Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Не е до нив, не смеат да пренесуваат во 17 часот поради македонско првенство:tapp:
Епа затоа што има само 2 преноса викендот, може да ја даваат Ливерпул - Астон Вила во понеделник :toe:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Продолжен трансфер рокот

"Премиер лигата потврдува дека летниот трансфер прозорец ќе се затвори во 18 часот во вторник, 1 септември"- се вели во официјалното соопштение од лигата.
"Рокот е продолжен поради тоа што 31 август паѓа на денот на празникот на банките"- се вели уште во соопштението.
Слично продолжување на рокот имаше и изминатото лето бидејќи 31 август се паѓаше во недела, а продолжен беше и зимскиот трансферен рок.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Какви изненадувања во Премиер лигата....

Новите премиерлигашки екипи Волвс,Бранли и Бирмингам дојдеа до победа....

Виган - Волвс 0-1
Бранли - Манутд 1-0
Бирмингам - Портсмунт 1-0

Браво!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Is Manchester United to be written off the tittle race now?

It's quite simple, after automatically writing off Liverpool from the tittle race, who actually happened to lose against a team that bombed Hull City, it is now quite easy to say that Manchester United can start focusing on next season, since they lost to a team that has just been promoted to the Premier League this season.
:pos2::pos2::pos2:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Импресиониран сум од Барнли,дури и возможно е да го повторат краткиот успех што го имаа Хул минатата сезона,ако продолжат вака.Ќе биде многу интересно до крај.

Иначе знае некој шо се деси со ПАТО? Ми фалат неговите текстови од А1.com.mk.
 
Член од
19 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
ne mi e jasno zosto site go otpisuvaat Arsenal?? go imaat mozebi najdobriot plejmejker( cesc), go imaat vanPersie, i nza drugi talenti kako denilson i walcot...navistina mislam deka Arsenal se top favoriti iako podragi mi se manchester koi sekako imaat minimalni sansi za titula godinava...dokaz e vecerasniot poraz od burnley
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ајде честито пораз на Јунајтед, нека ви се множат, како што сакам да му се множат и победите на Ливерпул.
Тотенхем игра одлично, и сигурно дека сезонава ќе котира на 5-6 место, а зошто не и погоре.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Ајде честито пораз на Јунајтед, нека ви се множат, како што сакам да му се множат и победите на Ливерпул.
Тотенхем игра одлично, и сигурно дека сезонава ќе котира на 5-6 место, а зошто не и погоре.
Фала на честитките,да ви се врати уште на следниот натпревар..и тоа да ви се повторува низ цела сезона...Џабе дркате кога само 2 натпревари се имат одиграно..Има уште 36...А на нив може се да се случи,посебно во Премиер Лигата...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кој позер човече. :teshi:

Иначе денес Хант пак постигнал гол, иако Хал јаде петарда. Искрено му посакувам да му е последен гол во кариерата.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кој позер човече. :teshi:

Иначе денес Хант пак постигнал гол, иако Хал јаде петарда. Искрено му посакувам да му е последен гол во кариерата.
Прв,последен ни бапна нас гол..:nesum:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Последната изјава на пато мислам дека беше: Челзи ме сака но јас останувам во Милан...:toe:

Ако сум грешка нека ме исправи некој...
Брат тој прашуваше за членот ПАТО_007:back:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
И мене да би ме прашале би останал во Милан иако сум навивач на двете екипи

МНОГУ СУМ ОТСУТЕН ПА ВО ОВОЈ ПОСТ ЕВЕ ЕДЕН ПОЗДРАВ ЗА СИТЕ ШТО СЛЕДАТ АНГЛИСКО ИАКО МИСЛАМ ДЕКА НА КОМЕНТАТОРОТ ГЛАСОТ НЕ МУ Е ВО РЕД ПА НЕКА НИ ОСТАВИ НА НАС ДА КОМЕНТИРАМЕ АНГЛИСКО ПРЕКУ ИНТЕРНЕТОВ
ИСТО ТАКА ПОЗДРАВ И ДО СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ КОГА ЌЕ ИМАМ ВРЕМЕ ПАК ЌЕ ПИШАМ НЕШТО
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Не ми се верува Манчестер загуби од Барнли....:tapp::tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom