Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Уште еднашка ке кажам, ве читам и ви се чудам и смејам што говорите ...


Syn.
Ех, што кејф ке ми биде да ве фатат на дело...

Го памтам твојот пост во својот фан клуб, рече дека ако не го победиме Динамо реално би било да си отпаднете а? И јас те подржувам околу ова, нема шанси да победите таму и не се надевајте да влезете бидејки у ЛИГА НА ШАМПИОНИ потешко се мести, ова не е СЕРИА А, ама и со МЕСТЕНКИ КЕ ВИ ГО ЗЕМИМЕ СКУДЕТО И ОВАА ГОДИНА.
Ке дојде на виделина и вистината зошто Интер е тој што мести со години и дека намерно го местеше Јуве за да видат и они како е на прво место. Не се секирај тоа ке си дојде на свое место.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ги знаеш правилата на форум? Не смеееме да се вреѓаме ... :)
Тоа не е само правило на форум, тоа е општа култура, јебига.

Него што има тука за навредување, јас лично не можам да те сфатам, како цивилизирани луѓе правиме муабет, ништо страшно.
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Какви? Ај те молам образложи, правиме муабет тука, ништо страшно. Shit happens...



Абе нуб, јас ти зборувам за годините кога Интер не можеше да освои титула поради местенките на Јубе.

http://www.juvebalkan.com/portal/index.php/novosti/Farsopoli/1295-Istina-calciopoli-skandalu---vol1.html

http://www.juvebalkan.com/portal/index.php/novosti/Farsopoli/1311-Istina-calciopoli-skandalu---vol2.html

Еве ти прочити го ова ако не си го читал и тогаш пиши
И саа среќен ли си шо кажа нуб
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Чекај, испод ниво ми е да читам форуми на второлигаши. Јас и ти водиме дискусија, ти праша:

-Зошто Интер не можел да освои титула пред 5 години.

Јас прашувам:
- Како може тим да освои титула во едно првенство, кога целото сценарио околу шампионот е диригирано?

Едноставно е, одговори.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576

Ааааа не можам да престанам да се смеам на ова еј :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

До кога бе на вакви работи ке верувате бре аман...ве сфакам да боли вистината,ама до толку...:tv:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Јуве балкан , балканските ФБИ агенти :pos2::pos2::pos2::pos2:

Теорија Заверееееееееее , масоните владеат со светот !!11
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Јуве Балкан = Ем Експрес .

Кажи ми некој релевантен медиум од италија, не статии од абортуси .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
само уште да ги оправдаат 50 мил вложени во нив ќе биде топ. диего ,мело 50мил ... милито мота лусио снајдер 30 мил.
менаџерски аматеризам
Менаџерски аматеризам? Треба ли да се пресметува колку пари во минатото Морати има фрлено по играчи а кои не се покажале?

Доволно да се спомне е Кварезма, 27 милиони. Добитник на Златната канта. Наголемо се слушаше за неговиот шут тривела, потоа дека бил подобар од Кристијано Роналдо, но испадна на крајот една голема НУЛА. Играч кој моментално не вреди ниту 5 милиони, факт.

Мело и Диего се светлосни години пред Кварезма.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
wow .... елкан секо џиљи блан и компанија ќутат ко усрани голуби на тема калчополи само помалиот елкан прави нешто рака на срце (се предозира и се облака ко женско мислам тука на лапо гејкан) битно на јувебалкан ја најдоа вистината , веројатно судиите и обвинитилите и адвокатите со врски ги вработиле (немој ни случајно да го спомнеш морати неговот политичко и медиумско влијание е 0 во италија за ваква намештаљка да направи)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Менаџерски аматеризам? Треба ли да се пресметува колку пари во минатото Морати има фрлено по играчи а кои не се покажале?

Доволно да се спомне е Кварезма, 27 милиони. Добитник на Златната канта. Наголемо се слушаше за неговиот шут тривела, потоа дека бил подобар од Кристијано Роналдо, но испадна на крајот една голема НУЛА. Играч кој моментално не вреди ниту 5 милиони, факт.

Мело и Диего се светлосни години пред Кварезма.
Златна Канта ама и Скудето истата таа година . :toe:

wow .... елкан секо џиљи блан и компанија ќутат ко усрани голуби на тема калчополи само помалиот елкан прави нешто рака на срце (се предозира и се облака ко женско мислам тука на лапо гејкан) битно на јувебалкан ја најдоа вистината , веројатно судиите и обвинитилите и адвокатите со врски ги вработиле (немој ни случајно да го спомнеш морати неговот политичко и медиумско влијание е 0 во италија за ваква намештаљка да направи)
Еј, кога си кај Лапо Елкан . :pos2:

He survived a nearly fatal drug overdose that put him in a coma on October 10, 2005 in Turin, Italy, while in the company of a group of older transsexuals

 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Менаџерски аматеризам? Треба ли да се пресметува колку пари во минатото Морати има фрлено по играчи а кои не се покажале?

Доволно да се спомне е Кварезма, 27 милиони. Добитник на Златната канта. Наголемо се слушаше за неговиот шут тривела, потоа дека бил подобар од Кристијано Роналдо, но испадна на крајот една голема НУЛА. Играч кој моментално не вреди ниту 5 милиони, факт.

Мело и Диего се светлосни години пред Кварезма.
направив споредба со последниот трансфер пазар мело колку и да го оправдуваш апсолутно ништо не покажа , диего после фантастичните партии во првите 2 - 3 кола е изгубен и барем за сега снајдер ја добива битката ... иако се уште мислам дека диего е подобар играч
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Златна Канта ама и Скудето истата таа година . :toe:



Еј, кога си кај Лапо Елкан . :pos2:

He survived a nearly fatal drug overdose that put him in a coma on October 10, 2005 in Turin, Italy, while in the company of a group of older transsexuals

Како оној од Паркети е :pos::pos::pos:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Olabavete gi malce gi napadnavte so fakti i dokazi sea se bunat neznaat od kaj trgnat :):) NE PALIT TREBIT DA SE BUTNIT :):) TURNI ME MAJKO DA KINISAM :):) EPA LADNO E KAKO KE PALIT i posle ke se zalat bile premoreni

FORZA INTER
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
направив споредба со последниот трансфер пазар мело колку и да го оправдуваш апсолутно ништо не покажа , диего после фантастичните партии во првите 2 - 3 кола е изгубен и барем за сега снајдер ја добива битката ... иако се уште мислам дека диего е подобар играч
Оф леле.
Чекај бе ке се сретниме и ние, ке видиме кој ке ја доби битката на средината дали Диего ке владее или Санјдер.
Ке дојде денот и кога ке играт Јуве и Интер па ке видиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom