Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.
К

кременко

Гостин
леле ман јунајтед ама го фафаше синока, изглеа ке носат на дресовите цел век црно, ке жалат по роналдо , оваа сезона очекувам челзи да биди шампион бидејки има нај воиграна екипа
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Аууу ретардиран Булардов :pos2::pos2::pos2:
 
N

navivacka

Гостин
леле ман јунајтед ама го фафаше синока, изглеа ке носат на дресовите цел век црно, ке жалат по роналдо , оваа сезона очекувам челзи да биди шампион бидејки има нај воиграна екипа

Полека бре човек второ коло е не брзајте веднаш со заклучоците...сетете се на минатите сезони како почнале како завршиле.
 
К

кременко

Гостин
Полека бре човек второ коло е не брзајте веднаш со заклучоците...сетете се на минатите сезони како почнале како завршиле.
Еј овие на Сител објавиле кои натпревари ќе ги даваат (барем до крајот на овој месец)

http://www.sitel.com.mk/?ItemID=07128B785F18D549A5BD1CED057ECE81


Конечно нешто нормално и од нив :aplauz::aplauz:
ја не се брзам никаде али челзи не чека на ман јун да му тргни таму нема веке со два кикса и замина титулата


иначе да беше на А1 премиер лигата дербито арсенал-ман јун немаше да го гледаме бидејки се игра во 18:15
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
ја не се брзам никаде али челзи не чека на ман јун да му тргни таму нема веке со два кикса и замина титулата
Чекај бе малку. Цел Јануари Челзи ќе биде без Дрогба, Оби Микел, Есиен и Калу. Шо мислиш ти Челзи 38 кола ќе победува...Не е Фудбал Менаџер ова.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
ја не се брзам никаде али челзи не чека на ман јун да му тргни таму нема веке со два кикса и замина титулата


иначе да беше на А1 премиер лигата дербито арсенал-ман јун немаше да го гледаме бидејки се игра во 18:15
Минатата сезона не беше така. На Челзи му одеше добро до новогодишниот период некаде, додека Манчестер се мачеше. Плус Манчестер играше и Светски куп во Јапонија, по што опадна формата, замор, смена на часовни зони, слични работи. Отпосле се сменија работите.

И ова со Манчестер - Арсенал нормално дека ќе го гледавме да беше на А1 од колку сака нека е, дерби е сепак.:helou:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
К

кременко

Гостин
Чекај бе малку. Цел Јануари Челзи ќе биде без Дрогба, Оби Микел, Есиен и Калу. Шо мислиш ти Челзи 38 кола ќе победува...Не е Фудбал Менаџер ова.
добро бре зошто не се бунат другите фанови само вие од ман јун се буните , или малце ви е незгодно сеа од барнли да се загуби

а дека арсенал-ман јун дека ке се пренесувала на А1 ако е во тоа време не би верувал многу , сепак ја сум задоволен од сител сега за сега
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
добро бре зошто не се бунат другите фанови само вие од ман јун се буните , или малце ви е незгодно сеа од барнли да се загуби

а дека арсенал-ман јун дека ке се пренесувала на А1 ако е во тоа време не би верувал многу , сепак ја сум задоволен од сител сега за сега
Па Манчестер го спомнуваш, не го спомнуваш Колчестер да ти се јават неговите фанови. Пиша пост и ти реплицираа, да не е и тоа забрането сеа?:smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
добро бре зошто не се бунат другите фанови само вие од ман јун се буните , или малце ви е незгодно сеа од барнли да се загуби

а дека арсенал-ман јун дека ке се пренесувала на А1 ако е во тоа време не би верувал многу , сепак ја сум задоволен од сител сега за сега
Па ти го споменуваш Манчестер Јунајтед, а како фан на Јунајтед сакам да ти реплицирам.
Арсенал - Јунајтед ќе имаше пренос на А1, сепак дерби е. Се сеќавам пред 3 сезони, Јунајтед играше против Тотенхем во тој термин и го пренесуваа на А1.
 
К

кременко

Гостин
Па Манчестер го спомнуваш, не го спомнуваш Колчестер да ти се јават неговите фанови. Пиша пост и ти реплицираа, да не е и тоа забрането сеа?:smir:
не е забрането али глеам одма се нажежавте сите , мене не ми пречи ништо од тоа што ми контрирате вака може до утре сабајле да се контраме , секако мене не ми е битно кој ке биди во англија, али ме испровоцира синоќешниот натпревар и поразот од барнли ,а екипата на ман јун се бори за прво место а барнли за опстанок во лигата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom