Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Воопшто Руни не е за лево крило, многу подобро би се снашле Робињо, Силва, Суарез, Кун отколку Руни, а и како што кажа Бојан, едноставно е невозможно да им го земе некој на Манчестер.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Тоа ти е како да го зимаш Тоти од Рома :uvo: Невозможно :smir:
А и греота е да се игра таков голгетер на крило ... ни треба брз, пробивен играч ала меси :vozbud:
Toa sto e tesko e , ali i za c.ronaldo se vikase ne e mozno pa eve izleze mozno-Se e mozno.
Rooney po fudbalskiot karakter e mnogu slicen so mesi,no so razlicni atributi(na pr:exploziven,borben kako gladiator,nema tehnika kako messi,no ima brzina,sut,dribling,osvojuva prostor-Nesto sto odavna sme go nemale).Zatoa BRING ON ROONEY:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Toa sto e tesko e , ali i za c.ronaldo se vikase ne e mozno pa eve izleze mozno-Se e mozno.
Rooney po fudbalskiot karakter e mnogu slicen so mesi,no so razlicni atributi(na pr:exploziven,borben kako gladiator,nema tehnika kako messi,no ima brzina,sut,dribling,osvojuva prostor-Nesto sto odavna sme go nemale).Zatoa BRING ON ROONEY:smir:
No Runi e anglicanec...plus toa Runi e vrzan emotivno so Manchester...Tesko e da se zeme toj!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Koга се викало дека за Рони не е можно да замине, никогаш, он во неколку наврати кажа дека има ерекции на Реал Мадрид и таа негова сага траеше повеќе од година дена .
Руни верувајте дека нема да си замине од Јунајтед, поготово не кога таму е Ферги, пуста желба ке остане за секоја екипа што ке го сака у свој тим, знам знам, никогаш не вели никогаш али у ситуацијава тоа едноставно нема да запали, ко што истото никогаш не запалило кај Гигс, Сколс, Рој Кин, Фердинанд и остали легенди на Јунајтед, ако бар малце го познавате Ферги ке знаете дека гради тим околку 3-4-5 играчи кои ги држи долго време и со нив има една загарантирана шампионска основа, таков за иднина е Руни и тоа е тоа . :smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не верувам дека Барса ќе даде толку многу пари за Руни или за било кој играч. А и донесување на Руни на Камп Ноу??? Невозможна мисија. Тоа е исто како Чави да ја напушти Барселона за Манчестер Јунајтед.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Брзината е една од главните карактеристики во играта на Барса.Многу тешко Руни да го напушти Манчестер, а уште потечко да понудиме толку голема сума, а дефинитивно ни треба брз крилен играч.Руни е супер напаѓач од секогаш сум го ценел, но ни треба брз играч на таа позиција :smir:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Суарез, и покрај тоа што е крилен напаѓач што ни треба, човекот си е и млад, и има голем потенцијал, најважно е што има добар карактер, а со добар карактер секако би се прилагодил во Барса.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Руни никогаш нема да го напушти Манчестер то ти е исто како Меси да си замине од Барса, не треба да дркаме на Руни бидејки тој никогаш нема да дојде најидеален за Барса во моментот е Суарез само незнам што чекаат таков талент не се пропушта.:toe:
 
B

Beck's

Гостин
gleam cela strana na Runi mu e posvetena,ostajte Runi i da mu se vratime na realnosta.Znaci podhitnom ni treba eden krilen napagac,po mo mislenje najdobro resenie zasega bi bil Robinho ili Suarez.Ako bi me prasale mene bi go odbral Suarez,mlad pred svetlosni godini vo fudbalot,a i sigurno bi go zele i poevtino.No i Robinho ne bi bil los vo slucaj da stvarno se realizirat poslednite spekulaci,siguren sum deka bi dal se od sebe da stane klasa igrac,posto nikade dosega ne mu se dozvoli bas najmnogu da gi pokaze svoite kvaliteti.Taka da koj i da dojde od ovie dvajca,ke bide toa golem golem plus za Barca
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
gleam cela strana na Runi mu e posvetena,ostajte Runi i da mu se vratime na realnosta.Znaci podhitnom ni treba eden krilen napagac,po mo mislenje najdobro resenie zasega bi bil Robinho ili Suarez.Ako bi me prasale mene bi go odbral Suarez,mlad pred svetlosni godini vo fudbalot,a i sigurno bi go zele i poevtino.No i Robinho ne bi bil los vo slucaj da stvarno se realizirat poslednite spekulaci,siguren sum deka bi dal se od sebe da stane klasa igrac,posto nikade dosega ne mu se dozvoli bas najmnogu da gi pokaze svoite kvaliteti.Taka da koj i da dojde od ovie dvajca,ke bide toa golem golem plus za Barca
Скап е Робињо бе сигурно нема да ни го продадат од сума под 50 милиони, а Суарез верувам дека би ни го дале за 20 милиони најмалку.:toe:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Поради финансиските проблеми кои ги има Ајакс, клубот истакна дека нивниот капитен Суарез може да биде продаден за сума од 30 милиони.Многу некако бараат
 
B

Beck's

Гостин
Поради финансиските проблеми кои ги има Ајакс, клубот истакна дека нивниот капитен Суарез може да биде продаден за сума од 30 милиони.Многу некако бараат
poveke od 25 ne bi dal za nego:) a za robinho kakvi 50 milioncinja,so 30-35 sigurno bi go zele:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom