Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Мрење ми се кладбиве друже. Поентата ми беше, се што треба Сити да направи е да влезе во прва четворка, зашто после нема да бидат одбивани под изговорот немаат историја ( Кака ), играчи кај нив сега за сега не одат поради тоа што не играат во најсилниот европски Куп . Кога ке дојде тој ден, Сити ке направат страшна екипа со оглед на тоа дека ке нудат неделни плати за играчи од 500 000 фунти .
Има логика, иако ќе нема авторитет за тие играчи, ко ќе се способни за трошење по 300000 фунти неделно.
Како и да, опасна работа е со нив, и покрај мизерната претстава освен голот и бројните шанси на Блекбурн, сеуште водат. :raz:
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Евертон - Арсенал ќе има пренос на Сител 3?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Да ти ибам таа англиска федерација , пи*кави матер на сите таму...копиљаци едни..души продадени...
6 минути продолжение....души продадени....за пари и децата ќе си ги продадат...
Никојпат англија на светско да не ојт..аххххх !!!!

Е заради вакви работи....заради вакви намештаљки...заради сета подршка за челзи.....заради расипаната федерација, клетите судии...ќе станиме шампиони...

Некој неможи да не спречи....еден е Манчестер Јунајтед -еден е првакот!!
А Манчестер лани како ја зеде титулата? Вие сте први за давање голови во продолжение:toe:
 
Т

Топџија

Гостин
бре, бре, бре, све двојчиња попладнево на натпревариве. Само Вила непријатно изненадува, другиве се горе-доле очекувани резултати.
 
В

Вори

Гостин
:pos2::pos2:
Ќе се убиеше Хјуз бе,да не беше Сем ќе се утепаше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Да да, и коментаторов, Марк Хјуз изгледа земал лизгави Челзи :pos2:, после се поправи и кажа чевли али ипак, јак момент .
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Машинерија посебно Бери ме изненадува како добро игра сегде го имаше тешко им се пишува на Топ 4 ...:smir:
 
В

Вори

Гостин
Евертон-Арсенал 1-6..може и ќе ја разбие Сити големата четворка:wink:
 
N

navivacka

Гостин
Прекинете со тие изјави Манчестер не може без Роналдо:uvo:еден играч не ја прави екипата туку целиот тим...дојдоа и заминаа Кин,Кантона,Стам,Бекам...ама Јунајтед секогаш со нив или без нив освојувал титули и ке освојува,нека ви е јасно дека со нив или без нив клубот секогаш останува ист.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
па може да ја разбие.
Манчестер Ј. без Кристијано Роналдо тешко до трофејот.
Не сум ни најмал љубител на Манчестер... ама постов ептен ти е:tapp:.... нема да го земе трофејот, али нема да испадне од Big 4.

Арсенал ме изненади... но сепак тешко дека со овој тим ќе ја издржи оваа форма до крајот на сезоната.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Не сум ни најмал љубител на Манчестер... ама постов ептен ти е:tapp:.... нема да го земе трофејот, али нема да испадне од Big 4.

Арсенал ме изненади... но сепак тешко дека со овој тим ќе ја издржи оваа форма до крајот на сезоната.
па добро јас мислам дека Манчестер Ј. оваа година нема да го освои трофејот но може Манчестер С. да биде пред Арсенал
 
N

navivacka

Гостин
па добро јас мислам дека Манчестер Ј. оваа година нема да го освои трофејот но може Манчестер С. да биде пред Арсенал

А зашто мислеш дека нема да го освои?образложи зашто,баш ме интересира,зашто го нема Роналдо или...?секогаш кога ги отпишуваат Јунајтед тие остануваат на врвот...а кога ги потценуваат се повеке мотивирани:toe:а Сити туку така преку нок нема да сменат ништо во Англиската голема 4 можеби за некоја година ке бидат конкуренти и за титула додека се воиграт играчите ама за една сезона ништо неможе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom