Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Прочитај си го постот , сам си доаѓаш на тоа дека и вие сте СВЕСНИ дека и нерешено ви е ок ;)
Abe mene ne mi e ok nereseno bidejki imavme poveke od igrata...da igravme vo Camp Nou i vie da dominiravte togas ke mi bese ok...sfakas!!

So samoto falenje na Samuel i Chivu vie priznavate deka ste zadovolni so ovoj rezultat i deka mozevte da nastradate ako igravte pootvoreno!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ајде ...покажи ми ги страшните ШАНСИ на Барселона и СРЕЌАТА на Интер ...

Се разбираме ?


Посед имавте , се доближивте до гол ? НЕ !


+

Прљаво игравте во неколку наврати (си знаеш ваљда за што зборам)
Ај дефинирај убаво како сме тоа ние играле прљаво.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
ako deneska so keita bese posedot na topkata 70%,Inter nemase sansa vo sredinata, so Iniesta nema potreba ni da ti pisam procent ili nekoja moznost:tv:.
Ама можда Снајдер ќе има поголема слобода и ќе направи шанса, сигурно Иниеста не може да изигра дефанзивно како Кеита.И од прееска правам муабет за дефанзивата на Барса со Кеита и ЈАЈА и со Иниеста и ЈАЈА како ќе биде а не за нападот и за креирањето на акции на Иниеста ама изгледа никој не сфаќа
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај дефинирај убаво како сме тоа ние играле прљаво.

Ај , јајаглав глуми повреда на што нормално ФЕР ПЛЕЈ екипи прекинуваат потенцијална гол акција ... и ја рогаат во аут ...

Го зборите тоа ? не ... ве боли палката ... негативно е за вас


После 2мин. .... Меси го спичкуваат и урла од болка (наводно) ....

Ја исфрлате топката во аут ? НЕ !

Си шутирате у гол као *Шта буде,нек буде*


тоа е ГОЛЕМАТА Барселона ?


ај бе ...:baeh:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
eve eden post od fan klub Inter:
Фановите на Барса првин викаа дека ќе дојдат во Милано да не победат (двете кладби што ги имам ми дадоа фора ако интер победи или игра нерешено јас да им одберам аватар по желба). Сега откако заврши натпреварот викаат дека имале подобра игра, поседот бил на нивна страна и бла бла бла.

Јас од како памтам во последните 5-6 години ретко која екипа имала посед поголем од Барса. Реал проба да се надигрува со Барса и попи шест комада. На Барса може да и се парира само како Челзи што одигра лани и Интер во првиот дел. Со дисциплинирана игра цврста одбрана и смирени напади.


Ми се темни од оној Мунтари и киксовите што ги направи. На дуелот со Јунајтед го имавме Ривас, сега Мунтари ја доби таа улога. Уште повеќе ми се темни од судиите. Имаа грешки на двете страни но во повеќе случаеви Интер беше оштетен. Првата шанса на Ибра беше апла офсајд, Мунтари воопшто не беше во офсајд при шансата кога тој беше уфрлен на левата страна а двајца утрчаа во шеснаесетникот.

Во глобала земено во подредена улога бевме во последниот половина час. Сепак има уште многу за воигрување на тимот а мислам и дека премногу ги преценивме Барса и играчите имаа многу страв, иако Каталонците на моменти под притисок изгледаа изгубени (како што Пујол се чудеше кај е топката и ја бараше лево десно).

Сега многу клучно ќе биде гостувањето кај Рубин Казан, мораме да победиме во Русија зошто во спротива ќе имаме уште едно повторување на ситуацијата од минатата година.
Sami si priznavaat deka se plasele...toa sto nie sakame da im o dokazame...samo citajte go boldot i gotovo e!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
eve eden post od fan klub Inter:


Sami si priznavaat deka se plasele...toa sto nie sakame da im o dokazame...samo citajte go boldot i gotovo e!!


И кај виде ние да демантиравме дека го имавте поседот ? (добро имаме и ние Љубевци у Фан клуб) ... али зборовите као АУУУУУУУ ГИ ПОСРАВМЕ/МАМАТА/СРЕЌЛИИ и остали ...(Се разбираме?) не ви се на место ...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ај , јајаглав глуми повреда на што нормално ФЕР ПЛЕЈ екипи прекинуваат потенцијална гол акција ... и ја рогаат во аут ...

Го зборите тоа ? не ... ве боли палката ... негативно е за вас


После 2мин. .... Меси го спичкуваат и урла од болка (наводно) ....

Ја исфрлате топката во аут ? НЕ !

Си шутирате у гол као *Шта буде,нек буде*


тоа е ГОЛЕМАТА Барселона ?


ај бе ...:baeh:
abe zemi gledaj snimka na startot vrz Messi i ke vidis deka stvarno bese zestok start...

Da ovaa e golemata BARCELONA koja ne vi dozvoli topka da doprete vo tekot na celiot mec 70%-30% i nekoi vasi fanovi vikaat deka dominacijata ne se gleda vo posedot na topkata tuku vo sutevite...:tapp: i sto imaa samo eden sut poveke vo gol i ete se vadat tamu..

Go kritikuvaat Ibra a ne go gledaat Eto'o


И да било пенал бе..нека се свртат судиите малку против нив.
aj ti ne leci kompleksi ovde...vas ve posravme minatata godina..aj cao:helou:
 
В

Вори

Гостин
Да не посравте..0-0..1-1..
Ама посерување..
Усвари не посра некој да..Овербо изглеа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom