале судиите, ццц.
Што тресете само колку да се каже нешто, зошто не спомна дека чист пенал не им судеа на Реал?
Барем малку реалност да имаш у постовиве, не само да сереш за џабе.

Invader

Член од
Мислења
18.018
22.924
Реално не знам за кој пенал збориш ваљда било во 1 полувреме,а јас гледав само 2 каде што беше поништен чисти гол,пасивен офсајд не се свири во 99% од случаите ама туак се работи за Реал М и нормално дека ќе свири,да беше на спротивната страна чисто сумњам дека ќе свиреше ама ајде...

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
953
хмм незнам зш сите ги кривиме тренерите мислам дека не е тоа пресудно пресудно е што до пред два дена имаа национални натрпевари и некој можеби се имаат чуствувано уморно а тоа со направил грешка со замените незнам не гледав цел меч али за анри шо го кладе 80 мин е грешка не е мое да проценувам кој е крив и во фудбалот се дешават вакви работи сепак беше едно мало дерби во недела на реал очекувам да ги победите ко претходниот пат 6 2 :):helou::vozbud: зш се мн лакоми за ѕвездите да ги имаат сите и скоро никогаш не им успеало да освоаат титула со такви поздрав до сите јуветини и барса

Член од
Мислења
16.034
9.126
Ок ајде, пеналот не си го видел...него не ми одговори на првото прашање, за минатиот натпревар меѓу Осасуна - Барса? Што требаше ние да гракаме овде дека намерно судијата досудил офсајд? Смешни сте на моменти.

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
1.041
Реализацијата многу слаба:tapp: очигледно нападот не е тој без двајца првотимци.Мислам дека Анри требаше порано да влезе во игра.Но, тоа е одиме понатаму пред нас е најважниот дел од полусезоната

Член од
Мислења
5.539
4.066

Кој е смешен бе друже, ние...или вие што се палите на предноста од 1 бод по долгооо долгооо време , како и на "добрата игра" во 1 полувреме против еден беден Расинг.