Скандал во репрезентацијата: Седловски му удри шлаканица на Попов!

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
ajde de nisto seriozno ne se sluci. a plus i sedlo sega zalice na prav kapiten i site mora da go slusaat.redno e da se znae koj e glaven.ovaa situacija i ovoj zar treba da se iskoristat i pravilno da se nasocat.i plus mi zalici na roj kin u najdobri denovi se ke tepa ako ne go slusaat.bidejki ima najveke dadeno za reprezentacija.

Да бе - Del Piero, Zanetti, Maldini, Raul, Totti, Puyol... сите си ги тепаат другарчињата на тренинг за респект:uvo:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
Да бе - Del Piero, Zanetti, Maldini, Raul, Totti, Puyol... сите си ги тепаат другарчињата на тренинг за респект:uvo:
pa zatoa ne se kapiteni kako roj kin i igraat pederski fudbal

mozebi sedlo zgresi ama ne treba da zaboravime kolku postignal i sto napravi za nas.pa na krajot ne se baletani pa da gi zalime.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Сакам утре некој да испадне и да му ја скине лентата на Седлоски, како за крај на низата скандали. Нека му ја дадат на Филип Ивановски или Деспотовски, иако во МКД не се 15минути, знаат да покажат култура.

Капитен како функција е да спречи недоразбирања во тимот, и дополнително да ги мотивира соиграчите.
И сеа Седлоски го мотивира Попов? Или спречи конфликт ? Имаме солидна одбрана, па и не е морален Седло да го има.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
pa zatoa ne se kapiteni kako roj kin i igraat pederski fudbal

mozebi sedlo zgresi ama ne treba da zaboravime kolku postignal i sto napravi za nas.pa na krajot ne se baletani pa da gi zalime.


Aко ова не се пример за вистински капитени, не знам... Само од овие двајца најдов кличпиња у моментов, има и други одлични капитени (Занети, Џерард, Тоти, Раул...), од кои Седлоски може комотно да учи како да постапува.

Околу клипчето со Дел Пиеро... Паладино му се лутеше на еден соиграч што не му ја додаде топката како што треба, и тука стапува на сцена капитенот да смири ситуација. Значи и за најмала ситница, капитенот гледа да нема никакви расправии меѓу играчите...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Дел пиеро - закон!

Фудбалот во МК е гола вода. Клубски и репрезентација. Јас мислам дека нема потреба такви работи да се случуваат. Седловски е капитен и треба да служи како пример за помладите и по неискусните (во случајот Попов). Седловски од мене ја има сета почит но мислам дека веќе му дојде времето да направи еден опроштален натпревар. Не го бидува веќе, треба да се даде место и на младите малце, не игра само тој дефанзива во МК. Да до земеме Васоски на пример, незнам дали е повреден или било што да е друго но сепак заслужува место во репрезентациајта повеќе од Седлоски (добар беше ама годините си го правата своето).:smir:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Абре на кој канал ќе биде натпреварот? :( Никаде неможам да најдам. :(
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.358
овој седловски е ненормален бе така ли треба да се однесува капитен срамота, па попов и да го пцуел и да се отказал го подрзувам зш стартот беше некоректен утре ке го пцуеме и седло до сеа се тројца на листа.хари,боки 13,седло повеке ке има свирене него навиване
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
5 - 0, абе повеќе, за ваква федерација и 10 - 0 да изгубиме е добар резултат, копилиња смрдливи, ни ја ебаа и репрезентацијата и фудбалот, смрдежи.
Па тој коњот Јонуз, немал концепција како на Шаќири да му даде да изигра 10 мин во својата проштална утакмица, му рекол извини не ми влагаш у тактика, еј ненормален, ова требаше опроштајна да му биде, а овие од ФФМ и не му кревале, не нормално е ова, срамотно.

Доле федерација, доле Јонуз и останати копилиња.
Од кај па знаеш па ти од еден клип дека Седловски е крив за се, а не е Попов, како така правиш празни муабети, како не ти е срам, од кај знаеш што била целата работа, ако си бил до нив и ја знаеш целата расправија океј, ама серењево против некого врз основа на снимка тие утка на годината, празнење на непотребно место.
Пошто имам проблем со логиката, тогаш да ти доловам нешто што нема врска со логиката, како прво одбојката е еден кадар, а потоа има друг кадар со истата камера, која го дава звукот од нивната караница али сликата иде со Новевски, така да неможеме да кажеме дека он баш заради копачка у глава им рекол ја неиграм веќе, еве ви 200 евра и такви срања.
Значи, тука потоа следувала сигурно некоја дискуија или расправија за која ние не знаеме а осудуваме други.

Затоа друже, од вакви како тебе пропаѓа државата, зашто се површно судиш, не сакаш да ја видиш другата страна, одма наоѓаш виновник, треба да ти биде срам да даваш изјави без докази.


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::kesa::kesa::kesa:

Double identity!:uvo:

:pos2:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Благодарам МНОГУ!

Инаку оваа работа навистина не е добра.
Ем се коцкат (за мотивација) ем се тепаат.
Дај некој нека превземе нешто, да беа бр.1 на светот ова ќе беше прав скандал ама бидејки не ни ги бива баш ова е срамота.

1. Некој нека ги прибере малку (јонус)
2. Тоа што се коцкаат нека оди за добротворни цели (некој веќе даде ваков предлог)
3. Нека си седнат на гз малце, нема на што па народот на нив ќе се истури.

Поздрав.:salut:
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
neka fati topka sedlovski
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Македонија 0-5 Шпанија
Торес хет трик,Дани Гуиза,Виља
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Vecer fali uste na sred utakmica da snema struja i da stavat kapak na celava ova blamaza.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom