Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

V

VeniVidiVici

Гостин
ЗНАЧИ: Јас, да сум ја изневерил. али ни во една милисекунда не сум ја изневерил љубовта што ја чуствувам према незе.
Wow, море носи се и ти и љубовта твоја. Тоа ти е исто како скината сум ама уште си се сметам за невина. :pos2:
Ако си изневерил биди маж и соочи се со фактот и последиците и не пробувај да си олесниш на совеста онака бедно со правдање на форумов.
 

@Dule@

Бананамен )))
Член од
24 ноември 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
Исто ти е скроз исто !Само ние машките повеќе се гневиме зашто сме погневни суштестава според мене )))))
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.585
Wow, море носи се и ти и љубовта твоја. Тоа ти е исто како скината сум ама уште си се сметам за невина. :pos2:
Ако си изневерил биди маж и соочи се со фактот и последиците и не пробувај да си олесниш на совеста онака бедно со правдање на форумов.
Фала за убајте зборови, само не кажа кај да се носам, имаш нешто на ум? :smir:
И не знам кај виде дека не сум маж и не се соочувам со последиците?А уште помалку не знам од каде идеава дека се правдам ‘‘бедно‘‘ овде на форумиве? Јас си го искажав ставот.:toe:
Е сега, тебе ако ти беше филмот да се направиш мануп, и ако главен дел од постов ти е она со носењено :tapp:

И да, ако си била камен пијана на 14 години, и си се изебала, а при тоа да не бидиш ни свесна, ако се прашам јас, слободно можиш да си се чуствуваш невина :smir:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Кога жена ќе изневери тогаш сите во градот покажуваат со прст према неа и велат: Еве ја курвата!
Кога ќе изневери маж пак сите во градот покажуваат со прст према него ама велат: Еве го ебачот!
Има разлика нели?
Нека изневеруваат жените ако сакаат сите да го вперуваат прстот во нив!
А пак мажите во тие моменти се чуствуваат како петели и одат со градите напред, глава високо подигната и надуени како пауни...
 
S

smart ass

Гостин
До сега немам наидено на ваква тема, па ако веќе има, некој од модераторите нека ја залепи.

Ме интересира што мислите околу насловот. Дали е исто кога ќе изневери машко, и кога ќе изневери девојка?
Сакам да слушнам прво ваши мислења, а после ќе дадам мое гледиште околу ова.

НЕМА РАЗЛИКА,неверство си е неверство,имено нели машкото и женското се обврзуваат да бидат верни еден кон друг,така да кој и да прекрши-исто е.:helou:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Исто е.
Исто е кога изневреува маж,исто е кога изневерува жена.
Љубовта овде не се смета,си ја сакал/а или пак не,пред и после изневерувањето и ако постои љубов и после неверството секако дека тоа не е причина за правдање.Тоа би изгледало вака-те сакам и те изневирив ама пак сеуште те сакам...

И секако ако изневерува мажот,нема да биде толку многу осудуван,за разлкиа од жената.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Па нормално дека не е исто, на жената повеќе треба да и се прогледува низ прсти особено ако е поубавка:pipi: а мажот? кој ги врти мажите и без тоа не слушаат и да им забраниш да одат ако можат Би! и Ќе! одат со други жени ако не ги бива Нема да одат и само ќе љубоморат.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Зошто би имало разлика? Мажите не изневеруваат поинаку од жените. Можеби коментарите од страна на дугите луѓе се различни како што кажа Atom-ant како курва и ебач, но неверство си е неверсво.http://www.forum.kajgana.com/member.php?u=20635
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
mashko e grevota da odbie, napalena zena za kyr...zenive soznam...ne deka nesho delam sea, ama oni sami si se deklariraat kao "verni":pos2:

ps.ako ne mi veruete, po4itajte go prviot del od postot na filo-zovkata...hihihihi
 
O

Out Boy

Гостин
Ја стварно не можам да разберам...што има подосадно од тоа цело време да работиш со една личност? Промената е важна за здрав психички развој на една личност...Осим тоа животот подразбира собирање на искуства и знаење. Да прашам колку знаење можеш да собереш од само една личност, а своето знаење стекнато со таа личност треба го пренесеш-пак на таа личност? То за мене нема логика...знаењето треба да се пренесе на што повеќе личности, за да сме сигурни дека нема да се загуби и исчезне!
Колку промискуитетен став, леле леле...

Љубовта, драг/а Lady.Q, нема ама баш ништо заедничко со знаењето и искуствата!

Штета, не го разбираш тоа.

...dodavam...muvanje na forum i chat...:pos2:
Па сега... има телесно и емоционално неверство.
Првото значи секс со друг/а.
Второто, мислење на друг/а додека си со партнерот/ партнерката, сајбер секс со други и сл.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.585
Па сега... има телесно и емоционално неверство.
Првото значи секс со друг/а.
Второто, мислење на друг/а додека си со партнерот/ партнерката.
И ај сеа кажи ми што е полошо од овие две?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom