Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
У двата случаја стапот е окркан...само што мислам дека перцепцијата (барем кај нас) за полошо е повеќе на страна кај жените. Демек женско ако те извара (народски кажано се изебе со друг) тоа е жив сТрам...а може и не.
Ова не е многу многу истакнато но сепак плови низ просторот кога се случува само каго тажна помисла....и то
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Па не може да е исто...женско кога изневерува му набива рогови на зетот, а машко не може да набие ништо, осим сам себе у друго женско (т.е пак служи као средство за набивање на рогови)...
Секоја жена треба да има целосно разбирање за т.н неверство и да се солидаризира со својата сестра по природа, знаејќи дека некаде-таму-на-некого-му-расрат-рогови...
Со оглед на тоа што некои се повикуваат на ПРИРОДАТА, јас и тука се согласувам целосно со таквиот став-МАЖОТ ПРИРОДНО Е ПРЕДИСПОНИРАН ПОВЕЌЕ ДА ВЕЖБА и да стане добар во спортот, за на СВОЈАТА жена да и пружи максимум...Лутиш нема, у ствари како да се замери на НЕШТО што е водено од ИНСТИНКТ?
 
O

Out Boy

Гостин
Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Па не може да е исто...женско кога изневерува му набива рогови на зетот, а машко не може да набие ништо, осим сам себе у друго женско (т.е пак служи као средство за набивање на рогови)...
Секоја жена треба да има целосно разбирање за т.н неверство и да се солидаризира со својата сестра по природа, знаејќи дека некаде-таму-на-некого-му-расрат-рогови...
Со оглед на тоа што некои се повикуваат на ПРИРОДАТА, јас и тука се согласувам целосно со таквиот став-МАЖОТ ПРИРОДНО Е ПРЕДИСПОНИРАН ПОВЕЌЕ ДА ВЕЖБА и да стане добар во спортот, за на СВОЈАТА жена да и пружи максимум...Лутиш нема, у ствари како да се замери на НЕШТО што е водено од ИНСТИНКТ?
Поголеми глупости у живот не сум прочитал.

И двете се подеднакво подли, лингурски, нефер работи заради кои понекогаш помислувам дека шеријатот би завршил работа во овие западњачки невидено-промискуитетни држави каде не се знае за верност.

Мажот сака да ебе друга??? (извинете за изразиве, ама пукам од нервоза) Сака??? Епа нека раскине со девојката. Нека се разведе ако е во брак. Нека има образ и чест да биде искрен со себе и со партнерката. Не оди -не оди.

Жената: сака да се легне со друг? Па што стапувала во брак бе? Ако знаела дека ја чеша повеќе од што еден маж може да и’ пружи...

Е сега, ајдеееее.... чекам напади од типот: “Ама нагони се тоа, сексот е едно, љубовта друго, ако некој изневерил не значи дека не го сака тој другиот повеќе...“ МА НЕМООООЈ!!!! КОЈ МИСЛИ ТАКА, ГО СТАВА СЕКСОТ ПРЕД ЉУБОВТА И ЕМОЦИИТЕ И ВО НИШТО НЕ СЕ РАЗЛИКУВА ОД ЕДНО ГРДО, ГЛУПО И НАПАЛЕНО ШИМПАНЗО!

Хм, едноставно полудувам кога некој вака едноставно ќе почне да муабети за ЕБЕЊЕ надвор од брак или врска, како демек збори за временската прогноза. Немате почит кон самите себе или сексот го сфаќате како забава, без никаква емоција???

Оти нешто не е во ред овде. Најлошото што може да се случи во едно општество е погрешните работи да се перцепираат како добри и никој да не се противи на тоа

точка
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Па не може да е исто...женско кога изневерува му набива рогови на зетот, а машко не може да набие ништо, осим сам себе у друго женско (т.е пак служи као средство за набивање на рогови)...
Секоја жена треба да има целосно разбирање за т.н неверство и да се солидаризира со својата сестра по природа, знаејќи дека некаде-таму-на-некого-му-расрат-рогови...
Со оглед на тоа што некои се повикуваат на ПРИРОДАТА, јас и тука се согласувам целосно со таквиот став-МАЖОТ ПРИРОДНО Е ПРЕДИСПОНИРАН ПОВЕЌЕ ДА ВЕЖБА и да стане добар во спортот, за на СВОЈАТА жена да и пружи максимум...Лутиш нема, у ствари како да се замери на НЕШТО што е водено од ИНСТИНКТ?
hehehehehehheeeeeeee e bas taka e gledas,hehehehheee
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
И во двата случаи се работи за инфлација...во сексот и емоционалната врска...а и за мрзеливост или тупавост од двете страни...ако некој пар на пример е заедно 2-3 години и се уште не знаат како да се задоволат взаемно па се ебат настрана...демек промена...не се задоволиле за 2 години сега за 2-3 дена ќе зафрчат оргазми...:tapp:со друга особа...премногу си фантазира рајата ама никој не признава...се работи за незрели или за лоботомирани особи...од двата пола...а такви се 9/10 од луѓето...и после се чудат - црни хроники...муж убио жену па себе...жена отровала мужа...:uvo:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Исто е изневерување е тоа, значи едниот од партнерите бил со некоја друга личност...јас би рекла ако толку сака да биде со други тогаш што бара со мене...тука се работи за свесно изневерување, а она пијан бев извини не се сеќавам ништо е само начин да го замачка она што го сторил...
 
M

MIL

Гостин
I toa i toa e isto neverstvo si e neverstvo bez razlika od koja strana e dali od maskata ili od zenskata :nenene: postujem!
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Ја стварно не можам да разберам...што има подосадно од тоа цело време да работиш со една личност? Промената е важна за здрав психички развој на една личност...Осим тоа животот подразбира собирање на искуства и знаење. Да прашам колку знаење можеш да собереш од само една личност, а своето знаење стекнато со таа личност треба го пренесеш-пак на таа личност? То за мене нема логика...знаењето треба да се пренесе на што повеќе личности, за да сме сигурни дека нема да се загуби и исчезне!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Ја стварно не можам да разберам...што има подосадно од тоа цело време да работиш со една личност? Промената е важна за здрав психички развој на една личност...
Е досадно е, затоа у брак е досадно. За разбивање монотонија се користат други начини и методи.

Осим тоа животот подразбира собирање на искуства и знаење. Да прашам колку знаење можеш да собереш од само една личност, а своето знаење стекнато со таа личност треба го пренесеш-пак на таа личност? То за мене нема логика...знаењето треба да се пренесе на што повеќе личности, за да сме сигурни дека нема да се загуби и исчезне!
Пинг-понг, тоа бракот. Ама боље пинг- понг или тенис евентуално (во двојки и соло) неголи фудбал да се разиграме...со по 11 души од секоја страна. :)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ја стварно не можам да разберам...што има подосадно од тоа цело време да работиш со една личност? Промената е важна за здрав психички развој на една личност...Осим тоа животот подразбира собирање на искуства и знаење. Да прашам колку знаење можеш да собереш од само една личност, а своето знаење стекнато со таа личност треба го пренесеш-пак на таа личност? То за мене нема логика...знаењето треба да се пренесе на што повеќе личности, за да сме сигурни дека нема да се загуби и исчезне!
И јас стварно не можам да разберам:).....Зошто сакаш да си во врска кога имаш несовладлива потреба за знаења и искуства.Многу е поедноставно кога си слободен/а и можеш без никакви ограничувања да си стекнуваш знаења и искуства,да пренесуваш,да се расфрлаш со нив колку ти душа сака....добро е ако единствено знаења и искуства стекнуваш и пренесуваш,лошо е ако има и нешто друго.:icon_lol:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не е исто затоа што машките имаат машки полов орган, додека пак женските женски, и самото механичко дејствие на физичка вежба изневерување се одвива во две спротивни насоки :).
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Па во принцип исто е. И да те изневери девојката тоа ќе го направи со машко (со чесни исклучоци :))
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Ја стварно не можам да разберам...што има подосадно од тоа цело време да работиш со една личност? Промената е важна за здрав психички развој на една личност...Осим тоа животот подразбира собирање на искуства и знаење. Да прашам колку знаење можеш да собереш од само една личност, а своето знаење стекнато со таа личност треба го пренесеш-пак на таа личност? То за мене нема логика...знаењето треба да се пренесе на што повеќе личности, за да сме сигурни дека нема да се загуби и исчезне!
Тоа е во теорија...во пракса не се чита книга за пет минути...така да прашањето е фаст фуд или добар специјалитет...а за второво треба време...
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
боли и едното и другото ..али вака ако машкото изневерува и женското нека изневерува ..око за око заб за заб...
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
Ami Sekako deka e isto I VO DVATA SLUCAEVI SE IZNEVERILO odnosno NEKOJ NA4UKAL ILI MU GO NA4UKALE :D.... Jeste da e poizrazeno kaj MASKIOT POL "Izneveruvanjeto" poise ali jbg sea .... ke se smenat vreminjata moze nekoj den :) :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom