Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Безпотребно ја разгорувате дискусијата, а и терате офтопик со препиркиве Милан - Интер .

п.с. Го поздрави некој потегот на Мота, кога ја исфрли дур Анри лежеше на теренот во ситуација кога Интер можеше да атакува за гол ?
hah kako i vie so toa Chelsea-Barcelona sto odite off-topic neli??
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Нема што да се објаснуваме другар. Пак јас на моето ти на твоето. Вистинската сила на тимовите ќе ја видиме на следниот натпревар на кампот кога сите жици ќе бидат наштимани во двата тима. До тогаш спортски поздрав :pipi:
Здравје боже до тогаш. Дај боже да видиме подобар фудбал од овој денеска. А до тогаш арно викаш...спортски поздрав.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2927342&postcount=8943

Поголема глупост од оваа ако најде некој, секој ден има по две зеленки од мене. Аууу шо фино сум се изнасмеал на ова:pos2::pos2::tapp:
Добро не ми си јасен мене.Ми пишуваш дека со Кеита и со ЈАЈА не сме можеле да се доближиме до гол, епа кога ќе игра Иниеста ќе видиме колку ќе се доближиме тогаш или Иниеста Ќе игра одбрана???
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Pa zosto vie ne mozevte taka da ja drzite topkata i da "pimplate"...

Znaci vecerva potvirdivme deka sekogas igrame za pobeda...kaj i da igrame doma ili na gosti dali tolku ni e potrebna pobeda ili ne nie odime na pobeda...toa e filozofijata na igrata na BARCELONA...

A toa sto Mourinho parikrase avtobus pred golot si znae toj zosto go napravi toa...:pos2:


Пер ај ... доволно дискутиравме ја мислам ?

Се влажните на игра на Барса против ТОТАЛНО НЕУИГРАН ТИМ ?
Се влажните на игра на Барса во која што имавте помалку шутеви кон гол ?

И да , знам дека се влажните на посед ..... у реду е ... И арсенал стално има посед па го сркнаа 4-1(2) од Манчестер сити така ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.751
hah kako i vie so toa Chelsea-Barcelona sto odite off-topic neli??
Добро, кога ке научиш да ги разбираш постовите и да читаш, тогаш ке го удриме муабетот, има разлика во тоа што дел од нас, вклучувајки ме и мене го споменува тој меч, и расправии на тема Милан - Интер овде . И благоретардиран тоа ке го свати . . . ама . :toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Пер ај ... доволно дискутиравме ја мислам ?

Се влажните на игра на Барса против ТОТАЛНО НЕУИГРАН ТИМ ?
Се влажните на игра на Барса во која што имавте помалку шутеви кон гол ?

И да , знам дека се влажните на посед ..... у реду е ... И арсенал стално има посед па го сркнаа 4-1(2) од Манчестер сити така ?
pa neli pred mecot vie imavte golemi ambicii deka samo vie mozete da go pobedite NAJSILNIOT TIM NA PLANETATA!!??
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добро не ми си јасен мене.Ми пишуваш дека со Кеита и со ЈАЈА не сме можеле да се доближиме до гол, епа кога ќе игра Иниеста ќе видиме колку ќе се доближиме тогаш или Иниеста Ќе игра одбрана???
Па не можевте да се доближите до голот. А памтиш лани цела година колку се доближуваа другите до голот кога играше Иниеста. Или треба да бара податоци и видеа на јутуб за да те потсетам??
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
^ Безпотребно ја разгорувате дискусијата, а и терате офтопик со препиркиве Милан - Интер .

п.с. Го поздрави некој потегот на Мота, кога ја исфрли дур Анри лежеше на теренот во ситуација кога Интер можеше да атакува за гол ?
Коректен натпревар навистина. Имаше борба но сите изиграа чесно. Можеби Анри прелесно падна еднаш, можеби Киву одеше прежестоко против Меси, но тоа се ситуација или две во цели 90 минути. Генерално Интер и Барса се пријателски тимови, а и релациите на форумов беа такви па затоа бев непријатно изненаден кога после натпреваров видов коментари од типот Челзи дрн дрн јариња, 2 шута дрн дрн јариња. Сепак ова е прв натпревар, не финале како што се доби впечаток од медиумите. Де Ибра вс. Ето, де Мурињо вс. Гвардиола...немаше потреба од толку прашина.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Па не можевте да се доближите до голот. А памтиш лани цела година колку се доближуваа другите до голот кога играше Иниеста. Или треба да бара податоци и видеа на јутуб за да те потсетам??
Па добро де ама како сте појаки во дефанзива ЈАЈА и Кеита или со Иниеста?Нормално дека со Кеита, па можеби Интер тука ќе има некоја шанса во средината која денеска ја немаше, затоа ќе видиме другиот натпревар
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Прочитај си го постот , сам си доаѓаш на тоа дека и вие сте СВЕСНИ дека и нерешено ви е ок ;)
Нерешено ми беше ОК пред натпреварот. После натпреваров денеска дефинитивно нерешњено за нас не е ОК. За вас сигурно е, ама за нас ЈОК
 
V

Viktoranius

Гостин
Прочитај си го постот , сам си доаѓаш на тоа дека и вие сте СВЕСНИ дека и нерешено ви е ок ;)
Па кој рече дека не сме задоволни, јас и со пораз пак ќе бев задоволен.:) ... Си се радуваме само овде што конечно повторно ја гледавме оваа Барса со безброј куси додавања, и доминација во натпреварот, поготово во 2ро полувреме.:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Прочитај си го постот , сам си доаѓаш на тоа дека и вие сте СВЕСНИ дека и нерешено ви е ок ;)
А кој кажа дека не е?Јас сум сосема задоволен со реми на Меаца,нема да бидам задоволен ако не победиме на Кампот и тоа е тоа.
 
B

Beck's

Гостин
Па добро де ама како сте појаки во дефанзива ЈАЈА и Кеита или со Иниеста?Нормално дека со Кеита, па можеби Интер тука ќе има некоја шанса во средината која денеска ја немаше, затоа ќе видиме другиот натпревар
ako deneska so keita bese posedot na topkata 70%,Inter nemase sansa vo sredinata, so Iniesta nema potreba ni da ti pisam procent ili nekoja moznost:tv:.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Нерешено ми беше ОК пред натпреварот. После натпреваров денеска дефинитивно нерешњено за нас не е ОК. За вас сигурно е, ама за нас ЈОК

Ајде ...покажи ми ги страшните ШАНСИ на Барселона и СРЕЌАТА на Интер ...

Се разбираме ?


Посед имавте , се доближивте до гол ? НЕ !


+

Прљаво игравте во неколку наврати (си знаеш ваљда за што зборам)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom