Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.750
Abe jas si znam angliski...verojatno ti ne ja razbiras recenicava...

ako veli deka imaat POZITIVEN REZULTAT znaci sreken e...i kaj sto veli deka da ne zaboravime sepak igravme so Evropskiot Prvak samo go potvrduva toa aj :helou:
Ааа, добро, ок, браво :), не ја знаев твојата способност да знаеш како во моментов се чувствува Занети, кажи што е следно што ке направи ? Ке иде сред Милано и ке слави со колегите, зашто ко што гледам, пресреќен бил . . . :tapp:

И сеа малце посериозен муабет ( читај, далеку од малоумен ), што очекуваш да изјави еден КАПИТЕН, ова беше НЕГАТИВЕН резултат, тимот беше лош, да плука по играчите ? Дај бе среди се, ко од лани да гледаш фудбал делуеш .
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Децава уште не можат да се помират со поразот на Челзи лани, и уште ни го пунат со ѓубре фан клубот заради тоа.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
http://www.goal.com/en/news/1716/champions-league/2009/09/16/1505011/inter-0-0-barcelona-wasteful-barca-let-nerazzurri-off-the
Еве ви резиме на натпреварот. За оние што замараат...во отсуство на задоволство од нивните омилени клубови се истураат, секако на најдобрите. Коментарите на навивачите на Интер на Goal.com се објективни, коментарите на некои навивачи на Интер на форумов се објективни ама не...пази сега: навивачи на Челзи и Милан идат и солат памет што било како било. Гледајте си вашите клубови оти не им оди работата баш, без гајле за Барса.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Барса изигра супер ама залудно, Интер силно се бранеше, одеа на реми и успеаа во тоа. Повеќе среќа нареден натпревар:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Gledam se procisti vozduhot ovde :)

i ajde sega fanovi na inter citajte sto veli vasiot gollman

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=32199&L=en

MILAN - Julio Cesar kept at bay some of the most feared strikers in the world as Inter earned a point from their opening match of this season's Champions League against Barcelona.
"Barcelona had a lot of possession and they played well," said the Brazilian goalkeeper. "They have great confidence in themselves, thanks most of all to what they have done and won in the last three years. Barça won everything there was to win last year.
"At the same time, I can say that Inter worked very well tonight and this is what we have to look at. They certainly played better than us and kept more possession. To reduce the gap on the big teams in Europe you need maturity. I think the boss will give us his opinion on this match and from here we can start improving."
Julio Cesar recounted his pre-match meeting with his ex-roommate Ibrahimovic. "I saw Zlatan before the match in the tunnel that leads to the pitch, and we joked. He told me he'd score against me and I replied that he wouldn't. Luckily he didn't have many chances during the match. He only had one chance during the first half and he shot wide. Just as well for us."
Ete boldot kazuva se sto nie celo vreme se obiduvame da vi pokazeme...:helou::helou:
 
B

Beck's

Гостин
masakr sta napraile od temava:tapp: ja si gledav edno filmce:)
nema sto da se raspravate so ovia,cela 1 god cekale Barca da ne ostvari pobeda,ili pa da ne dae gol,pa da se isturat,lecenje kopmleksi to e:tv:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Некако многу официјално поздравувањево, без friendly smiles :):)

 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ај малце мир.

Ќе ја потсредам за некој саат, и ќе ја отворам пак.

Ете, после 90 избришани мислења (ме мрзеше повеќе, искрено, ме преморивте :) ), отвори се темо пак.

Само еден, два или три бана дадов, на вистински стеници.

Стеј кул.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
koja cest ja imam prv da pisam po otvaranjeto na najdobriot fan klub vo svetot:vozbud::vozbud:
a inaku koj se banirani ako moze da znaeme
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Леле каша попара сте направиле од темава. Добро бе мора ли на секоја утакмциа кога барса нема да тепа да се дрка и да се свршува на тоа. Ај навивачиве на Интер ок сфаќам се тоа, ама Милан и Челзи бе:tapp:Уствари добро Даворче има кај нас поовеќе постови отколку што има во фан клуб Челзи. И стварно мислам дека е доста сте се изнатропале глупости и шо е најтрагично уште ли ќе се зборува за тоа финале со Челзи?? Стварно е трагично уште тоа да се спомнува. Почна и новата сезона мислам дека е врме да се заборави на старата.

Ај малце мир.

Ќе ја потсредам за некој саат, и ќе ја отворам пак.

Ете, после 90 избришани мислења (ме мрзеше повеќе, искрено, ме преморивте :) ), отвори се темо пак.

Само еден, два или три бана дадов, на вистински стеници.

Стеј кул.
А Серпико чисто информативно....кој се банирани???:ban?:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Добро е, ни се подзачисти темава од хејтери, сега лакше се дише. :)

Него викендов играме со Атлетико Мадрид, во слаба форма се или мала криза, изиграа нерешено со Апоел, изгубија од Малага во 1 коло 3-0 а во 2 коло ремизираа со Расинг....и ние буквално им доагаме како кец на десетка. Ако не се мотивираат против Европскиот и Шпанскиот првак, ако не извадат поволен резултат за нив на овој натпревар ондак ќе потонат многу длабоко.:smir:

Чигрински сигурно ќе стартува од првата минута, на местото на Пујол или можеби на Пиќе а можно е и Иниеста да започне од првата минута.

Би сакал со овој состав да излеземе:

------------------------ Виќец -----------------------

-Дани-------Пиќе---------------Чиги------Абидал-

-----Чави--------------Туре---------Иниеста-------

-----------Меси--------Ибра--------Анри------------
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom