Геј парада во Скопје?

Статус
Затворена за нови мислења.

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Па добро де.
Секој си има право на свое сексуално определување.
Подршка за ова...:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Неутрален сум, воопшто не ми сметаат тие луѓе, секој си има право на живот каков и да е. Но, сепак кај нас сеуште владее султанот, па се прегледуваат види го онај каков е ко којзнае што да имаат повеќе од нас тие луѓе или да немаат. Ех, колку има ние до европа дури да стигниме.... Балкански менталитет тоа е. Којзнае дали некогаш ке се промени.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Дивајн не сум против твоите ставови или против хомосексуалците....ама како што и сама знаеш пред некое време и самиот Macedalien напиша дека е против парадите бидејќи со тоа докажуваат дека се нешто посебно а после тоа сакаат да ги сврстуваат во нормалното опкружување на општеството....

така да не треба никого да се брани или плука треба објективно да се гледа на работите....

а според мене објективно е : да се засрамат тие што организираат паради и што докажуваат нешто на што понатаму ќе контраиндицираат.
како на пример: парада на инвалиди кои сакаат да докажат дека се посебни и можат да бидат самостални,а потоа да бараат инвалидска помош.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Дивајн не сум против твоите ставови или против хомосексуалците....ама како што и сама знаеш пред некое време и самиот Macedalien напиша дека е против парадите бидејќи со тоа докажуваат дека се нешто посебно а после тоа сакаат да ги сврстуваат во нормалното опкружување на општеството....

така да не треба никого да се брани или плука треба објективно да се гледа на работите....

а според мене објективно е : да се засрамат тие што организираат паради и што докажуваат нешто на што понатаму ќе контраиндицираат.
како на пример: парада на инвалиди кои сакаат да докажат дека се посебни и можат да бидат самостални,а потоа да бараат инвалидска помош.
А на темава незнам дали се имам изјаснето, но еве за секој случај. Немам апсолутно ништо против ниту ми сметаат хомосексуалците, но паради, барем тука кај нас, мислам дека не се потребни. Убаво размислува Маце, па како што кажа на самиот почеток на темава, нека си го живее секој својот живот без непотребно кревање галама.
Аман зошто не дочитувате постови до крај.

Он:Против тоа сум да се одржува парада за секој вид различност на луѓето.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.565
Поени од реакции
48.131
Па нема најава за ваков испад од нивната заедница sd
Ако се деси нешто вакво нема да донесе ништо ни ново ни добро на нивната ''кауза' sd освен тоа што ке пијат флаши камења и боксови од Комити рецимо и скоро цела присутна маса што специјално за тоа ке се нацрта таму,+ медиумите ке ги изедат живи подршка нема ама баш од никој да добијат.
Мислам дека и сами си се свесни дека нешето општество не е зрело за такви паради и аздисувања да е до мене дај боже никад да не сорзееме и нема да се реализира ваква глупост
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Go pocituvam pravoto na sekoj covek,ama ne mi e jasna potrebava od parada!?"...Ej aj videte me sea so ke napravam...ej,jas sum gej......"
Zosto tolku treba da se eksponiraat,za posle da kukaat kako ne se prifateni od opstestvoto?I sto imaat tolku da pokazat na parada ,sto drugite go nemaat,osven iskrivenata slika za maski i zenski pol?
Mislam....parada...abe ajde...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Што е сеа проблемот со темава? Зошто воопшто ја активиравте не можев да сфатам, ќе има парада или само лажна тревога???

А таман се попалив:)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Да ги грабнам сите со една палица па ќе им кажам геј парада. Изроди педерски, со измешани хормони. Кој им дозволува парада у Скопје бе не се занасајте.
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
1. Што подразбираш под "нормални" машки??? Најверојатно мислиш на straight, ама еве на пример ја сум straight, а не сум нормален... :pos2:

2. Не треба уопште да се засрамиш (без Т) што сакаш "нормални" машки, тоа е сосема нормално...

3. ...ама тоа не мора да значи дека треба да ги мразиш тие што се "ненормални"...

4. ...и уопште не треба да се засрамат тие што поддржуваат "паранормални" појави. Сепак сме во 21-виот век, живееме во еден демократски свет и секој има право на свој избор и свое мислење.


Што се однесува до геј-паради и такви срања, мислам дека уопште не треба да се одржуваат. Ако некој е хомосексуалец, нека си го чува тоа за себе (и својот партнер), не мора цел свет да знае дека е хомосексуалец. И уште по улици да шетаат, мали деца да ги гледаат, тоа нема смисла...

П.С. Тоа со мини-сукњата беше закон :pos2:
1.Уште по првиот одговор беше искрен и ке морам да ти објаснам детално(џабе насмевката).
2.Зас(т)рамиш беше грешка а колку за информација не сум не писмена ако тоа ти беше целта да докажеш и сигурна сум дека сум по паметна од 70% од лугето што го посетуваат форумов.
3.Ти напиша дека живееме во демократски свет каде секој има право на избор и свое мислење нели? ...моето мислење е дека не треба да постојат такви дегени и кога би имала слобода и власт прво нив би ги обесила јавно на плоштад.
И сега види каков апсурд,потоа пишуваш дека не треба да има такви појави,гледаат мали деца ова она.Е сега запрашај се зошто сум јас против тоа.По некоја година ке имаш свои деца фамилија и замисли син ти кој е 7 одд да го гледа Боки13 на плоштад како шета по долен веш или се бакнува со некој негов истомисленик,или мобилен гледа клип со две машки како имаат односи.Мислиш дека нема да сака да проба и тој онака чисто од радозналост?
А тоа со сукњата беше прост пример за луѓе на ваше ниво да можат да го сватат.дами и господо.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
1.Уште по првиот одговор беше искрен и ке морам да ти објаснам детално(џабе насмевката).
2.Зас(т)рамиш беше грешка а колку за информација не сум не писмена ако тоа ти беше целта да докажеш и сигурна сум дека сум по паметна од 70% од лугето што го посетуваат форумов.
3.Ти напиша дека живееме во демократски свет каде секој има право на избор и свое мислење нели? ...моето мислење е дека не треба да постојат такви дегени и кога би имала слобода и власт прво нив би ги обесила јавно на плоштад.
И сега види каков апсурд,потоа пишуваш дека не треба да има такви појави,гледаат мали деца ова она.Е сега запрашај се зошто сум јас против тоа.По некоја година ке имаш свои деца фамилија и замисли син ти кој е 7 одд да го гледа Боки13 на плоштад како шета по долен веш или се бакнува со некој негов истомисленик,или мобилен гледа клип со две машки како имаат односи.Мислиш дека нема да сака да проба и тој онака чисто од радозналост?
А тоа со сукњата беше прост пример за луѓе на ваше ниво да можат да го сватат.дами и господо.
Крајно ме испровоцира, па нема да внимавам на речник со тебе повеќе. Ќе се спуштам јас на твое ниво и така ќе ти одговорам.
Прво, ако ти златна беше попаметна од 70% форумџии, немаше да го имаш никот што го имаш. А кога ќе размислам, па ни аватарот.
Второ, знаеш ти што е демократски свет? А и ако ти имаш право и слобода да убиваш луѓе, верувај дека тие што би ги убила имаат повеќе право да прават и да бидат тоа што се. Тоа дури е пореално да е демократски, отколку правото за бесење на плоштад.
Како трето, еве и јас се запрашувам зошто си ти против тоа. Па ти ма не ни знаеш како изгледаат хомосексуалците и што тие прават. Ти имаш толку пореметена и лоша слика, што неможам да сфатам ни од каде ти е. Туку да, паметна си многу, па знаеш повеќе од сите нас обичните смртници кои познаваме хомосексуалци.
Како четврто ... што ќе направиш ма ти ако твоето дете е хомосексуалец? Ќе го запалиш на плоштад???:uvo:
Ах тешко земјава ... јас да бев на нејзино место и да држев вакви луѓе, од мака ќе попуштев.

п.с. Тоа со сукњата ти е еден најголем доказ колку ти разбираш некои работи, затоа прекини да вреѓаш што и кого ти текне.:tapp:

едит: Тајтлот ти е тажен, ама имаш надеж. Сакај некоја девојка, ако не те сака саканиот ... не го моли.:smir:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
2.Зас(т)рамиш беше грешка а колку за информација не сум не писмена ако тоа ти беше целта да докажеш и сигурна сум дека сум по паметна од 70% од лугето што го посетуваат форумов.
Колку добро ја презентираш својата писменост.
Драга, не си неписмена. Не си. Јас ти верувам дека случајно повторно направи грешка, дека случајно голтна интерпункциски знаци и големи букви во твоето излагање.
[skriena poraka]Еве со помали букви ќе ти пишам за да не читаат другите, за да остане само меѓу мене и тебе - ако сакаш да знаеш кои други грешки ги направи, ќе ми биде задоволство да ти ги кажам.[/skriena poraka]

И од каде ти е тебе правото некого да нарекуваш деген?
Си одбрала одличен начин за да го истакнеш својот памет.

Геј парада не мора да има, тоа се сложувам со другите.
Но, не ми е јасно зошто да се чувствува толкава омраза кон хомосексуалците. Со што можат да ви наштетат?
Наместо да плукате по луѓе на кои секојдневно им давате можност да ви ја загрозат состојбата, вие плукате по луѓе на кои им е ама баш гајле за вас и вашиот живот.
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Види вака госпоѓо Дивајн,за ти да разговараш со мене не треба да се спуштиш туку треба да се искачиш на две три скалила од интелектуалното ниво.
А сега да ти одговорам : Бритни сум ја обожавала и ке ја обожавам и тоа не може никој да го спречи без разлика на тоа во каква состојба е онаа вистинската Бритни во последно време.
2 : јас не се страмам од тоа како изгледам и слободно можам да ставам слика од мене и на аватар и на било кои место,додека Ugly девојките ставаат анимации и пароли на аватар.
3 : сум видела многу работи во животот кои ти си ги гледала само на телевизија.Во 8 одд со мои очи видов 2 машки како имаат сексуални односи зад основното училиште каде што учев,а замисли едниот ми беше другар!(барем до тогаш)Навистина не е убаво да се види тоа.
А после таа слика се роди огромен гнев во мене за тој вид на луѓе и според мене имам оправдана причина да ги мразам.
4. Моето дете лично јас ке го воспитувам по мои принципи и сваќања,и први неколку работи освен образованието на кои ке го научам е да има во него доза на национализам(не претерана,да знае дека е Македонец/ка и да си ја сака државата) и омраза кон таквите појави како хомосексуланоста и лезбејството,за кога ке порасне да знае што треба а што не треба да прави.Бидејки ако не го едуцирам за тоа ништо чудно да ми дојди со другар дома фатени за рака и да ми каже : Мамо си фатив дечко.тоа е модерно сега!!!
Не сакам и тој биде на местото каде што бев јас тогаш случајно и да го види тоа што го видов јас(погоре посочениот пример)
p.s Ако го прочита постот администраторке и ако си доволно храбра и паметна личност остави го сите да го прочитаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom