Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
не е забрането али глеам одма се нажежавте сите , мене не ми пречи ништо од тоа што ми контрирате вака може до утре сабајле да се контраме , секако мене не ми е битно кој ке биди во англија, али ме испровоцира синоќешниот натпревар и поразот од барнли ,а екипата на ман јун се бори за прво место а барнли за опстанок во лигата
Секој може да има лош ден...Топка е, а добро го знаеш квалитетот на Премирелигата, секој може да победи секого, тоа се покажа и вчера.:smir:
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
рано е да се зборува шо како ќе се дешава после само 2 одиграни кола, ама ако денот се познава по утрото, ова ќе биде можеби поинтересна и понеизвесна сезона од претходната. Има доста промени во составите, некои помали клубови ќе се вмешаат во големата четворка за освојување на титулата и според мене без разлика на ѕвездите во реал и барса, премиер лига и понатаму ќе биде најинтересна за гледање.....а колку ќе ја глеаме зависи од сител :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
I edna korekcija ne Barnsley tuku Burnley(barsnley e sosema drug klub) ... na naski bi se citalo
Брнли
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Рано е да се типува, штотуку почна првенството, ама јас се надевам дека Челзи ќе биде шампион. Супер форма имаат на почетокот на сезоната, ако продолжат вака супер ќе биде. :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Петарда во ЕПЛ:smir:

 
К

кременко

Гостин
е веке ова е тимот на ман јунајтед , задоволен сум од прикажаната игра а посебно од овен човекот има стварно осет со топката а не како бербатов , се надевам дека ке го форсира фергусон овен во првата постава а не берба

сепак ке ја видиме силата на ман јун веке во сабота против арсенал :wink:
 
T

the Carpenter

Гостин
Која сила на Јунајтед? Хаха. еден гол кој падна по грешка на одбраната ( можам да кажам дека виган има најслаба одбрана во лигата) и се пресекоа. толку. после е лесно да ги избушиш.
Пак Јунајтед не играше како што треба, и покрај резултатот.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ве гледам на темата за манчестер ги величате фудбалерите сега. Сите ви се најдобри, епа да ти се плукнам у навивачите. свртете неколку страни наназад и да видите колкав процент од вас, НАВИВАЧИТЕ не критикуваат туку јадат гомна за оние за коишто наводно навиваат. ќе ги праевте чистачи и келнери а сега пак ви се идоли !!! И истите тие сеа ќе ми серат Лузерпул ова она тибам глупите луѓе. Ако навиваш за некој ќе навиваш па макар испадне твојот тим и во втора лига , а не една изгубена утакмица па ајде јади гоман, една добиена одма херои !!!
Дебилизам!!!!
 
К

кременко

Гостин
Ве гледам на темата за манчестер ги величате фудбалерите сега. Сите ви се најдобри, епа да ти се плукнам у навивачите. свртете неколку страни наназад и да видите колкав процент од вас, НАВИВАЧИТЕ не критикуваат туку јадат гомна за оние за коишто наводно навиваат. ќе ги праевте чистачи и келнери а сега пак ви се идоли !!! И истите тие сеа ќе ми серат Лузерпул ова она тибам глупите луѓе. Ако навиваш за некој ќе навиваш па макар испадне твојот тим и во втора лига , а не една изгубена утакмица па ајде јади гоман, една добиена одма херои !!!
Дебилизам!!!!
имаш од мене реп,али штета што не вреди мојата ништо бар сега за сега :wink:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Ве гледам на темата за манчестер ги величате фудбалерите сега. Сите ви се најдобри, епа да ти се плукнам у навивачите. свртете неколку страни наназад и да видите колкав процент од вас, НАВИВАЧИТЕ не критикуваат туку јадат гомна за оние за коишто наводно навиваат. ќе ги праевте чистачи и келнери а сега пак ви се идоли !!! И истите тие сеа ќе ми серат Лузерпул ова она тибам глупите луѓе. Ако навиваш за некој ќе навиваш па макар испадне твојот тим и во втора лига , а не една изгубена утакмица па ајде јади гоман, една добиена одма херои !!!
Дебилизам!!!!
Ај зирни убаво низ страните на Јунајтед. По поразот од Барнли сите кажавме дека тоа беше бледо издание на фудбалерите, а никогаш не сме јаделе гомна за нив како што викаш ти. :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ве гледам на темата за манчестер ги величате фудбалерите сега. Сите ви се најдобри, епа да ти се плукнам у навивачите. свртете неколку страни наназад и да видите колкав процент од вас, НАВИВАЧИТЕ не критикуваат туку јадат гомна за оние за коишто наводно навиваат. ќе ги праевте чистачи и келнери а сега пак ви се идоли !!! И истите тие сеа ќе ми серат Лузерпул ова она тибам глупите луѓе. Ако навиваш за некој ќе навиваш па макар испадне твојот тим и во втора лига , а не една изгубена утакмица па ајде јади гоман, една добиена одма херои !!!
Дебилизам!!!!
Има разлика кога критикуваш поради слаба игра и кога величаш поради добра игра!
Никогаш никој не напишал дека ќе се откажи од клубот, ако најдиш таков пост постирај го, баш ме интересира кој се откажал од Јунајтед.
А може и јас да проверам кај вас колку имате јадено гомна кога ви губи тимот кој и така се вика ЛУЗЕРПУЛ.
Така да олади и не се возбудувај многу!

п.с. За вас Лузерпул беа херои по освоено второ место во ЕПЛ така да те сваќам до некаде:vozbud:

Е тоа ти е ДЕБИЛИЗАМ!

Јас ќе ги критикувам Јунајтед и повторно да играат анемично и слабо!

GLORY GLORY MAN UNITED!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Има разлика кога критикуваш поради слаба игра и кога величаш поради добра игра!
Никогаш никој не напишал дека ќе се откажи од клубот, ако најдиш таков пост постирај го, баш ме интересира кој се откажал од Јунајтед.
А може и јас да проверам кај вас колку имате јадено гомна кога ви губи тимот кој и така се вика ЛУЗЕРПУЛ.
Така да олади и не се возбудувај многу!
Има и кај нас и кај Челзи и кај арсенал...сегде ги има......а за тоа да постирам, нема потреба и самите си знаете дека си имате квази навивачи . ретки се оние кои навиваат за манчестер од времето на Палистер и Кантона . Џабе ќе постирам пак ќе ги вадиш твоите сонавивачи !!! И не е ова личен напад врз тебе или кој било друг конкретно ама у глобала ме накурчи што гооолем дел од навивачите се изнајадоа гомна, значи не критикуваа туку буквално јадеа гомна. И самиот знаеш што се се збореше !!!

И навивам за Ливерпул затоа што имаат традиција имаат историја имаат навивачи и ќе навивам за нив па макар ида испаднат и во втора лига!! Ќе се радувам на секој гол и на секоја победа и ако завршат позади манчестер пак ќе навивам за нив и ако изгубат од барнли пак ќе навивам за Ливерпул и ќе дадам здрава критика а нема да ги нарекувам дебили идиоти и нема да ги спремама за чистачи !!!
 
T

the Carpenter

Гостин
Ко прво, темата не е кој навивачи се откажуваат после пораз и кој се поверни, дали на манчестер или на Ливерпул. Зато - доволно е. Дечкото убо си кажа, а вие не мора да се „оправдувате“ 40 страници потаму. Кометари дека некои играчи на Манчестер се мутави има. Иако во победа и во пораз треба да си голем, ама ај. наши сме :) опростено ви е.

Јас сакам да искоментирам нешто за другиве утакмици денеска.
Очекував кикс на Сити против „Волците“ ама не се случи. Само 1:0. и тоа Адебајор стрелец.
Арсенал покажа дека не е шега и го растури Портсмаут со 4:1. Па многу навивачи на манчестер кои сметаат дека Јунајтед е во форма откако го расклопи виган со 5:0 сметаат дека Арсенал е мал залак. Добро. Само да не се засркнат.
Hull очекував да победи и си победи.
За Сандерленд со Блекбурн мислев дека ќе биде x. Ама тепаше Сандерленд, а Блекбурн пак стартува лошо. Ко лани. Црно му се пишуват

За Виган со Манчестер. Прашање на време беше кога манчестер ќе дајт гол. дали случаен, дали од пенал. одбраната на Виган е еднаква на одбраната на ФК „Куршум“ од село Злести - Дебрца, па затоа се случи петардата.
После овој меч, многу навивачи на манчестер го прогласија Мајкл Овен за најдобар напаѓач во историјата.
Жално...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
После овој меч, многу навивачи на манчестер го прогласија Мајкл Овен за најдобар напаѓач во историјата.
Жално...
Дај пример, јас не видов таков навивач да изјави нешто, Игорче Трпевски можеби рече нешто!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom