Босна и Херцеговина се распаѓа... 2 дел.

B

Borg_Drone

Гостин
ne bi rekol EU nema da dozvoli nesto takvo bidejki i hrvatite ke zemat del a saraevo zarem ke ostane graddrzava:pos2: a i plus tuka e bureto barut pa unazaduvanjeto na regionot:nenene:
Мораш да го земеш во предвид следниов факт, а тоа е дека Србите имаат во Босна свој претседател и своја влада, со свој премиер, Хрватите немаат тука е големата разлика.Значи кај Србите веќе е направен првиот чекор уште одамна, а кај Хрватите не.Друго бурето барут одамна експлодира, западот си ја заврши тука работата.Како и да е реков уште е рано да се коментира за ова, оставам простор и за другото сценарио.Ќе видиме што ќе се случи во иднина.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Сега ти е јасно ли мајмун зашто јас кажуем дека на бугар не смее никогаш да му веруваш,ниту пак да го сакаш, и секогаш треба да го сметаш и цениш само како релевантен или ирелевантен непријател?
(со тоа што ти си лево дрндало,ирелевантен таков).
Ти се сакало на тебе или не...
Српска ќе биде дел од Србија или ќе има не уште една,
него уште три војни ако треба.
Не сум те карал да ми верваш и сега држам на став дека БиХ ке остане таква.
Да да видовме србскиот инат во краja на 20 век.Видовме и фиаското им.
Во почеток на 21 век исто го видовме со Косово.Сега пак ке го видиме со БиХ.Аjде слези на земjaта.
 
N

n/a

Гостин
Не сум те карал да ми верваш и сега држам на став дека БиХ ке остане таква.
Да да видовме србскиот инат во краja на 20 век.Видовме и фиаското им.
Во почеток на 21 век исто го видовме со Косово.Сега пак ке го видиме со БиХ.Аjде слези на земjaта.
Да ми го пушиш курот,
пичка ти матер.

И глеј си ги Родопите и Лудогорието.
Лично ти ветувам,
дека ако успеам да станам кур фактор или тоа го направат дел од моите пријатели,
за сите досегашни заслуги на Бугарија (почни од камповите и логистиката за албанците па до политичките одлуки кои што твојата држава ги донесе)
споменатите турци има да имаат од мене гратис оружје минимум за десет години пукање.
 
S

smart ass

Гостин
Мораш да го земеш во предвид следниов факт, а тоа е дека Србите имаат во Босна свој претседател и своја влада, со свој премиер, Хрватите немаат тука е големата разлика.Значи кај Србите веќе е направен првиот чекор уште одамна, а кај Хрватите не.Друго бурето барут одамна експлодира, западот си ја заврши тука работата.Како и да е реков уште е рано да се коментира за ова, оставам простор и за другото сценарио.Ќе видиме што ќе се случи во иднина.
tacno emi sepak sekoj obid za podelba ke napravi reki krv i bosancite nemaa oruzje pa pak gi sredija srbite-dobro so pomos na hrvatska.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Да ми го пушиш курот,
пичка ти матер.


И глеј си ги Родопите и Лудогорието.
Лично ти ветувам,
дека ако успеам да станам кур фактор или тоа го направат дел од моите пријатели,
за сите досегашни заслуги на Бугарија (почни од камповите и логистиката за албанците па до политичките одлуки кои што твојата држава ги донесе)
споменатите турци има да имаат од мене гратис оружје минимум за десет години пукање.
Ех да живее културата еjjj,типично во стил Зевс!
БГ или Босна беше темата?За БГ не се секираj не е имало и нема да има ништо.Ние не се викаме срби.Гредаj си Косово и Србска Краjна и поредното фиаско.
 
S

smart ass

Гостин
Да ми го пушиш курот,
пичка ти матер.

И глеј си ги Родопите и Лудогорието.
Лично ти ветувам,
дека ако успеам да станам кур фактор или тоа го направат дел од моите пријатели,
за сите досегашни заслуги на Бугарија (почни од камповите и логистиката за албанците па до политичките одлуки кои што твојата држава ги донесе)
споменатите турци има да имаат од мене гратис оружје минимум за десет години пукање.

zevsus preteruvas bez pcovki i nekultura ti lici li a???

a ako mislis deka moderatorite i adminite ke te trpat greska si i si los primer za drugite clenovi.
 
N

n/a

Гостин
zevsus preteruvas bez pcovki i nekultura ti lici li a???

a ako mislis deka moderatorite i adminite ke te trpat greska si i si los primer za drugite clenovi.
Модераторите и админите можат да преземат што мислат дека е правилно у случајов...
и ќе ја прифатам мерката која што сметаат дека е правилна.
Ама по темава,
и останати слични...
без пцовки,
и тоа сочни...
не ме личи.
И Српска ќе биде дел од Србија,
па макар требало да се убие све од ред (уклучуичи другари и познаници).
Лично ќе им судам.
Ти е појасно:?
Нема пардон...
нема цена што нема да се плати...
нема опрост.

И од моето однесување,
размислување и спремност за `творење`
сфати и прими на знаење дека нема БиХ.
Тоа е илузија.
Исто и со Косово.
Дојде време да се омеѓиме и да се поделиме.
Па кому како иде после тоа,
bonus auspecis.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
3 та балканска или не ?
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Во сон не некоj може и 3 светска.Наjмного независност на составните делове.Нема коj да дозволи нова таква воjна.

зашо мислиш дека не е возможно 3та светска доволно е северна кореја да испука ракета на јужна и еве ти ја
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
зашо мислиш дека не е возможно 3та светска доволно е северна кореја да испука ракета на јужна и еве ти ја
Става збор дека не може да стане со БиХ 3-тата светска,во друг дел на света може.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Треба да се реагира за навредливите постови се со цел да се заштити угледот на кајгана.Сепак ова се тема каде треба да се дискутира на поголемо интелектуално ниво се разбира кој го има.
 
S

smart ass

Гостин
Ај и ти на едно место...
Нож жица... :back:
vo bosna bea koncentrirani 4 divizii so toa bosna stana najgustonaselena so vojnici.

Модераторите и админите можат да преземат што мислат дека е правилно у случајов...
и ќе ја прифатам мерката која што сметаат дека е правилна.
Ама по темава,
и останати слични...
без пцовки,
и тоа сочни...
не ме личи.
И Српска ќе биде дел од Србија,
па макар требало да се убие све од ред (уклучуичи другари и познаници).
Лично ќе им судам.
Ти е појасно:?
Нема пардон...
нема цена што нема да се плати...
нема опрост.

И од моето однесување,
размислување и спремност за `творење`
сфати и прими на знаење дека нема БиХ.
Тоа е илузија.
Исто и со Косово.
Дојде време да се омеѓиме и да се поделиме.
Па кому како иде после тоа,
bonus auspecis.
greka..hrvatska e nato clenka a vo bosna ima stranski misii jas mislam deka bi trebalo srpskite rzurnavaci da napravat scenario za podelba na kosovo-toa po avtomatizam ja ponistuva nezavisnosta a srbija kako opravdanie go ima megunarodniot sud na pravdata...i zevsus zloto kreira zlo:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom