Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Честитки за победата, без главните играчи успеавме да постигнеме 3 гола.За Анри е прекрасно што постигна погодок да го зголеми мотивот за игра:smir:Играта и не беше така лоша без Меси,Чави и Иниеста, имавме посед на топка како и на секој натревар.Ибракадабра ѕверррррррррррррр
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Може ли да ми каже некопј шо се деси со Виктор Сначез?
Со овој:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Го продадоа, на Херес.:pipi:
Ne e prodaden. Xerez veke imaa 4 ili 5 (ne mi teknuva) igraci zemeni na pozajmica i zatoa bese prodaden za nekoja simbolicna suma, megutoa so buy-back klauzula koja bi iznesuvala 0 evra. Taka da seuste e nas igrac.
Za utakmicata so da kazam Pedro pak se pokaza kako igrac so jak finishing, Ibra se trudese cela utakmica, isto i Yaya pokaza deka definitivno treba da igra pred Busquets. Drugite solidno do prosecno
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
aj cestito neka ni e :D
Henry me iznenadi, kako se cuvstvuva negovoto vrakanje...
levata strana bese na nivo vecerva
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Солиден резултат извлековме вчера... постигнавме 4 гола, но можевме да не примиме 2. Треба да се поработи малку на одбраната, но тоа многу и не ме загрижува, зошто со овој стил на игра одбраната мора некогаш да прима повеќе голови. Се на се задоволен сум од натпреварот.

Посебно ми се допадна асистенцијата на Ибра со пета:vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
za vtoriot gol valdes morase pobrgo da go zatvore sutot na igracot na majorka,a toj si stoese vo mesto
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Играта беше добра со оглед на тоа дека не играа главните носители на играта на Барса Чави , Иниеста и Меси а на клупата беше и Алвеш.
Штета што примивме два евтини гола по грешка на одбраната и очигледно е дека Пиќе има малку проблеми кога до него не е Пујол......
А за асистенцијата на Ибра немам зборови :vozbud::vozbud::vozbud::zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom