Геј парада во Скопје?

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Сатори

Гостин
Епа штом е така , јасен ми е твојот став и вака ми изгледа дека ти би подржала се и сешто ...или се лажам..:wink:
Далеку од тоа, едноставно имам голем број на геј пријатели кои што вистински ги ценам и почитувам поради луѓето кои што се, а не поради тоа која сексуална определба ја имаат.
За да се бориш и да застанеш зад нешто мораш пред се да имаш некоја лична причина зошто го правиш тоа, кај мене, во оваа проблематика се повеќе, не само една.:)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Далеку од тоа, едноставно имам голем број на геј пријатели кои што вистински ги ценам и почитувам поради луѓето кои што се, а не поради тоа која сексуална определба ја имаат.
За да се бориш и да застанеш зад нешто мораш пред се да имаш некоја лична причина зошто го правиш тоа, кај мене, во оваа проблематика се повеќе, не само една.:)
Па ок ,ти дружи се со нив нема ништо лошо во тоа и они се луге ,нели !?..
Само не мора јавно да парадираат тоа е темата тука ..значи не би сакал јавно да се експонира работа која не е НОРМАЛНА...која не е ПРИРОДНА..
Поздрав.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па ок ,ти дружи се со нив нема ништо лошо во тоа и они се луге ,нели !?..
Само не мора јавно да парадираат тоа е темата тука ..значи не би сакал јавно да се експонира работа која не е НОРМАЛНА...која не е ПРИРОДНА..
Поздрав.
Ајде мајката.. Од кај дека таа работа не е нормална или природна ?? Сексуалната определба не нормална ? И што сеа , сексот не е нормална работа..
Значи повторно сексот треба да стане Табу тема ....
А нормална работа е да шетаат со политички пароли низ градов? Да создава омраза меѓу различно партискиопределените луѓе е правилно и нормално нели..?
Што ти смета тебе ако шетаат хомосексуалци во парада , ќе те плеснат по задникот ?? Не , епа ??
Ако не ти се допаѓаат , ако не сакаш да ги гледаш не ги гледај едноставно , неможеш да им забраниш....
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Блајнд немој да ни продаваш овде некои глупи либерално толерантни глупости.Хомичите се болни и нивната сексуална определба е болест која ако не може да се лечи треба да се уништи.Па што е бре следно???Бракови со животни.Ајт доста со тие либерални глупости.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Блајнд немој да ни продаваш овде некои глупи либерално толерантни глупости.Хомичите се болни и нивната сексуална определба е болест која ако не може да се лечи треба да се уништи.Па што е бре следно???Бракови со животни.Ајт доста со тие либерални глупости.
Доста со тие средновековни мислења.. Од каде тоа дека сексуалната определба е БОЛЕСТ ???
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Solid и шо ти е предлогов со уништување на хомичине? Да ги стаат у слама и да ги запалат сите? Да ги пукаат штом признае некој дека е хомо? И шо мислиш кога ако по некој случај се истребат сите (шо е практично невозможно), нема да има у иднина некој шо органот му се пали на друг од ист пол? Подобро ли е истиот тој да се преправа дека е хетеро, да си земе жена на која не му се дига, и да и го уништи нејзиниот живот со фактот шо тоа го направил само за да ги задоволи своите родители и оние околу него дека сака женски?

Инаку против парада, ги прифаќам како нормални луѓе, но парадите таа слика ја заматуваат. И затоа сум против. Ако сакаат да ги прифатат како нормални повеќето, нека се однесуваат и нормално пред другите луѓе.

И успат со болеста, како можете сите вие да гледате порничи со болни луѓе :lud: (лезбејки, ако на некој не му е јасно)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Доста со тие средновековни мислења.. Од каде тоа дека сексуалната определба е БОЛЕСТ ???
Болест е кога бираш партнер од ист пол.Тоа е против сите закони(природни,црковни,морални...).
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
И успат со болеста, како можете сите вие да гледате порничи со болни луѓе :lud: (лезбејки, ако на некој не му е јасно)
Не бе,ти мое гледаш и може многу други гледаат но не гледаат СИТЕ..
А и има порничи кај што нема болни луге( лезбејки- ова ако не ти е јасно :helou:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ајде мајката.. Од кај дека таа работа не е нормална или природна ?? Сексуалната определба не нормална ? И што сеа , сексот не е нормална работа..
Значи повторно сексот треба да стане Табу тема ....
А нормална работа е да шетаат со политички пароли низ градов? Да создава омраза меѓу различно партискиопределените луѓе е правилно и нормално нели..?
Што ти смета тебе ако шетаат хомосексуалци во парада , ќе те плеснат по задникот ?? Не , епа ??
Ако не ти се допаѓаат , ако не сакаш да ги гледаш не ги гледај едноставно , неможеш да им забраниш....
Сексот е нормална работа ама само кога тоа го прават двајца луѓе од два различни пола.Основната причина поради која водиме љубов е креирањето на нови човечки суштества а со тоа и опстанување на нашиот човечки род и неговата бесмртност.При истополов секс нема креација,нема продолжување и опстанување на родот, и нема ефект.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
So kur nie ne praime parada deka sme str8 be?! So kur ke praat oni parada so se bolesnici a nie ne praime??


U srbija ubavo im napravija.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Дали ако како хетеро сакам само анален секс, на пример, значи дека треба тој податок да си го пишам на чело и да го кажувам со група мои истомисленици на плоштад,преку парада?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Дали ако како хетеро сакам само анален секс, на пример, значи дека треба тој податок да си го пишам на чело и да го кажувам со група мои истомисленици на плоштад,преку парада?
Подобро основај си невладина организација со таа цел.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Болест е кога бираш партнер од ист пол.Тоа е против сите закони(природни,црковни,морални...).
Па значи болест е исто така да имаш секс пред брак бидејќи ги нарушуваш црковните вредности. И од каде тоа морална вредност ? Морална вредност неможеш да нарушиш бидејќи сам си ја поставуваш во твои размери , затоа моралните вредности се разликуваат од правните. Природните вредности како и да е се различна работа , ако е толку неприродно зашто секојдневно гледаш 2 машки кучиња како имаат секс?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Дали ако како хетеро сакам само анален секс, на пример, значи дека треба тој податок да си го пишам на чело и да го кажувам со група мои истомисленици на плоштад,преку парада?
Точно така. Што ми е мене гајле ако они се геј?! Треба цел свет да знае дека се поинакви? :nesvest:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Точно така. Што ми е мене гајле ако они се геј?! Треба цел свет да знае дека се поинакви? :nesvest:
Ти се случило да се бациш со дечко ти на јавно место, некаде на улица?Сигурна сум дека да, некогаш, барем еднаш.

Што му е на светот гајле ако си стрејт?! Треба цел свет да знае дека си иста?:nesvest:

:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom