We do what we want
2 февруари 2008
6.869
1.251
Судиите судат додека не победи Јунјатед ! Тоа е јасно ! 3 или 4 минути продолжение, а се играше околу 7 ! Нема смисла !:drk:
Да де, да не даеше Овен гол ќе се играа продужетци и пенали.

Let’s examine the injury time and see if we got lucky or not.
From re-winding the TV on Sky+, it’s clear to see that the referee got it spot on.
Craig Bellamy scored City’s 3rd on 89:55
The game does not restart until 91:01. One minute and six seconds have been wasted and will be added onto the original four minutes of added time, taking it to at least 95:06
Michael Carrick was brought on to replace Anderson. All substitutions add 30 seconds onto added time, taking it to 95: 36
Owen scored the winner on 95:28, meaning the game was still 8 seconds within added time.
So all the people out there saying Fergie bribed the ref and screaming “Conspiracy” can see plain and simple that we won the game fair and square.

Mlad_man

Sine Qua Non
20 април 2007
3.475
207
Овој Еткинсон треба да си купи швајцарски часовник вака не иде работава.Ако часовникот не е од Швајцарија не е точен се разбира.Да беше некој друг тренер на местото на Хјуз ќе му го дадеше својот часовник.Уште една подарена победа за Јунајдед од страна на судиите.ПОЗДРАВ сликата горе не треба да ја коментирам Сити буквално беа рамноправен противник.

Баш да видам кој беше рамноправен и кој не беше? Глеј посед шутеви и се друго кои сити ги направија во првото полувреме, во второто имаа само два шута, а тоа беа головите. Сити играа само кога ќе преќипеше лончето и ќе примеа гол што дефинитивно не ги прави рамноправни друи и навреда е да се каже тоа. А за времето после такво задржување на топката па прославата на голот на Белами, а потоа имаше и замена и судијата го надокнади и тоа време.

Абе се гледаше дека судијата чекаше да падне уште некој гол и да означи крај само стоеше ко црна овца помеѓу бели.Тевез можеше да ја повлече напред топката во 95-96 минута ама очекуваше дека ќе свирне крај судијава и затоа не тргна во напад и потоа му ја одземаа топката што резултираше со погодок.
А пошто си толку видовит и за ова дека се гледало во наредните 3-4 минути ќе паднел некој и ќе се дадело гол дај кажи ми за наредната недела да пишам нешто во кладилница да фатам некоја пара. Или кажи кога финансискава криза ќе заврши? Луѓе ај бидете озбилни и не прајте конспираси теории.

Да ама кога ќе дојде во прашање Ливерпул, Челзи и Арсенал си ќутите? Само за Манчестер е ова очигледно.

sonne

војвода
26 мај 2006
2.664
123
Да ама кога ќе дојде во прашање Ливерпул, Челзи и Арсенал си ќутите?
мн се двоумев дали да одговорам

- со утд поништен гол во истата таа минута , пренал недосуден на тој меч , со сити непокажан црвен картон на играч кој постигнува погодок , праве асистернција при резултат 1 : 1 , недосуден пенал ( игра со рака на герет бери ) ... со виган недосуден неколку пенали ..

малку муабетот не ти држе место со арсенал кога спореди

В

Вори

До кога бе со вакви коментари!
Фудбал се игра додека свирне судијата..Манчестер стисна на крај,одеше на победа,Овен даде гол и тие победија.И што сега?
Среќлии сте,на крај се голови давате..такви коментари не се потребни.
И ако збориме реално Манчестер беше подобар во секој поглед од Сити и заслужи победа.

31 јануари 2007
18.563
22.322
Манчестер Јунајтед и Сити одиграа најдобар натпревар до сега , јас искрено не сум гледал подобар и по неизвесен дуел..Секој чест и за двете екипи..

За овој потег Белами треба да се казни..