Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Нема пониско од ова брат веруј ми. Нов тренер ќе има пошто као прво Леонардо не ни сакаше да биде тренер, али ова педериве го натераа. Дечкото ќе си се врати на местото што го работаше преходно.

Нов тренер ја мислим дека ќе биде Спалети. Мене ми се свиѓа он као тренер, Рома играше убав фудбал под негово водство и од просечни играчи како Бриги и Касети ваѓаше максимум.

Или евентуално Ван Бастен мада не верувам пошо е поскуп од Спалети.

Како што реков полошо од ова нема а подобро здравје се надевам.....
за информација Спалети во Рома зимаше плата од околу 3,5мил на година, па мислам дека ако оди во Милан не му бегаат 4мил, е сега незнам Ван Бастен колку е платен ама не верувам дека е голема разликата
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
што е проблемот кај интер, јувентус и Милан?
КАј Јувентус-одбраната
кај Интер-Средниот ред
а кај милан - СЕ
http://goal.com/en/news/1717/editorial/2009/09/28/1528039/calcio-debate-the-problems-of-juventus-inter-milan-revealed
кој не го мрзи нека чита интересна статија!
која иронија јувентус заедно со уште неколку други клуба ја има ајдобрата одбрана во лигата а сепак се сложвам со текстов. Во битни моменти знаеше да попушта :uvo:
 
С

сашенко

Гостин
Серија А инструктор хахах шала

Вие интерашите немате право да го коментирате вчерашното реми со Бари.
Милан не прима гол од Бари како што го примија Интер и затоа :jaj:.
Како второ загубивте од Сампдорија ова коло и пак можете само :jaj:.
:drk: на туѓи реми натпревари а вие губите колку само убава глетка.
Ај освојте некоја титула во Лига на Шампиони гледам оној со цвикерите почна да се нервира више.
Абе ајде сеа ке се правдате и ги споредувате утакмиците Интер-Бари па Милан Бари.Тоа не е важно и онака.Интер кој е на табела а Милан кој е на табела?Погледнете ги првите 6 утакмици на интер сезонава во серија а па погледнете ги тие на милан па коментирајте после.

Ина4е за во ЛШ нз што се дешава со италијанските клубови.Фиорентина инае ме импресионираше со победата над ливерпул ама останатите нз што да кажам.Јувентус против Баерн и тешко дека можееше нешто да направи ама сепак барем важен бод на гости извади.Интер ме разочара малце ама слишнав дека Рубин Казан стварно добро изиграле и сеа нз што да мислам ама сепак интер не го искористува својот потенцијал годинава.Милан дупки се еве им уште еден пораз и ова мислам дека е алармантно и дека треба да се превземе нешто тука зашто ако вака продолжат со лоши резултати тешко им се пишува.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.987
Лошо отварање имаа сите италијански екипи во ЛШ, Фиорентина јес да го победи Ливерпул али стартуваше со пораз, Јуве и Интер сеуште немаат извојувано победи односно започнаа со 2 реми исходи, а Милан, иако сите очекуваа 100% ефект од првите две утакмици, поготово по победата против Марсеј на гостински терен, разочараа со Цирих дома .
Одраз на моменталниот квалитет во Серија А или нешто друго . . . ке видиме, али мислам дека требаат огромни инвестиции од страна на клубовите односно враќање на оние денови од крај на 20ти и почеток на 21 век, ја памтам еднаш и изјавата на Руни кој рече, Челзи не направи она што сме денес .

Евидентно е дека по Калчополи падна и успехот на екипите во ЛШ, освен првата сезона кога Милан освоија, далеку од тоа дека случајност е тој неуспех во ЛШ, ко што не е ни случајност да гледаме минимум 2 екипи од Англија во полуфинале неколку години по ред .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Малку оф-топик, ама мене ме буни и правилото во четвртфинале да не се сретнат две екипи од иста држава. Кога не би било така, не би се натрупувало полуфиналето со екипи од иста лига. Имаше и 3 италијански пред 5-6 години. Порано (незнам сега) во кошаркарскиот фајнал фор ако имаше две екипи од иста земја форсирано мораа да играат меѓу себе, за да нема такво финале.

Доста оф-топик. Мислам дека ќе потрае додека Италијаните се вратат во врвот. Засега Англичаните доминираат квантитативно затоа што имаат 4 многу силни екипи. Италија има(ше) 3 (во моментов нема), а Шпанија има 2. Додадете го на ова Баерн како единствена Германска екипа што може да припари до врвот, и тоа е кругот на најсериозните кандидати за освојување на титулата, иако изненадувања понекогаш има.

Се надевам дека барем 2 Италијански екипи оваа година ќе стигнат до полуфиналето, тоа би било одлична мотивација за Италијанскиот фудбал.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.987
^Да не мислиш 1/8 финале ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Да, да... грешка, 1/8 финале мислев. Тотално нелогично ми е, зошто тогаш да не може да играат, а во четвртфинале да можат?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.987
Juventus did it again :wink:

BREAKING NEWS: Fabio Cannavaro Tests Positive For Anti-Doping Substance After Taking Medication
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.816
Juventus did it again :wink:

BREAKING NEWS: Fabio Cannavaro Tests Positive For Anti-Doping Substance After Taking Medication
прочитав на Миланњуз ама тие не ми беа веродостоијни....значи и официјално стана



Како не треба да се однесува легенда:nenene: :icon_lol:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Juventus did it again :wink:

BREAKING NEWS: Fabio Cannavaro Tests Positive For Anti-Doping Substance After Taking Medication
Колку шо разбрав ова се последици од некој анти-алергенс и се очекува да настапи против Кипар.
Жалам шо им го расипвам славјето на лешинарите :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom