Геј парада во Скопје?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Геј парада во Скопје ?
Хммм па не им го препорачал на тие изроди тоа задоволство пошо не им се пишуе баш добро. :helou:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Подобро основај си невладина организација со таа цел.
Точно, така ем ќе се пука како сака, ем пари ќе збере од разноразни безвезни извори и организации.
Така и со организациите за правата на хомосексуалците и организаторите на паради.. Неколку луѓе се тураат од пари земање, а хомосексуалците ни добиваат нешто повеќе, ни се поприфатени.
Ама убаво е што вака, на рандом теми и неформални муабети ќе се силиме за тоа колку ги сакаме или неќеме, колку геј пријатели имаме или немаме и како ги прифаќаме исти како нас или ги сметаме за психопати.
Не ја гледам потребата за муабетов... Сериозно!
И да прават парада и да не прават - тие луѓе ќе си го живеат животот како што чувствуваат дека треба, исто како и сите останати. Ќе си имаат социјален живот, љубовен живот, работа... Секогаш, и по милјарда паради ќе има дел од хетеросексуалците кои ги поддржуваат, дел на кои им е сеедно и дел кој плука по нив.
Поента на парада? Или на муабетов?
Пф
 
P

Princ

Гостин
И да прават парада и да не прават - тие луѓе ќе си го живеат животот како што чувствуваат дека треба
На малкумина им смета како они си го живеат животот. Еве пример мене, ич.
Темата е друга и како и многумина, и ти избега од нејзината поента :icon_lol:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
На малкумина им смета како они си го живеат животот. Еве пример мене, ич.
Темата е друга и како и многумина, и ти избега од нејзината поента :icon_lol:
Не бе, баш не бегам. Си кажав како и многу пати до сеа на истава тема - не мислам дека има потреба за паради.
Кај виде дека избегав?

едит - екшли, грешка, во еден дел од темата квалитетна кривина фатив, ама генерално тука сум :))
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Ништо чудно ако има геј парада тука, сепак тоа е еден од критериумите за членство во ЕУ, ама тука повеќето хомосексуалци барем засега се плашат да се изјаснат дека се тоа што се, па би очекувал нешто такво да се најавува во Скопје за едно четири до пет години.

П.С. Не му/и требаше на тој/таа што ми го избриша претходниот пост. Сепак јас нагласив дека е:eek:ftopic::smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Ништо чудно ако има геј парада тука, сепак тоа е еден од критериумите за членство во ЕУ, ама тука повеќето хомосексуалци барем засега се плашат да се изјаснат дека се тоа што се, па би очекувал нешто такво да се најавува во Скопје за едно четири до пет години.

П.С. Не му/и требаше на тој/таа што ми го избриша претходниот пост. Сепак јас нагласив дека е:eek:ftopic::smir:
А тоа било..јас пак мислев да го смениме името...

Не знам како изразувањето на сексуалната ориентација преку парадирање...ќе му донесе некому добро..Нели е тоа еден вид на сегрегација кон себе. Самите себе се оделуваат од останатото општество ...и предизвикуваат револт кај борците за хетеросексуалност..:toe:..Правата денес се добиваат на маса..
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
А тоа било..јас пак мислев да го смениме името...

Не знам како изразувањето на сексуалната ориентација преку парадирање...ќе му донесе некому добро..Нели е тоа еден вид на сегрегација кон себе. Самите себе се оделуваат од останатото општество ...и предизвикуваат револт кај борците за хетеросексуалност..:toe:..Правата денес се добиваат на маса..

И јас сум љубител на борби со ветерници...
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
А тоа било..јас пак мислев да го смениме името...
Добро си мислел, но додека се расправаш со грците за името, ќе треба да го исполниш и тој критериум (иако истиот не го пишува како документ).:toe:
Лично јас не сакам да има геј-парада тука, затоа што за мене тоа е срање донесено од Америка и Западна Европа и хомосексуалството е ненормална работа (прочитајте по психијатриските книги, таму пишува дека педерастијата и трибадизмот претставуваат растројства на сексуалните нагони).
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
П.С. Не му/и требаше на тој/таа што ми го избриша претходниот пост. Сепак јас нагласив дека е:eek:ftopic::smir:
Нема место за офтопици. Офтопиците би требало да знаеш дека се бришат и точка. Не ми реплицирај.

Продолжете со дискусија.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
У никој случај пошо биќе крвопролича
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Иначе и да се одржи манифестацијата моето предвидување е дека повеќето медиуми нема да известат за нејзе а педерите ќе добијат ќотек за џабе.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Мислам дека нема шанси вакво нешто да се случи во Скопје бидејќи ние сме си балканчиња и тоа е тоа. Иначе, неам ништо против тие луѓе, нивен живот нивни избор, што сакаат нека прават, само да не им се дозволи деца да посвојуваат!
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
А зашто нема стрејт парада?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
А зашто нема стрејт парада?
Смееш да се бакнуваш во јавност без предрасуди?
Никој не ти збори кога се држиш за рака со љубената/иот ?

Епа зашто ќе парадираш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom