HoN-Heroes of Newerth

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Давај кључ давајјј вечно благодарен ке ти бидам и пиво ке те частам давај!
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
За сите кои сакаат кључ, во следниве 4 дена ке даваат на Фејсбук (користи фејсбук серч, напиши Heroes of Newerth)..

Што мислите за новите херои? Succubis (Bane Elemental) и Wretched Hag (Akasha)..

Сега форматирам пц, вечер околу 9 (по играта на footballidentity.com) ке има некој онлине?Да изиграме една..

И слушнав, има некој македонски клан.Може да влезам?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Што машина бара играва?
Незнам ама исто како воркрафт бара или нешто слично јас ја играм на лаптопт со 2 гб рам, графичка интегрирана со 128 рам, и дуо процесор на 1.7 Ghz и играм на најака резолуција се high 1280x800 :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Новото бане е ѕверски модел, сите анимации на магии се топ, а Акашата немав време да ја пробам. BTW за кланот, може кој сака да си направи клан, ние имавме али поради тапа таг решивме да го баталиме дур не ни текне добар таг кој не е зафатен :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Супер се Succubus и Wretched Hag. .Само мала забележка , Succubus е прејак , не балансирано јак.
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Mislam deka igrata nema da uspee, bidejki DotA e edno i nikoj nemoze da ja zameni. Kakva saka neka e grafika i dizajn, DotA si e DotA.
Грешка си. Сега на бета (кај што бара кључ) има по 20000 онлајн за викенд. А кога ќе излезе официјалната и ќе биде free? Само една добра реклама им треба
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Грешка си. Сега на бета (кај што бара кључ) има по 20000 онлајн за викенд. А кога ќе излезе официјалната и ќе биде free? Само една добра реклама им треба
Никогаш :devil3:

Веќе е $30 на pre-order, што значи $50 на финалната верзија.
$50 за копија на DotA без никаква креативност во неа? И тоа пак има само 1 мапа и горе-доле истите херои?

Абе ајде : )
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Никогаш :devil3:

Веќе е $30 на pre-order, што значи $50 на финалната верзија.
$50 за копија на DotA без никаква креативност во неа? И тоа пак има само 1 мапа и горе-доле истите херои?

Абе ајде : )
LOL!!! Не сум знаел дека ќе се плаќа. Па што... и wow се плаќа ма има 12 милиони и повеќе. Али малце претеруваат ХоН. Видоа дека има многу играчи па ајде парииии :D
Ќе плаќаме ние со бета кључеви?:toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
LOL!!! Не сум знаел дека ќе се плаќа. Па што... и wow се плаќа ма има 12 милиони и повеќе. Али малце претеруваат ХоН. Видоа дека има многу играчи па ајде парииии :D
Ќе плаќаме ние со бета кључеви?:toe:
Види, не знам како не сфати дека ќе се плаќа...

Кога има бета клучеви, значи мора да се плаќа - инаку ќе ја пуштеа играта во промет, па кому иде.
И да, и тие со бета-клучеви ќе треба да ја купат за да го продолжат акаунтот.

WoW може има 12 милиони играчи, ама WoW е оригинална, сите работи се правени и мислени од темел. А ова е копија на DotA, и не сметајќи ги графичките деликатеси, има само мали подобрувања.
Тоа што води детална статистика (но е нож со две острици, играње за скор и курчење на секоја смрт), како и времето за реконектирање.
Океј, и тоа што може да направиш Concede - ама и тоа е на некој начин негативна работа:
Ако некои губат со 15-2 или слично, ќе може да се согласат и да се изгасат. Значи сите игри ќе треба да се изедначени, не дај боже некогаш да доминирате.

Затоа, $50 за украдена игра, и да имам да ги дадам, од принцип не би ги дал.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
да беше најмногу 20 ќе дадев ама 50 за ваква игра нема шанси , како што кажа мац, крадена е идејата само за графички подобрувања толку пари ноу веј. :tapp:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Нема имбалансирани херои во играта, и бането на Дота 6-11 левел 1в1 тепа се (што нема аватар) па така мора и суццубисот на оваа да го прави истото :)
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Јас би дал 30 долари (да ги имав) хехех...
Сега дали е копија или не, тоа е друго..Играва ме многу повеќе зарази од дота.


!!!Денеска или утре делат бета кључеви на фејсбук!!!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас би дал 30 долари (да ги имав) хехех...
Сега дали е копија или не, тоа е друго..Играва ме многу повеќе зарази од дота.


!!!Денеска или утре делат бета кључеви на фејсбук!!!
Абе сигурно ќе направат некоја заврзлама со пиратски сервери како на воркрафт што има и слично :)

тие на wow направија сервери на оваа нема :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom