Шала бе шмеки...ја гледав од почеток до крај ... можам да ти направам анализа на утакмицата. :helou:
А тој Бранко коментаторот ептен Интераш брат! Мастурбира коа игра Интер.

|И.И|

5.562
6.676
Абе не дека не е Интераш,али во прво полувреме само гомна јадеше за Интер (не дека не играа слабо али ипак)

Башка тоа на Сателитска ја гледав не го слушав бране... :)

ливорно сега треба да постигне гол.
на теренот не се знае кој е интер кој е ливорно.
Бранко добро коментира, само лошо е тоа што другите фанови мислат дека е за интер дека и за нив коментира.
како миланезите што се жалеа оти со панчев коментирале против милан, па што да прави да ги фали милан со таа очајна игра?

Syn

23 декември 2007
29.622
43.468
Не заебавајте, денес по голот на Милито 100 пати потвтори дека водството е незаслужено, во првиот дел еден убав збор не кажа за Интер и нивната игра што не беше случај со Ливорно .
Е сега второ што играше една екипа не е он крив, 90% од поседот на топката го имаше Интер ( така е зборот де ), овие еден шут имаа кон гол у 85та минута, толку, нормлано дека нема од уста да се извади зборот Интер :) .

A kога сме кај "педерската'' победа, јебига, стартуваа без 4 првотимци ( Ето, Снајди, Мота, Камби па и Балотели ), Милито по месец дена прв пат стартува, Мансини се на се до сега 20 минути има изиграно и пак победија со 0-2, како гости, во меч каде домаќините имаа само една шанса од слободен и тоа . :toe:

meazza

lo §ono in†eri§†a
30 јануари 2007
7.020
1.135
Се сложувам со J Zanetti!
Бранко беше реален. Интер немаше игра, немаше шанси па не заслужи водство. Од друга страна Ливорно се закануваше на неколку пати.

По постигнатиот гол се смени играта, Интер целосно ја умртви играта па Маикон во негов стил го запечати натпреварот.

Мурињо многу ризикуваше но на крај се исплати тоа. Со малку среќа дојдовме до 3 бода па сега ќе се фокусираме на лигата на шампионите.